Kudüs'te Sözde Arkeolojik Kazılarla İslami İzler Yok Ediliyor

Kudüs'ün altındaki İsrail kazılarıyla oluşan tüneller, bölgede yaşayan Filistinlilerin hayatlarını ve Mescid-i Aksa’nın temellerini tehlikeye atıyor. İslami izlerin yok edilmesiyle yalnızca Yahudi anlatısı ilerletilmeye çalışılıyor.

Irkçı Yahudiler, Filistinlilere Ait Araçları Ateşe Verdi

Irkçı Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Nablus kentinin güneyindeki Far’ata beldesinde Filistinlilere ait 2 aracı ateşe verdi. 

İsrail Yine Bir Bayramda Gazze'yi Bombaladı

İsrail işgal güçlerine ait uçaklar yine bu bayramda da Gazze'ye saldırdı. Savaş uçakları gece yarısı Gazze'nin güneyindeki tarım arazilerini bombaladı.  Gazze direnişinin de işgal hedeflerine misillemeyle karşılık verdiği aktarıldı.

İsrail'in Mısır'a Sattığı Alman Denizaltılarının Soruşturulması İstendi

İsrail'de bazı eski askeri yetkililerin, Alman denizaltıları dosyasının yeniden açılmasını ve Başbakan Benyamin Netanyahu'nun bu işe bulaşmasının sorgulanmasını talep ettiği aktarıldı.

Bayramda Filistinlilerden Mescid-i Aksa'ya Ziyaretçi Kafileleri

Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde yer alan El-Celil şehrinin Tamra kasabasından, Kurban bayramının üçüncü gününde Mescidi Aksa'ya ziyaretçi kafileleri düzenlendi.

İsrail Halil İbrahim Camii'ne İzin Vermedi Filistinliler Mescid-i Aksa'ya Akın Etti

İsrail işgal yönetimi El-Halil şehrinde binlerce kişinin Hz. İbrahim Camii'nde bayram namazı kılmasına engel oldu. İşgal altındaki Kudüs'te yaklaşık 27 bin kişinin bayram namazını Mescidi Aksa'da kıldığı bildirildi.

İslam Alemini Mescidi Aksa’yı Korumaya Çağırıyoruz!

Mescidi Aksa Vakfı Müdürü Şeyh Ömer el-Kisvani, işgal altındaki Kudüs şehri sakini Filistinlilerin, Mescidi Aksa’nın Müslümanların uhdesinde kalması uğrunda her türlü bedeli ödemeye hazır olduğunu söyledi.

Hamas Lideri: Önümüzde 3 Önemli Nokta Var!

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlediği basın toplantısında Filistin davasının şu sıralarda en tehlikeli süreçten geçtiğine dikkat çekerek, Filistin vatanının maruz kaldığı bu tehlike karşısında Hamas’ın üç öncelikli konuya yer verdiğini dile getirdi.

İşgalci İsrail Filistinli Gazetecilere de Zulmediyor

Filistinli Gazeteciler Sendikası (PJS), İsrail işgal güçlerinin başta Filistin uyruklu olmak üzere bölgedeki gazetecilere karşı yılbaşından bu yana toplam 259 ihlal gerçekleştirdiğini açıkladı.

Korona Sürecinde Gazze’de 50 Fabrika Kapandı

Gazze’deki Filistin Sendikalar Birliği, korona (Kovid-19) salgınının bölgede ilk tespit edildiği Mart ayından bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’nde 50 fabrikanın kapandığını ve 4 binden fazla işçinin işinden, ekmeğinden olduğunu bildirdi.

İsrailli Sivil İşgalciler, Filistinli Bisikletçilere Saldırdı

Bir grup Filistinli bisikletçi, popüler bir navigasyon uygulamasının Yahudi yerleşimlerinden birine yönlendirmesi sonucu işgal altındaki Batı Şeria'nın patika bir yolunda İsrailliler tarafından saldırıya uğradı.

Hamas’dan, Yermuk Kampı’ını Yeniden “İmar” Çağrısı

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Yurt Dışı Basın Ofisi Başkanı Rafet Murra, Suriye'de ağırlıklı olarak Filistinli mültecilerin barındığı Yermük Kampı’nın yeniden imar edilmesi için çağrıda bulundu.

Filistin'de Bir İlk: Heniyye ve Abbas’ın Katılımıyla Ortak Gösteri Düzenlenecek

Filistin direnişi, Gazze'de düzenlenecek gösteriye Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniye’nin katılacağını ve konuşma yapacaklarını duyurdu.

