El Nur Camii'ne Saldıran Teröriste 21 Yıl Hapis Cezası İstendi

Norveç'te, Çin kökenli üvey kız kardeşini öldüren ve ardından El-Nur İslam Merkezi Camii'ne saldıran 22 yaşındaki terörist Philip Manshaus'un 'cinayet ve terör' suçlarından 21 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi.

Avrupa'nın En Büyük İslam Eseri için Ramazan Dayanışması

Avrupa Kıtası’nın en büyük camisi unvanına kavuşacak Eyyub Sultan Yeni Camii'nin inşaatı Fransa’nın Strazburg kentinde devam ediyor. Osmanlı mimarisiyle tasarlanan cami için 20-21-22 Mayıs tarihlerinde destek kampanyası düzenlenecek.

Kırım Rus Askeri Üs Bölgesine Dönüştürüldü, 76 Yıllık Zulüm Devam Ediyor

Rusya, Kırım’ı işgal ettikten sonra askeri personel ve zırhlı araçlar yığarak yarımadaya dev karargâh bölgesi haline getirildi. Rus işgali altında bulunan Kırım’ın işgalci yönetimi, Kırım Tatar mimarisinin üzerinde yürüttüğü tahribata ve zulme de devam ediyor.

Almanya'da Camiler Tamamen İbadete Açılıyor

Almanya'da pandemi nedeniyle toplu ibadetlerin kısıtlı olarak yapılabildiği camiler 20 Mayıs'tan itibaren tamamen ibadete açılıyor. Avluları müsait olan camilerde bayram namazı dışarıda kılınabilecek.

Marion Marechal Le Pen: "Eski Dünyanın Yöneticileriyle Yeni Dünyayı Kuramazsınız"

Fransa'da kimi medya ve bürokrasi çevrelerinin "bir gün Cumhurbaşkanlığı makamına ulaşması en muhtemel Le Pen" şeklinde takdim ettiği Marion Maréchal Le Pen, Covid-19 sonrası Avrupa ve dünya düzenini Sinan Baykent’e konuştu.

Çarlık Yanlısı Örgüt Rus İmparatorluk Hareketi ve Küresel Hesapları

Son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken, merkezi Rusya’nın St. Petersburg kentinde bulunan Rus İmparatorluk Hareketi’nin (RIM), Neo-Nazi ve beyazların üstünlüğünü savunan diğer ırkçı gruplar gibi uluslararası ağlar kurarak Rusya dışına yayıldığı aktarılıyor.

İtalyan Muhtedi Silvia'nın İslam'ı Seçmesi Aşırılıkçıları Çıldırttı

MİT'in İtalyanlarla koordineli olarak Afrika'da kurtardığı İtalyan vatandaşı Silvia Constanza Romano, kendi hür iradesiyle İslamiyet'i seçerek "Ayşe" adını aldığını açıkladı. Silvia'nın Müslüman olmas, İtalya'da aşırılıkçı ve İslam düşmanı kesimleri harekete geçirdi.

Mossad ve Almanya’dan, Hizbullah Konusunda İşbirliği

Times of İsrael sitesi, Mossad ajanlarının bazı Hizbullah üyelerine ait bilgileri Berlin’e ilettiğini yazdı.

El Nur Cami Saldırganı, 'Beyaz Irkın Azalacağı' İddiasıyla Terör Eylemini Yapmış!

2019'un Ağustos ayında Norveç'te Afganlara ait El-Nur İslam Merkezi Camisi’ne düzenlenen silahlı saldırının terör zanlısı Philip Manshaus, ibadethaneye "zaruret hali" nedeniyle saldırdığını ileri sürerek hakkındaki terör suçlamalarını kabul etmedi. Irkçı terör faili, 'beyaz ırkın azalacağı' iddiasına sığındı.

Karantina Sonrası Dünya'yı Daha Kirli Bir Çevre Bekliyor

Salgının ortaya çıkması ve hızla yayılmaya başlamasıyla birlikte dünyanın dört bir yanında fabrikalar durdu, iş yerleri kepenk kapattı, insanlar evlerine kapandı. Ekonomik aktivitenin azalması ve trafiğin azalması gibi nedenlerden ötürü hava kirliliği de önemli oranda azalmış durumda.

Fransa'da Müslüman Mezarlığı Sorunu, Cenazelere Defin Yeri Kalmadı

Fransa’da Covid-19’dan ölen Müslümanların cenazelerinin defnedilmesinde, bu ülkedeki Müslüman mezarlıklarının sayısının kısıtlı olması yüzünden ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

Avrupa Önlemleri Gevşetirken Rusya'da Rekor Artış Görüldü

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen Batı Avrupa ülkelerinden İspanya ve İtalya, mart ayında getirdiği karantina uygulamalarını yumuşatmaya başlarken Rusya ve Pakistan'da bir gün içerisinde en yüksek Covid-19 vaka sayısına ulaşıldı.

