Yunanistan’da Müslüman Azınlık Köyü Karantinaya Alındı

Yunanistan’ın kuzey doğusunda Türk ve diğer Müslüman azınlığın yoğun olarak yaşadığı İskeçe’nin Mustafçova (Miki) belediyesine bağlı Şahin köyü, koronavirus vakalarının artması ve bir kişinin virüse yenilerek hayatını kaybetmesinin ardından karantinaya alındı.

Almanların Maskelerini MOSSAD mı Çaldı?

İsrail gizli servisi MOSSAD en son ülkelerin koronavirüsle dayanışma adına birbirlerine gönderdikleri sağlık kitlerini çalarken deşifre olmuş, yanlış kitleri çaldıkları ortaya çıkmıştı.

AB’den Şikayetçi Olan İtalya’ya, Rusya Askeri Uzmanlar Gönderdi

İtalya hükümetinin talebi üzerine geçen günlerde başkent Roma'ya giden Rus askeri uzmanlar, İtalyan-Rus Koronavirüsle Mücadele Merkezi kurmak üzere Lombardiya bölgesinin Bergamo şehrine gitti.

İsviçreli Muhtedi Nora Illi Hayatını Kaybetti

Sadık bir Müslüman, iyi bir eş, sevgi dolu bir anne ve kararlı bir İslam savunucusu olan Nora Illi hayatını kaybetti. İsviçreli zengin bir doktor ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve 18 yaşında İslam ile şereflenen Nora Illi uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Putin: Rus Ekonomisi de Diğer Ülkelerde Olduğu Gibi Tehdit Altında

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, koronavirüsle mücadele kapsamında Moskova'da ulusa seslendi. Putin, 'Rus ekonomisi de diğer ülkelerde olduğu gibi tehdit altında' dedi.

İspanya'da Evlerden Cesetler Toplanmaya Başlandı

Avrupa’da İtalya’dan sonra koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke olan İspanya’da, pek çok yaşlı insanın bakımevlerinde ölüme terk edildiği ortaya çıktı. Salgınla mücadele için görevlendirilen askerler, gittikleri bazı evlerde yaşlıları yataklarında yaşamlarını yitirmiş bir halde buldu.

Endülüs’te 500 Yıl Sonra İlk Defa Ezan Okundu

İspanya’nın Granada bölgesindeki camilerden koronavirüs salgınından dolayı Müslümanları motive etmek amacıyla ezan okunmasına izin verildi. Böylece Endülüs’te 500 yıl sonra bir ilk gerçekleşmiş oldu.

Çekya, Çin'in İtalya'ya Gönderdiği Maske ve Sağlık Malzemelerine El Koydu

Yeni tip koronavirüs salgınından en fazla etkilenen iki ülke, Çin ve İtalya'nın yardımlaşmasının arasına Çekya girdi. İddialara göre Çin'in İtalya'ya yolladığı binlerce yüz maskesi ve solunum cihazlarına Çek polisi 'bilerek' el koydu.

Fransa'da 9 İngiltere'de 1 Türk Vatandaşı Hayatını Kaybetti

Fransa'da koronavirüsüne yakalanan Türk vatandaşlarından 9'u hayatını kaybederken, 10'u yoğun bakımda tedavi görüyor.

Merkel Koronavirüs Şüphesiyle Karantinaya Girdi

Almanya'da Başbakan Angela Merkel kendisini 2 hafta karantinaya aldığını açıklarken; koronavirüsle mücadele kapsamında ülkede ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklandı.

İngiltere’nin Öncü Müslüman Gazetecisi Fuad Nahdi Vefat Etti

İngiltere’nin son 30 yılının en önemli Müslüman isimlerden biri olan gazeteci ve aktivist Fuad Nahdi bugün Londra'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Merkel'den Koronavirüs İçin 2.Dünya Savaşı Sonrası En Büyük Yardım Paketi Açıklaması

Almanya, koronavirüs salgınının dünya genelinde giderek yayılması üzerine İkinci Dünya Savaşı sonrası en büyük ekonomik yardım paketini yürürlüğe sokma kararı aldı.

