Avrupa'dan İsrail'e Göstermelik Batı Şeria Uyarısı

Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya yayınladıkları ortak bir açıklamada İsrail’in Batı Şeria’da yeni yerleşim yeri inşası planlarından “derin bir endişe” duyduklarını belirtti.

İsrailli Milletvekilinden Küstah Çağrı: Taş Atan Tüm Filistinlileri Kurşunlayın

Siyonist İsrail Parlamentosu Knesset'teki Milletvekilli Uzi Dayan, işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria’da İsrail askerlerine güçlük çıkartan ve taşlarla çatışmalara giren her Filistinlinin mermilerle vurulmasını talep etti.

İsrail, İşgal Altındaki Batı Şeria'da 2 Bini Aşkın Yeni Konutun İnşasına Onay Verdi

İsrail, işgal altındaki Batı Şeria'da 2 bini aşkın yeni konutun inşasını onayladı. İsrail Savunma Bakanlığından bir yetkili, çarşamba günü Sivil İdare Yüksek Planlama Konseyi'nin Batı Şeria'daki yerleşim alanında yaklaşık 2 bin 166 konutun inşası için onay verdiğini açıkladı.

Heniyye'den Tarihi Çağrı! Saydığı Ülkelerin Arasında Türkiye de Var

Hamas lideri İsmail Heniyye, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı ülkelere önemli bir çağrıda bulunarak siyonizme karşı bir koalisyon oluşturulmasını istedi.

İsrail'den Mescid-i Aksa’nın Kadın Murabıtına 5 Ay Uzaklaştırma Cezası

İsrail işgalgüçlerinin Mescid-i Aksa’nın kadın murabıtı Ayide es-Seydavi'ye 5 ay boyunca Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği bildirildi.

ABD’nin İsrail Rejimi Büyükelçisi Burak Duvarı'nda Ayin Yaptı

ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın Mescidi-i Aksa’nın Burak Duvarı’na yakın alanda ayin yaptığı bildirildi.

Yılbaşından Bu Yana 530 Filistinli Aile Yerlerinden Edildi

Filistin merkezli Arap Araştırmaları Derneği'ne bağlı Arazi Araştırma Merkezi, işgalci İsrail güçlerinin, yılbaşından bu yana aralarında ev ve barakaların da bulunduğu toplamda 450 yapıyı yıktığını, 530 Filistinli aileyi ise yerlerinden ettiğini bildirdi.

ABD Büyükelçisi Friedman’dan İlhak Planına İlişkin Küstah Açıklama

ABD’nin İsrail Büyükelçisi David Friedman, Batı Şeria’nın ilhakı planının iptal edilmediği bilakis sadece askıya alındığını belirtti. İlhak planı, İsrail ile BAE normalleşmesinin sözde iptal edilecek maddelerindendi.

Yahudi Sivil İşgalcilerin Mescid-i Aksa'ya Baskınları Artarak Devam Ediyor

Bir grup Siyonist Yahudi'nin, Kudüs'ün Yahudi bayramları nedeniyle tamamen kapanmasına rağmen kutsal mekan Mescidi Aksa’ya baskınları devam etti. Bazı işgalciler de Müslümanların ilk kıblesinde Yahudi ritüellerini sergiledi.

20. Sene-i Devriyesinde Aksa İntifadası

İkinci İntifada veya El-Aksa İntifadası Eylül 2000'den 2005 yıllına kadar devam eden ikinci Filistin ayaklanmasıdır.

Mısır Ordusu Gazzeli Balıkçı Kardeşleri Vurdu

Gazze’deki Balıkçılar Komitesi Başkanı Zekeriya Bekr, abluka altındaki Gazze Şeridi açıklarında avlanan ve Mısır karasularına giren 3 Filistinli balıkçının vurulduğunu, ikisinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Hamas: İstanbul’daki Görüşmeler Yeni Düzenin Başlangıç Noktasıdır

Filistin bekasının dayanışma ve birliğe bağlı olduğunu belirten Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Berhum, İstanbul'da iki gündür devam eden Fetih ve Hamas hareketleri arasındaki görüşmelerin Filistin’deki yeni düzenin başlangıç noktası olduğunu söyledi.

