Hamas’tan Gazze İçin Korona Virüs Açıklaması

Hamas Siyasi Birim üyesi Dr. Halil el-Hayye, hükümet işlerindeki kardeşlerle, korona virüsünün Gazze Şeridi’ne girişini önlemek için bazı gerekli önlemler alınması üzerinde anlaştıklarını vurguladı.

Siyonist İsrail’den Gazze’ye Yeni Saldırı Planı

Gazze’deki direniş güçleri Siyonist rejimin Gazze’ye yeni bir saldırı düzenleyeceğini tahmin edildiği bildirildi.

Mescid-i Aksa Kısmen İbadete Kapatıldı

Kudüs'teki kutsal mekanımız Mescid-i Aksa'nın koronavirüs salgını kaynaklı kaygılar nedeniyle, süresiz olarak kısmen kapatıldığı açıklandı.

Rusya’da Bulunan Heniye’den Filistin Uzlaşısı İçin 4 Öneri

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin uzlaşısı için Rusya'ya 4 öneride bulunduklarını, bu önerilerin kabul edildiğini söyledi.

Hamas'tan Erbakan Açıklaması! 'Mirasına Sahip Çıkacağız!'

Hamas'ın önemli isimlerinden Sami Ebu Zuhri, Milli Görüş lideri Erbakan Hoca'ya ilişkin muslimport.com'a özel açıklamalarda bulundu.

HAMAS: İsrail, Zaferi Rüyasında Görür

Filistin İslami Direniş Hareketi sözcüsü Hazım Kasım, terör rejimi İsrail’in açıklanan 4 yıllık programının bu rejimin cinayetkar zihniyeti ve temeli üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Yahudi Damat Kushner; Filistin İle Görüşürüz Ama Peşlerinden Koşmayacağız

Filistinlileri yok sayarak hazırladıkları sözde barış planıyla ilgili açıklamalarda bulunan Jared Kushner, "Filistin görüşmek isterse seve seve yaparız ama peşlerinden koşmayacağız." dedi.

BM İşgal Altındaki Topraklarda İsrail İçin Çalışan 112 Şirketin Listesini Yayımladı

BM, İsrail tarafından Filistinlilerin yaşadığı bölgelerde uluslararası hukuka aykırı olarak yapılan işgal yerleşkelerinde iş tutan 112 şirketin listesini yayınlanmadı. Kuruluş, şirketleri "utanç verici" diye nitelendirerek reddettiğini açıkladı.

İsrail'in Bir Hapis Kararına Daha Aldırış Etmedi

Siyonist İsrail mahkemesi, Şeyh Raid Salah’ı yaptığı konuşmaları bahane ederek 28 ay hapis cezası verse de yüzünde en küçük bir korku ve endişe emaresi görülmedi.

1948 Filistin İslami Hareketi Lideri Şeyh Salah'a 28 Ay Hapis Cezası

İsrail mahkemesi, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ı 28 ay hapis cezasına çarptırdı.

Dünya Kudüs İçin Kıyama Durdu

ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında açıkladığı ihanet anlaşması dünya genelinde düzenlenen eylemler ile protesto edildi.

Filistin, ABD Ve İsrail İle Tüm İlişkileri Kesti

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı 'Yüzyılın Anlaşması' planından sonra İşgal yönetimi İsrail ile tüm ilişkileri kesme kararı aldı. Abbas ayrıca ABD ile de güvenlik dahil tüm ilişkileri dondurduğunu açıkladı.

Aksa'da Cuma Hutbesi: Bugün Kudüs'ü Hedef Alanlar Yarın Sizi Hedef Alacaklar

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, "Bugün Kudüs'ü hedef alanlar yarın sizi hedef alacaklar. Irak'ı yıktıklarında bunu görmeniz gerekiyordu. İşte Suriye'yi de yıktılar. İbret almadınız mı?" ifadelerini kullandı.