9 Avrupa Ülkesine Uçuşlar Durduruldu

Koronavirüs tüm dünyada yayılmaya devam ederken Türkiye'de vaka sayısı 5'e yükseldi. Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç,Hollanda'ya uçuşların 17 Nisan'a kadar durdurulacağı bilgisini paylaştı.

Irak’taki Amerikan Üssü Vuruldu

Irak'ta ABD askerlerinin konuşlu olduğu Taci Askeri Üssü'ne bir hafta içinde ikinci defa füze ile saldırı düzenlendi.

Türkiye Sınırına Asker Gönderen Almanya; Sadece Mülteci Çocukları Ülkesine Alacak

Almanya, Yunan adalarındaki sadece mülteci çocukların ülkeye getirilmesi yönünde karar aldı. Ayrıca, Yunanistan-Türkiye sınırında görev yapan Alman polislerin sayısını artırma hazırlığı yapıldığı aktarıldı.

95 Ülke Virüsten Etkilendi, Ölü Sayısı 3 Bin 600’ü Geçti

Koronavirüs salgının Çin dışında ulaştığı ülke 94’e ulaştı. Paraguay, Moldava, Bangladeş ve Bulgaristan’da virüs tespit edildi. Arjantin ilk ölüm vakasını açıkladı. Dünyada ölü sayısı ise 3 bin 600’e çıktı.

İtalya’da Nüfusun Dörtte Biri Karantinada

İtalya’nın kuzeyinde, Milano ve Venedik gibi önemli kentleri de kapsayan büyük bir bölge, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında karantina altına alındı. Bu arada salgın Bulgaristan'a da sıçradı.

'Yunanistan İnsanlık Dışı Tedbirler Alıyor'

Türkiye ile Yunanistan arasındaki Meriç sınırında Avrupa'ya geçmeye çalışan mülteciler, Yunan sınır muhafızları tarafından tazyikli suyla engelleniyor.

Almanya Cumhurbaşkanı: Ülkemizde Irkçılık, Yaygın Bir Müslüman Düşmanlığı Var

Hanau'daki ırkçı saldırının kurbanları için düzenlenen anma töreninde konuşan Steinmeier, Almanya'da ırkçılık ve Müslüman düşmanlığı olduğunu belirterek devletin görevinin tüm vatandaşları korumak olduğunu söyledi.

İngiltere Başbakanı Johnson’un, 4 Aşamalı Koronavirüs Planı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Suriye'deki mevcut durumu, özellikle de İdlib'deki çatışmalara son verilmesi için neler yapılabileceğini ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını ele aldı.

Sınır Kapıları Açıldı: Avrupa Endişeli!

İdlib’deki hain saldırıdan sonra Türkiye’nin AB’ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama yönünde aldığı kararı duyan göçmenler, gece yarısından itibaren yollara düştü. Avrupa ülkeleri ise sınır kapılarını kapattı.

İdlib Saldırısı İle Tekrar Gündeme Gelen NATO Anlaşmasının 5'inci Maddesi

Saldırı sonrasında, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) üyesi ülkelerin korunması için müdahaleyi içeren Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 5'inci maddesi yeniden gündeme geldi.

Almanya'da 30'dan Fazla Yaralının Olduğu Araçlı Saldırı: Sürücü Alman Vatandaşı

Almanya'da karnaval yürüyüşü sırasında bir kişinin kalabalığın üzerine aracını sürmesi üzerine 30'dan fazla kişi yaralandı. 3 kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Olayın saldırı kastı içermesi sebebiyle polis terör eylemi ihtimalini değerlendiriyor.

Avrupa’da Irkçılık ve İslam Düşmanlığı

Avrupa’da Müslümanlara yönelik düşmanca saldırılar son dönemde zirveye ulaşırken, Irkçı partiler oy oranlarını artırmak için ırkçılığı körüklemeye devam ediyor. Son dönemdeki Avrupa’nın terör eylemlerini derledik.

Almanya’nın Irkçı Terör Grupları

Almanya'nın Hanau kentinde düzenlenen ırkçı terör saldırıları, bu ülkedeki aşırı sağ grupları ve terör yapılanmalarını yeniden gündeme getirdi.

İngiltere'de Camide Namaz Kılan Müezzin Bıçaklandı

İngiltere'nin başkenti Londra'da camiye giren bir kişi, namaz kılan müezzini bıçakladı.