Ortadoğu

Dünyada Kurban Bayramı Coşkusu Yaşanıyor

31 Temmuz 2020 21:40

Pandemiye rağmen dünyanın dört bir yanında Kurban Bayramı coşkusu vardı. Kutsal topraklarda sınırlı sayıda katılımla Hac yapılırken, Ayasofya'da 86 yıl sonra bayram namazı kılındı. Mescid-i Aksa'ya ise yine binlerce Müslüman akın etti.

Müslümanlar, bayram namazlarını ve kurban ibadetlerini yeni tip koronavirüsün gölgesinde eda etti.

İsrail İşgaline Rağmen Mescid-i Aksa'ya Binlerce Kişi Akın Etti

Müslümanların İsrail işgali altındaki kutsal beldesi Kudüs buruk bir bayrama daha girdi. Mescid-i Aksa bayram namazında yine yüzlerce Müslümanı ağırladı.

İsgalci İsrail, El Halil şehrinde ise Müslümanların İbrahim Camii'ne girmesine izin vermedi.

Yüzlerce Müslüman El Halil sokaklarında bayram namazı kılmak zorunda kaldı.

Ayasofya'da 86 Yıl Sonra İl Bayram Namazı Kılındı

Yeniden cami olarak 24 Temmuz'da ibadete açılan Ayasofya'da 86 yıl sonra ilk bayram namazı, binlerce kişinin katılımıyla kılındı.

Bayram hutbesini okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle alınması gereken önlemlere dikkat çekti.
 
Gine’nin başkenti Konakri’deki İDDEF tarafından yaptırılan II. Abdülhamid Han Camii‘nde bayram namazı binlerce kişinin katılımıyla kılındı.

Batı Trakya'da Koronavirüsün Gölgesinde Bayram

Gümülcine ve İskeçe’de Kovid-19 tedbirlerine ilişkin yönetmelik uyarınca hazırlanan camilerde bayram namazını kılmak için toplanan Türkler, namazın ardından bayramlaştı.

Vatandaşlar, dün dezenfekte edilen camilerde beraberinde getirdikleri seccadelerde namaz kıldı, cami içinde de belirlenen mesafe kuralına uyularak saf tutuldu.

Endonezya'da Tedbirler Dikkat Çekti