Paris Pantin Camii 6 Ay Süreyle Kapatıldı

Fransa'nın başkenti Paris'in Pantin kasabasındaki caminin 6 ay süreliğine kapatılmasına yönelik Macron yönetiminin aldığı kararın mahkeme tarafından onaylandığı bildirildi.

Boykot Çağrısı Genişliyor! Fransa’yı Panik Aldı

Fransa’da devlet eliyle gerçekleştirilen İslam düşmanlığının ardından Fransız menşeili ürünlere yönelik boykot kampanyası başlatıldı. Söz konusu boykot uygulaması genişlerken Fransızları da korku sardı.

Fransa'da Charlie Hebdo'nun Karikatürleri Devlet Binalarına Yansıtıldı

Fransa'da Charlie Hebdo tarafından yayınlanan İslam Peygamberi Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürler devlet binalarına yansıtıldı.

Alman Polisi Namaz Sırasında Cami Bastı Botlarla Halılarda Dolaştı

Almanya'nın Berlin kentindeki Mevlana Camii’ne sabah namazı sırasında baskın düzenleyen polisler üzerinde namaz kılınan halılara botlarla bastı. Camideki arama biçimi orantısız bulundu ve tepkiyle karşılandı. Dışişleri Bakanlığı, cami baskınını kınadı.

Macron Yine İslam'ı Hedef Aldı: Savaşacağız!

Fransa'nın Müslümanlara karşı politikaları ile gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanı Macron, İslam dini ile yoğun mücadele edeceklerini açıkladı. Macron, İslamofobik saldırının adını da "Cumhuriyet düşmanlarına karşı savaş" koydu.

Hollanda'dan Bağımsızlık Savaşında İdam Edilen Endonezyalıların Çocuklarına Tazminat

Hollanda hükümeti, Endonezya'nın 1945-1950 arasındaki bağımsızlık savaşı sırasında Hollandalı askerler tarafından yargısız infaz edilen Endonezyalıların çocuklarına tazminat teklif edeceğini açıkladı.

Sömürünün Haritasını Çıkarmışlar

Avrupa Birliği ülkelerinin kirli sömürü planı ortaya çıktı. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de hak sahibi olduğu enerji kaynakları hedef alındı.

Macron, Sekülerleşmiş Bir "Fransız İslam’ı" Geliştirmek İçin Çalışıyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'da sözde “ayrılıkçılık” ile mücadele planını açıklarken, Müslüman vatandaşların ülkenin cumhuriyetçi ve laik değerleri yerine dini hukuku tercih etmelerini hedef aldı. Fransa'da sözde “İslami radikalizm” ile mücadele girişiminde kendisinin İslam ve Müslümanlarla çatışmada olduğunu belirtti.

Katalonya Eğitim Müfredatına İslam’ı Dahil Ediyor

İspanya Devleti ve İspanya İslam Komisyonu arasında imzalanan işbirliği anlaşmasıyla, ülkede devlet okullarında Müslüman öğrencilere İslami eğitim verilmesi kararı alındı. Ülkede yaklaşık 2 milyon Müslüman yaşıyor.

İslam'a Saldıran Macron'a Büyük Şok Yaşatan Rehine: Meryem

Mali’de 2016'da kaçırılan ve dünyadaki son Fransız rehine olduğu belirtilen insani yardım görevlisi Sophie Petronin serbest bırakıldı. Mali’deki gruplar özelinde İslam'ı hedef alan bir metin hazırlayan Macron havaalanında büyük sok yaşadı.

AB'den Türkiye'ye Uyarı Belarus'a Yaptırım

Başta Doğu Akdeniz krizi ve Türkiye olmak üzere, uluslararası dosyaları görüşmek için biraraya gelen Avrupa Birliği liderleri, Belarus'a yaptırım uygulanmasını kararlaştırırken, Doğu Akdeniz krizinin çözümü için Yunanistan ve Türkiye arasındaki siyasi diyaloğa "şans tanımak" istediklerini açıkladı.

BM'nin Türkiye-Libya Anlaşması'nı Kayda Geçirmesi Ne Anlama Geliyor?

Birleşmiş Milletler, Türkiye ile Libya arasında 27 Kasım 2019'da imzalanan ve iki ülkenin Akdeniz'deki deniz yetki alanlarını belirleyen anlaşmasını kayıtlara geçirdiğini duyurdu. Türk yetkililer, duyuruyu "anlaşmanın tescili" olarak değerlendirdi. Peki anlaşmanın Birleşmiş Milletler kayıtlarına geçmesinin anlamı ne?

İngiltere’de Okullarda "Anti-Kapitalizm" Yasağına Tepki

İngiltere Eğitim Bakanlığı, okullarda kapitalizmin sona erdirilmesi gerektiğini savunan kuruluşların kaynaklarının kullanmamasını istedi.