İtalya Avrupa’nın En Uzun Sokağa Çıkma Yasağını Kaldırıyor

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, ülke ekonomisini kademeli olarak yeniden faaliyete geçirmek ve Avrupa'nın en uzun süredir devam eden sokağa çıkma yasaklarını kaldırmak için ayrıntılı bir plan açıkladı.

Hava Kirliliğine Yol Açan Parçacıklarda Koronavirüs Tespit Edildi

Bilim insanları havayı kirleten parçacıklarda Covid-19 hastalığına neden olan yeni tip koronavirüs tespit etti. Bu konuda araştırma yapan bilim insanları virüsün bu şekilde daha uzun mesafe katetmesine ve daha fazla insanın enfekte olmasına yol açıp açmadığını anlamaya çalışıyor.

Avrupa: Oxford İnsanlar Üzerinde Aşı Deneyine Başladı

Oxford Üniversitesi’nin aşı çalışmaları ekibi lideri Profesör Sarah Gilbert, aşının, ‘‘Adeno’’ adlı zararsız bir başka virüsün içine Koronavirüsünün genetik parçaları yerleştirilerek oluşturulacağını kaydediyor. Uzman, daha sonra Koronavirüsü şikayetleri olanlara test yapılacağını söyledi.

Almanya'da Irkçı PEGIDA Üyeleri Özel İzinle Gösteri Düzenledi

Almanya'da İslam ve göçmen karşıtı "Batının İslamlaşmasına karşı Vatansever Avrupalılar" (PEGIDA) hareketi üyelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine karşın Dresden kentinde özel izin ile gösteri yaptığı bildirildi.

Dünya Sağlık Örgütü: 'Daha En Kötüsünü Görmedik'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında dünyanın henüz "en kötü durumla" karşılaşmadığı uyarısında bulundu.

'Coronavirus Gezegenimizin Ne Kadar Eşitsiz Olduğunu Ortaya Çıkardı'

İngiltere’nin muhalif liderlerinden Jeremy Corbyn: “Koronavirüs krizi gezegenimizin ne kadar eşitsiz olduğunu gösterdi. ABD, İngiltere, Avrupa ve dünyanın birçok yerinde toplumlarımızın ne kadar eşitsiz olduğu ortaya çıktı. Koronavirüsten sonra ise bir daha asla aynı olamaz." dedi.

Ukraynalı İstihbaratçı Ülkenin İçişleri Bakanına Suikast Hazırlığındayken Yakalandı

Ukrayna suikast iddiaları ile sarsıldı. Ukrayna güvenlik ve istihbarat teşkilatı SBU'da görevli general, Rusya hesabına casusluk yaptığı suçlamasıyla önceki gün gözaltına alındı. Valeriy Shaytanov'un Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov'u, öldürme hazırlığı içinde olduğu bildirildi.

Koronavirüs Sebebiyle Ölenlerin Sayısı 130 Bini Aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 130 bini geçti.

Çernobil’de Risk Alanına Yaklaşan Yangın Durduruldu

Ukrayna'nın Çernobil bölgesinde 11 gündür devam eden yangında, patlamanın ardından boşaltılan 12 köy, mezarlıklar, bataklıklar ve geniş ormanlık alanlar yok oldu. Yapılan son açıklamaya göre yangın kontrol altına alındı ancak soğutma çalışmaları devam ediyor.

Liverpoollu William Henry Abdullah Quiliam ve İslami Çalışmaları

Bir asır önce Liverpool'da 600 civarında İngiliz'in Müslüman olmasına vesile olan William Henry Abdullah, Sultan Abdülhamid tarafından Britanya Adalarının Şeyhülislamı unvanını aldı. Kendisi de muhtedi olan Adullah Quilliam Osmanlı'nın ilk ve son Britanya Şeyhülislamı oldu.

Dünyada Koronavirüs Vaka Sayısı 1 Buçuk Milyonu Geçti

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın can almaya devam ediyor. Dünya genelinde vaka sayısı 1 miyon 500 bini geçerken hayatını kaybedenlerin sayısı 87 bin 435'e ulaştı.

Almanya, 'Güvenlik Açığı' Gerekçesiyle Zoom'u Yasakladı

Almanya Dışişleri Bakanlığı çalışanlarına bir uyarı göndererek, Koronavirüs nedeniyle evlerine kapanan insanların sıkça kullandığı video konferans uygulaması Zoom’un kullanımını yasakladı.

Fransa El Koyduğu Maskeleri İspanya ve İtalya'ya İade Etti

Fransa, İsveçli bir firma tarafından İtalya ve İspanya'ya gönderilirken Lyon'da el koyduğu maskelerin tamamını iade etti. Maskelere el koyma olayını ilk kez kamuoyuyla payalaşan Fransız haber dergisi L'Express, hükümetin geri adım atmasında olayın duyulmasının etkili olduğunu savundu.

Durumu Kötüleşen Boris Yoğun Bakımda

İngiltere'de, yeni tip koranavirüs tedavisi altındaki Başbakan Boris Johnson'un sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama yapıldı.