Yolsuzluk, İşsizlik ve Covid-19... İsraillilerin 'Netanyahu İstifa' Sesleri Artıyor

Koronavirüs salgınında ikinci dalganın yaşandığı İsrail'in işgal ettiği topraklarda ölü ve vaka sayısı hızlı artarken, Netanyahu karşıtı gösteriler devam ediyor. Tel Aviv ve Kudüs'te göstericilere sert müdahalede bulunuldu.

Filistinli Sanatçıdan ‘İşgal Virüsü’ Protestosu

Kanada'da yaşayan Filistinli sanatçı Muhammed Müslim, tellerden yaptığı maske ile İsrail işgalinin Filistin halkını sınırlandırdığını ve köleleştirdiğini göstermeye çalıştı.

''Malezya Hükümeti İsrail’i Abluka Altına Alıyor''

Malezya Filistin Kültür Organizasyonu Genel Başkanı Muslim İmran, İsrail’in Batı Şeria’daki yasadışı Yahudi yerleşim birimlerini “ilhak” planına karşı mücadele eden Malezya hükümetinin medya ve yasama organlarının, işgalci İsrail’i abluka altına almaya yönelik çalışmalar yürüttüğünü bildirdi.

Filistinlilerden Suud Sermayeli El-Arabiyye Kanalına Büyük Öfke!

İsrail’i meşrulaştırmaya yönelik yayınlarını artıran Suudi Arabistan sermayeli El-Arabiyye televizyon kanalı bu sefer de Filistin direnişini hedef gösterdi. Kanal, Filistinlerin tarafından şiddetle kınandı.

Hamas: İsrail Mescidi Aksa’da Ateşle Oynuyor

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Siyasi Büro üyesi Halil el-Hayye, işgalci İsrail rejiminin Mescidi Aksa ve Kudüs kentine yönelik saldırgan girişimlerini ”ateşle oynamak” şeklinde değerlendirdi.

İsrail İşgal Mahkemesi Şeyh Raid Salah’ı 28 Ay Hapse Çarptırdı

İsrail mahkemesinde bugün görülen davada, uzun süredir ev hapsinde tutulan Filistin 1948 İslami Direniş Hareketi lideri Şeyh Raid Salah’a 28 ay cezaevi hapsi kararı verildi.

''İsrail’in Mescidi Aksa’ya El Uzatması Savaş Fitilini Ateşler''

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Mescidi Aksa’ya dokunmanın savaşın fitilini yakmak anlamına geleceğini, İsrail’in Aksa’ya saldırmanın bedelini hem kanıyla hem de canıyla vereceğini bildirdi.

Filistin'den Türk Bayrağının Yakılmasına Tepki!

Türkiye'nin Ayasofya'yı tekrar ibadete açmasının ardından, 9 İsrailli alçakça bir saldırıya imza attı. Türkiye'deki bazı siteler de bu provokasyona alet olurken Hamas'tan bu duruma tepki geldi.

İsrail, İşgal Altındaki Bölgede Bulunan Bir Camiyi Gece Kulübüne Çevirdi

Filistin'de bulunan ve 13. yüzyıldan kalma tarihi camilerden biri olan El-Ahmar Camii işgalci İsrail tarafından 2019 yılında bar ve etkinlik salonuna dönüştürdü.

Kudüs.. Siyonistlerin Yıkım ve Sürgün Politikasına Direniyor

İşgal altındaki Kudüs kentinde yaşayan Filistinliler, baskı ve şiddet uygulamalarıyla Filistin halkını topraklarından eden veya onları hukuksuz yere tutuklayan işgalci İsrail’in kirli planlarının gölgesinde hayata tutunmaya çalışıyor.

Siyonist İsrail'in Korkulu Rüyası Muhammed Zevvari Kimdir?

2014 yılında Gazze savaşında İşgalci İsrail'in hiç görmediği bir silahla karşılaştı. Bu silahın tasarımcısı Tunuslu mühendis Muhammed Zevvari idi...

İsrail'in İlhak Planına Destek Veren 20 Ülkenin Milletvekilleri

İsrail'in Batı Şeria ilhak planına dünyadan tepkiler yağarken, bir yandan da 20 ülkenin milletvekili İsrail'in işgaline destek oldu. İşte o ülkeler...

Müslüman Alimler: İsrail'in Filistin Topraklarını Gaspı Karşısında Susmak İhanettir

Dünya Müslüman Âlimler Birliği, İsrail'in işgal altında olan Batı Şeria'daki bazı bölgeleri ilhak etme planları karşısında sessiz kalmanın ihanet olduğunu söyledi.