Afgan Göçmenler Yunanistan'ı 'Sığınmacıları Denize Geri İtmekle' Suçladı

Daha iyi yaşam hayaliyle Avrupa'ya ulaşmaya çalışan Afgan göçmenler, Yunanistan'ı aralarında çocukların da bulunduğu sığınmacıları denize geri itmekle suçladı.

Avrupalılar, Covid-19 Salgını Döneminde Burka Yasağını Sorguluyor

Koronavirüs salgını, burka, peçeli çarşaf gibi yüzü tamamen örten giysileri yasaklayan Avrupa ülkelerinde yeni bir tartışmaya yol açtı.

Üçlü Zirve Sona Erdi: Türkiye ve Yunanistan İstikşafi Görüşmelere Hazır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile gerçekleştirdiği zirve sona erdi. Telekonferans yoluyla gerçekleşen üçlü zirvede, Türkiye ve Yunanistan’ın istikşafi görüşmelere başlamaya hazır olduğu ifade edildi.

Macron’un Partisindeki İslam Düşmanı Milletvekilinden Başörtüsü Karşıtı Eylem

Macron'un en Marche partisinden İslam düşmanı milletvekili Anne-Christine Lang, başörtüsünü 'boyun eğme sembolü' olarak gördüğünü söyledi ve Meclis’deki oturumda başörtüsü karşıtı eylem yaptı.

Macron'dan Türkçe Mesaj: Türkiye'ye Net Çağrıda Bulunduk!..

Fransa Cumhurbaşkanı Macron Twitter hesabından Türkçe yazdığı mesajında, Korsika adasında Akdeniz ülkeleriyle yapılan toplantıya atıfta bulunarak, "Ajaccio'da, Türkiye'ye net bir mesaj gönderdik: iyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu’nun da çağrısı. Görünüşe göre de işitilmiş. İlerleyelim." dedi.

"Küresel Ekonomi Tahmin Edildiği Kadar Kötü Değil"

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) küresel ekonominin ve özellikle Amerikan ve Çin ekonomilerinin daha önce tahmin edildiği kadar kötü gitmediğini belirtti.

Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Mavi Marmara Kararı: İsrail Yargılanmayacak

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), 9 vatandaşımızın şehid edildiği Mavi Marmara gemisiyle ilgili savcılığın aldığı 'İsrail'i yargılamama kararına' karşı yapılan itirazı reddetti.

Yunanistan: “Fransa'dan 18 Savaş Uçağı Alıyoruz”

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki kıta sahanlığında sondaj çalışmaları sürerken, Yunanistan’dan "büyük" bir silah satın alma programı ve ülkenin silahlı kuvvetlerinin yeniden örgütlenmesi için harekete geçtikleri açıklaması geldi.

Moria Çağrısı: 'Avrupa Bu Trajediyi Sonlandırmalı'

UNICEF, Moria kampının yanmasının ardından 4 bin çocuğun ve ailesinin evsiz kaldığına dikkat çekerek, Avrupa’dan acil yardım talep etti. Moria’daki mülteciler ise, "Özgürlük istiyoruz, Yeni bir kamp istemiyoruz" yazılı pankartlarla protesto gösterisi düzenledi.

Türkiye-Yunanistan Askeri Toplantısı: Çavuşoğlu, 'AB Tarafsız Kalmalı'

Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında NATO karargahındaki teknik toplantı gerçekleşti. Çavuşoğlu da Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada AB’nin tarafsız kalması gerektiğini söyledi.

Yunanistan'ın Moria Kampında Neler Oluyor?

Midilli Adası'ndaki Yunanistan'ın en büyük mülteci kampı Moria, bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın sonucu kül oldu. Moria mülteci kampının yanmasıyla 13.000'e yakın göçmenin artık sığınacak yeri yok.

Fransa AB Üyesi Akdeniz Ülkeleriyle Doğu Akdeniz ve Libya'yı Konuşacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Birliği üyesi olan Akdeniz ülkelerini Korsika adasında 10 Eylül'de MED 7 zirvesinde bir araya getiriyor. Toplantının gündeminde Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de yaşanan kriz ve Libya'daki son durum var.

Hz. Muhammed (sav)'i Hedef Alan İslam Düşmanı Charlie Hebdo: Haçlı Seferinin Devamı

2015 yılında düzenlenen Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili dava bugün başladı. Hz. Muhammed (sav)'i hedef alan karikatürlerini tekrar yayımlayacağını duyuran dergi, çalışmalarını haçlı seferinin devamı olarak tanımladı. Macron'da, "dine hakaret hakkı"nı savundu.