Netanyahu: Batı Şeria'nın İlhakı İçin Bu Tarihi Fırsatı Kaçırmayacağız

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Şeria'ya yönelik ilhak planının yeni hükümetin bir numaralı görevi olduğunu belirterek İsrail'in bu "tarihi fırsatı" kaçırmayacağını söyledi.

'Filistin'in Zafer ve Vatan Topraklarına Geri Dönüşü Gerçekleşecek'

Hamas lideri İsmail Heniyye, mübarek Ramazan bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başbakanlığı Garantileyen Netanyahu Hakim Karşısına Çıktı

İşgalci İsrail rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun yargılandığı davanın ilk duruşmasının sona erdiği kaydedildi.

Dünya Kudüs Günü ile Ramazan’a Veda Edildi

Filistin-Kudüs davasının canlı tutulması ve Siyonist İsrail rejiminin işgal ettiği Filistin topraklarından yok olması için mübarek Ramazan ayının son Cuma günü yani Dünya Kudüs Günü koronavirüs gölgesinde geçti. Sosyal medya üzerinden Filistin ülküsüne destek paylaşımları yapıldı.

Filistin, BAE'nin Gönderdiği Yardımları Kabul Etmedi

Filistin Yönetimi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Covid-19 salgını ile mücadele için İsrail üzerinden gönderdiği yardım malzemelerini geri çevirdi.

“Filistin, ABD Ve İsrail’le Olan Tüm Anlaşmalardan Çekiliyor”

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinlilerin ABD ve İsrail’le varılan tüm anlaşmalardan çekildiğini duyurdu.

İsrail, Korona Bahanesiyle Cami Arazisine El Koydu

Hamas, İsrail İşgal Yönetiminin, Batı Şeria’da bulunan Hz. İbrahim Camisi’nin vakıf arazilerine el koymasını “Müslümanları provoke etme” girişimi olarak nitelendirdi.

İsrail Koronavirüse Rağmen Filistinli Çocukları Tutuklamaya Devam Ediyor

Koronavirüs salgınına rağmen işgalci İsrail’in tutukladığı Filistinli çocukların sayısında artış görüldü. Filistinli yetkililer, yasal işlemlerin askıya alındığını, neredeyse tüm hapishane ziyaretlerinin iptal edildiğini ve çocukların aileler ve avukatlar ile yüz yüze görüşmelerinin engellendiğini söyledi.

İşgalci İsrail, Harem-i İbrahim'e Bağlı Vakıf Arazilerine El Koyuyor

Siyonist işgalci İsrail rejiminin Yahudi işgalcilerin Mescidi Aksa’ya baskınlarının önünü açmak için Batı Şeria’da bulunan Hz. İbrahim Camisi'nin arazilerine el koyduğu bildirildi.

Kafasına Taş İsabet Eden İsrail Askeri Öldü

Bir Siyonist İsrail rejimi askerinin başına taş isabet etmesi nedeniyle öldüğü bildirildi.

İsmail Heniyye: İsrail’le Normalleşme Affı Olmayan Bir Suçtur

Bazı ülkelerde işgalci İsrail ile normalleşme yönünde atılan adımlara tepki gösteren Hamas lideri İsmail Heniyye dikkat çeken ifadeler kullandı.

İsrail Bu Ramazan Ayında da Gazze'yi Vurdu

İsrail işgal güçleri, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde bulunan Filistin direniş gruplarına ait izleme noktalarını bombaladı. Saldırıda can kaybı yaşanmadığı aktarıldı.

HAMAS: İsrail’in Kirli Planlarına Sessiz Kalmayız!

Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye, ABD ve İsrail'in Yüzyılın Anlaşması planının hayata geçirilmesi ile Filistin topraklarının Yahudileştirilmesi ve Batı Şeria topraklarını ilhak etme planları konularında ilerleme gayreti içinde olduğuna işaret etti. 'İsrail'in kirli oyunlarına sessiz kalmayız' dedi.

Hamas: İsrail’in Yapamadığını, Hain Araplar Hiç Yapamaz!

Hamas, Suudi Arabistan’ın MBC kanalının, Filistinlileri şeytanlaştırmak ve İsrail işgalini meşrulaştırmak için yayınladığı dizinin hedefine ulaşamayacağını söyledi.