Filistin’in Önünde Mücadeleden Başka Yol Yok

Hamas’ın Tahran temsilcisi Halid Kaddumi, Barış ve Adalet Için Dünya Koalisyonu konferansında konuştu. 'Filistin'in önünde mücadeleden başka yol görülmemektedir' ifadelerini kullandı.

İstanbul’da Filistin Zirvesi: Hamas ve El Fetih Buluştu

El-Fetih ve Hamas hareketlerinden önde gelen iki heyet Genel Sekreterler Konferansı sonuçlarına binaen ve devam eden ulusal diyalog çerçevesinde, İstanbul’daki Filistin Başkonsolosluğu’nda bir araya geldi.

İsrailli Keskin Nişancılar Filistinlileri Vurmak İçin Nasıl Yarıştıklarını Anlattı!

İsrail-Gazze sınırında yaklaşık iki yıl süren protestolarda 200'den fazla Filistinli katledildi ve yaklaşık 8.000 kişi yaralandı. İşgalci İsrail güçlerinin keskin nişancıları bu protestolar esnasında sivilleri vurduklarını itiraf etti.

İşgalci İsrail Kudüslüleri Mescidi Aksa’dan Uzaklaştırma Zulmünü Sürdürüyor

İşgal güçleri 18 Eylül Cuma günü Kudüs’te iki Filistinliye 6 ay Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.

Heniyye: Ümmetin Mescidi Aksa Hakkı Vazgeçilmezdir

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa’nın İsrail ile savaşın merkezinde yer aldığını belirterek tüm ümmete birlik çağrısı yaptı.

“BAE ve Bahreyn Filistin’in Haklarını Gaspetmeyi İmzalamıştır”

İsrail İşgal Yönetimi’nin BAE ve Bahreyn ile imzaladığı anlaşmaya Hamas Sözcüsü Dr. Sami Abu Zuhri sert tepki gösterdi. Zuhri, “Kudüs'e ve Filistin'e ihanet edilmiştir.” dedi.

Filistin Direnişinden Net Duruş! Tüm Dünyaya Mesaj Verdiler

BAE ve Bahreyn'in ihanet anlaşmasına imza attığı dakikalarda Gazze'den tüm dünyaya verilen mesaj çok net oldu.

Kassam Tugayları'ndan Patlamayan İsrail Bombalarından Geri Dönüşüm Projesi

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından başlatılan geri dönüşüm projesi, son aşamalarının da geçilmesiyle tamamlandı. 1. Dünya savaşında batan bir geminin mühimmatı da dönüştürme kapsamına alındı.

Katar: Filistin Kurtulana Kadar, “İsrail’le” Normalleşme Olmayacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, “İsrail” ile normalleşme anlaşması yaptı. İlanın ardından sonra, bazı Körfez ülkelerinin de “Tel Aviv” işgalcileriyle anlaşma yapacakları konuşuldu.

Filistinliler 'Normalleşme İhaneti'ne Karşı ‘Ulusal Birlik’ İlan Etti

El Fetih, Hamas ve diğer Filistinli gruplar, bazı Arap ülkelerinin İsrail ile imzaladıkları sözde barış anlaşmaları nedeniyle 'sırtından bıçaklanmasının' ardından bir araya geldi.

Filistin’de “Halkın Öfke Günü” Etkinlikleri Başladı

Filistinli direniş gruplarının kuruluşunu resmen ilan ettiği “Filistin Halk Direnişi Ulusal Birleşik Komutanlığı”nın duyurusunu yaptığı “Halkın Öfke Günü” eylemleri bugün başladı.

15 Eylül İçin İntifada Çağrısı Yapıldı

Filistin'deki direniş grupları tarafından resmen kuruluşu ilan edilen Filistin Halk Direnişi, ilk bildirisini yayınladı. BAE ve Bahreyn’in İsrail'le normalleşme anlaşmasına karşı Salı günü için “intifada” çağrısında bulundu.

İsrail Zindanlarından Haber Var! Raid Salah Çok Kötü Şartlar Altında

Filistin'in 1948 Bölgesi İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ın işgalci İsrail rejimi zindanlarında çok kötü şartlarda tutulduğu bildirildi.

Heniyye: Ümmetimizin Mescidi Aksa Hakkından Vazgeçmeyeceğiz

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, ilk kıblemiz Mescidi Aksa’nın, İsrail ile savaşın merkezinde yer aldığını belirterek tüm ümmete birlik çağrısı yaptı.