Onlarca Yahudi Yerleşimci Zor Kullanarak Mescidi Aksa’ya Girdi

Onlarca Siyonist yerleşimci, bu sabah işgal kuvvetlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescidi Aksa’ya baskın düzenledi.

Gazze Şeridi’nde Rekor Sayıda Yeni Vaka Kaydedildi

Filistin Sağlık Bakanı May el-Kile, Gazze Şeridi’nde son 24 saatte rekor sayıda yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildiğini açıkladı.

İsrail, Filistin Seçimlerinin Avrupa Tarafından Gözlemlenmesine Karşı

Siyonist Yönetimin seçimlere ve seçmenlere yönelik engellemelerine değinen Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, uluslararası topluma Kudüs’teki seçimlerin yapılmasına izin vermesi için İsrail’e baskı yapma çağrısında bulundu.

"Mescidi Aksa, İşgal Politikalarına Rağmen Ramazan’da Açık Olacak"

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Başkan Yardımcısı Şeyh Nacih Bukeyrat, İsrail’in işgal ve sindirme politikalarına rağmen İslami Vakıflar'ın Ramazan ayı boyunca Mescidi Aksa'nın kapılarını kapatmayacağını bildirdi.

İsrail Ordusu “Gizli Haritaları” Paylaştı

İsrail'in en eski günlük gazetesi Haaretz, işgal ordusunun, askeri üslerinin konumlarını ve isimlerini içeren gizli nitelikteki bazı harita ve belgeleri yanlışlıkla paylaştığı haberine yer verdi.

Heniyye: Hamas, Şeyh Ahmed Yasin’in Mirasına Sımsıkı Bağlıdır

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Hamas'ın, kurucu lideri Şeyh Ahmed Yasin’in mirasına bağlı olduğunu ve yöntemini sürdüreceğini hatırlattı.

Yahudi Siviller ve Din Okulu Öğrencileri Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi siviller ve Yahudi din okulu öğrencileri bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Filistin Direnişinin Lideri Şeyh Ahmed Yasin

Filistin davasının önemli isimlerinden ve Hamas’ın kurucusu Şeyh Ahmed Yasin, 22 Mart 2004 tarihinde Gazze’de tekerlekli sandalyesiyle kıldığı sabah namazından sonra, camiden evine giderken İsrail'in attığı füzelerle şehid edildi.

İşgal Güçleri Filistinli Çiftçilere ve Balıkçılara Ateş Açtı

İşgal güçleri bu sabah Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kentinin doğusunda Filistinli çiftçilere ve Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deir el-Belah kenti açıklarında avlanan balıkçı teknelerine ateş açtı.

Kritik Temas! Hamas Lideri Türkiye'den Bakın Ne İstedi

Hamas lideri İsmail Heniyye, Türk milletvekilleriyle dikkat çeken bir görüşme yaptı. Heniyye, milletvekillerinden Türkiye'nin siyonist İsrail'in işlediği suçlara karşı durmasını istedi.

Rachel Corrie'nin Ardından

Rachel Corrie, Amerikalı bir Yahudi aileye mensup ancak Filistin'e giderek orada Siyonist işgale karşı, işgalcilerin mağdur ettiği Filistinlilerin haklarını savunan ve o yüzden genç yaştayken İsrail buldozerleriyle ezilen bir genç kızdı.

Vicdanını İşgale Ezdirmeyen Altın Kalpli Kız: Rachel Corrie

16 Mart 2003... Irkçı İsrail ordusuna ait buldozer, Gazze'de bir doktorun evini ve ailesini yok etmek için kontak çalıştırır. İşgalciler eve varmak üzereyken Amerikalı genç bir kız önlerine dikilir ve vücudunu siper eder. Vicdanını işgale ezdirmez.

Kosova, İşgal Altındaki Kudüs’te Resmen Büyükelçilik Açtı

Geçtiğimiz eylül ayında Siyonist İsrail’le normalleşme anlaşmalarını imzalayan Kosova’nın Dışişleri Bakanlığı, işgal altındaki Kudüs kentindeki büyükelçiliğinin resmen açıldığını duyurdu. Hamas'tan kınama geldi.

Hamas Tarihinde Bir İlk!

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın en yüksek karar alma organı olan siyasi bürosuna ilk kadın üye olarak Cemile el-Şanti seçildi.

50 Binden Fazla Filistinli İsra ve Miraç Kandilini Mescidi Aksa’da İhya Etti

İşgal güçlerinin tüm kısıtlama ve engellemelerine rağmen on binlerce Filistinli, Peygamber Efendimizin (s.a.s) göğe yükseldiği geceyi ifade eden İsra ve Miraç kandilini, bu hadisenin merkezinde yer alan Mescidi Aksa’da ihya etti.

Miraç’ın Merkezi Kudüs ve Mescid-i Aksa

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Dr. İkrime Sabri, Miraç Gecesi özel programında Siyonist İsrail’in işgali altındaki ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın önemini anlattı.

Yahya Sinvar, İkinci Kez Hamas'ın Gazze Şeridi Lideri Seçildi

Yahya Sinvar, Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Gazze Şeridi'ndeki siyasi büro başkanlığını ikinci kez kazandı. Sinvar, ilk kez 2017 yılında Hamas'ın Gazze sorumlusu seçilmişti.

İşgal Mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın Mahkumiyetini 6 Ay Daha Uzattı

İsrail işgal mahkemesi, Şeyh Raid Salah'ın hücre hapsinin 6 ay daha uzatılmasına karar verdi. 

Müslüman Alimler Birliği’nden Uluslararası #KudüsHaftası’nı İhya Çağrısı

Birçok ülkede üyesi bulunan ve halihazırda alanındaki en büyük teşkilat olan Dünya Müslüman Alimler Birliği, Filistin davasını destekleme ve bu çerçevedeki gayretleri artırmak suretiyle Uluslararası Kudüs Haftası’nı ihya etme çağrısında bulundu.

İşgal Güçleri Mescidi Aksa Muhafızlarından Hatice Huveys’i Tutukladı

İşgalci İsrail polisi, dün akşam Mescidi Aksa'nın kadın murabıtı Filistinli aktivist Hatice Huveys'i tutukladı. Kudüs’teki yerel kaynaklar, işgal askerinin Rahmet Kapısı Mescidi'ne baskın yaptığını, hiçbir gerekçe ileri sürmeden Huveys’i tutuklayıp gözaltı merkezine götürdüğünü belirtti.

442 Avrupalı Parlamenterden AB Dışişleri Bakanlarına Mektup

Yaklaşık 450 Avrupalı parlamenter, Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanlarına hitaben İsrail'e Batı Şeria'nın "fiili ilhakını" durdurması için baskı yapılması çağrısında bulunan bir mektup gönderdi.

"İsrail Saldırıları Ancak Kapsamlı Bir Direnişle Durdurulabilir"

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Hazım Kasım, işgalci İsrail’in Filistin topraklarına ve halkına karşı sürdürdüğü saldırgan politikalarını önlemenin tek yolunun kapsamlı bir direnişten geçtiğini vurguladı.

Siyonist İsrail Engelli Filistinli Ailenin Evini 6. Kez Yıktı!

Siyonist İsrail, işgal altında tuttuğu bölgelerde Filistinlilere ait evleri yıkmaya devam ediyor. israil buldozerleri, Kudüs'te "ruhsatsız" olduğunu ileri sürdüğü engelli bir Filistinliye ait evi ise 6'ncı kez yıktı.

Kimlik Kartı Olmayan Filistinliler: 100 Bin Kişi Bu İnsani Haktan Mahrum!

İşgal altındaki Filistin toprakları da dahil, yurt dışında zor şartlar gölgesinde yaşam mücadelesi veren mülteciler de... 100 binden fazla Filistinli, temel insani haklarından olan kimlik kartlarından yoksun! Siyonist işgal nedeniyle binlerce Filistinlinin günümüzde kimlikleri yok. 

Mescidi Aksa Muhafızının Yıkılan Evinin Enkazı Üstünde Cuma Namazı Kılındı

İşgal altındaki Kudüs'ün El-İseviyye beldesi sakinleri, bu haftaki Cuma namazını, İsrail güçlerinin geçtiğimiz pazartesi günü yıktığı Mescidi Aksa muhafızlarından Fadi Ali Alyan’a ait evin enkazı üstünde kıldı.

Filistin Dışişleri Bakanı: Doğu Kudüs Olmadan Filistin Seçimleri Olmayacak!

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Filistinlilerin gelecekteki devletlerinin başkenti olarak gördüğü, işgal altındaki Doğu Kudüs olmadan hiçbir Filistin seçiminin olmayacağını dile getirdi.