Gazze’nin Çocukları Gözümüze Bakıyor

Ne verilen sözler, ne de yardım vaatleri onlara ulaşmıyor. Çocuklar ilk iftar için, Bir kap yemek için kuyrukta bekledi. Yürekler burkuldu...

Hamas Lideri: 4 İsrail Askeri Halen Elimizde

Filistin İslami direniş hareketi Hamas’ın siyasi büro Başkanı İsmail Heniye, ellerinden 4 siyonist asker tutsak olduğunu açıkladı.

Koronavirüs Nedeniyle Kudüs ve Mescidi Aksa’da Buruk Ramazan

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte her yıl düzenli olarak süslemelerinin yapıldığı işgal altında ki Kudüs caddelerinde şimdi sessizlik hâkim. Süslemelerin yapılmadığı sokaklar bomboş. Kudüslü bedenlerin, ruhların alışageldiği namazlar Mescidi Aksa’da kılınmıyor, sevinç naralarının yükseldiği havalar durgun.

Pompeo: “Batı Şeria’nın İlhakı Kararını İsrail Verecek”

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Batı Şeria’nın bazı bölgelerini ilhak edip etmeme kararını İsrail’in vereceğini söyledi. Washington’un konuyla ilgili görüşünü İsrail’e özel olarak ileteceğini belirten Pompeo’nun bu sözlerine Filistinliler’den tepki geldi.

'Filistin Esirler Günü' 46. Yılında: 5.000 Esir

"Filistin Esirler Günü" günü olarak kabul edilen 17 Nisan, bu yıl da binlerce Filistinlinin çeşitli iddialarla gözaltına alınmaya devam ettiği bir tarih olarak kayıtlara geçiyor.

BAE ve SUUD Öncülüğünde İsrail İle Normalleşme Temalı Dizi

Siyonist İsrail’le normalleşmenin zirve yaptığı bugünlerde merkezi Birleşik Arap Emirlikleri olan Suudi televizyon kanalı MBC, bazı Arap yöneticilerin doğrudan desteğiyle Ramazan ayında yayınlanmak üzere Yahudileri şirin göstermeye yönelik mesajlar içeren Ümmü Harun (Harun’un Annesi) isimli bir dizi hazırlıyor.

Duası Kabul Olan Şehit: Abdulaziz el-Rantisi

Ümettin onuru Hamas'ın liderliğini yürütmüş olan Abdulaziz el-Rantisi şehadetinin 16. yılında anılıyor.

Mescid-i Aksa Ve Kudüs'teki Camiler Bu Ramazan Ayında İbadete Açılmayacak

Kudüs İslami Vakıflar Konseyi, yeni tipi koronavvirüs (Kovid-19) nedeniyle Mescid-i Aksa'nın ramazan ayında da ibadete açılmayacağını duyurdu. Öte yandan Kudüs'teki bütün cami ve mescitlerin Ramazan ayında kapalı kalacağı açıklandı.

İsrailliler Evlerine Kaçtı Parklar Çakallara Kaldı

Koronavirüs salgını nedeniyle sokakları boşalan İşgal altındaki Tel Aviv'de onlarca çakal şehrin en büyük parkını adeta ele geçirdi.

İslam Ümmeti Korona’ya Karşı Filistin’e Yardım Etmeli

İslami Şura Meclisi Başkanı Özel Kurmayı Hüseyin Emir Abdullahian, İslam ümmeti ve hür milletler korona virüs salgını ile mücadelede Filistin milletine yardım etmeleri gerektiğini belirtti.

Haniye: Filistin’in Bir Zerresinden Bile Vazgeçmeyiz

Hamas Hareketi siyasi bürosu başkanı İsmail Haniye, Filistin toprağının bir zerresinin bile Siyonist rejime bırakılamayacağını ve Filistin’in bölünemeyeceğini ya da ayrıştırılamayacağını dile getirdi.Hamas siyasi bürosu başkanı İsmail Haniye, Toprak Günü’nde yaptığı açıklamada, Filistin’in satılamayacağını veya bölünemeyeceğini ifade etti.

Deyr Yasin'de Siyonist Katliam ve Kan Üzerine Kurulan İsrail'in Temelleri

250 Filistinlinin vahşice öldürüldüğü Deyr Yasin katliamının üzerinden 72 yıl geçti. 1948 yılında Deyr Yasin köyünde gerçekleştirilen Filistin halkına karşı işlenmiş en korkunç, en barbar katliamla İsrail'in de kan üzerine temelleri atılmış oldu.