Filistin İsrail İle İmzalanan Oslo Anlaşması'nı Rafa Kaldırdı

Fetih Hareketi Merkezi Komite Üyesi ve Filistin Sivil İşler Bakanı Huseyin eş-Şeyh, Siyonist İsrail ile imzalanan Oslo Anlaşmalarını feshettiklerini duyurdu.

Filistinli Yetkili Erbakan Hoca'yı Hatırlattı: "Trump İstiyorsa..."

Filistin'in Irak'taki Erbil Başkonsolosu Nazmi Hazuri'nin Trump'a tepki olarak söylediği sözler, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın sözlerini hatırlattı.

Netanyahu'nun 'Fırsat' Kabul Ettiği Plana Hamas: 'Filistin’e Savaş Açmaktır' Dedi

Hamas Lideri İsmail Heniyye dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada; “Filistin bizim vatanımız ve toprağımızdır. Ümmetin en kıymetli incisidir. Pazarlık veya alışveriş kabul etmez” dedi.

Siyonist İsrail Gazze'yi Vurdu

Siyonist İsrail savaş uçakları, İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait askeri bir nokta ile bir tarım arazine saldırı düzenledi.

Heniye'den Arap Ülkelerine: Tarihi Vazifeyi Silip Atmayın!

Hamas'ın önemli isimlerinden ve Filistin eski Başbakanı İsmail Heniye, ABD'nin Siyonist İsrail'e birlikte açıkladığı "Orta Doğu Barış Planı" toplantısına katılan Arap ülkelerine tepki gösterdi.

Siyonist Plana Filistinlilerin Yalnız Direnişi

Bugün açıklanacağı duyurulan ‘Yüzyılın Anlaşması’ planına Flistinli grupların haricinde neredeyse hiçbir İslam ülkesinden itiraz gelmedi.

İkrime Sabri'ye 4 Ay Mescid-i Aksa'ya Giriş Yasağı

İşgal yönetimi İsrail, eski Kudüs Müftüsü ve halihazırda Mescid-i Aksa İmam Hatibi olan Şeyh İkrime Sabri'nin işgal altındaki Kudüs'te yer alan Harem-i Şerif'e girişini 4 ay süreyle yasakladı.

Rahmet Kapısı Mücadelesi Bitmedi Eylemi!

ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşımasından bu yana Siyonist İsrail Mescid-i Aksâ ve Kudüs halkı üzerindeki hukuksuz baskısını artırarak devam ettiriyor. Son olarak, Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri'yi tutuklayarak Mescid-i Aksa'ya bir sene girişini yasaklaması üzerine İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde protesto eylemi yapılacak.

İsrailli Gilad Erdan: Mescid-i Aksa Hatibini Ziyaret Eden Milletvekili Olmasın!

İsrail Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan, Mescid-i Aksa İmam ve Hatibi Şeyh İkrime Sabri'yi ziyaret eden Filistin asıllı İsrail milletvekillerinin gelecek seçimlerden uzaklaştırılması çağrısında bulundu.

‘İsrail Gazze’deki Önemli İsimlere Yönelik Suikast Politikasına Dönüyor’

İsrail Dışişleri Bakanı İsrael Katz, Siyonist rejimin, Gazze'deki Filistinli direniş gruplarının önemli isimlerine yönelik suikast politikasına geri dönmeyi planladığını söyledi.

İsrail: Halid Meşal Tekrar Hamas’ın Başına Geçecek

İsrail Kan haber ajansı, Halid Meşal'in, 2020 Hamas liderlik seçimlerinde tekrar aday olacağını öne sürdü. Meşal daha önce de 1996 yılında Hamas'ın liderliğine seçilmiş ve 2017 yılına kadar bu görevi yürütmüştü.

İsrail, Gazze’de Düzenlenen Büyük Eyleme Saldırdı

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri devam ederken İşgal güçlerinin saldırıları sonucunda çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Siyonist Glick ve Onlarca Yahudi İşgalciden Mescid-i Aksa'ya Baskın

Siyonist Yehuda Glick ve onlarca Yahudi işgalcinin işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi.