Hakkımızda


2011’de dış politika ve uluslararası meselelerin tartışıldığı toplantılarla yolculuğuna başlayan Muslim Port, 12 Aralık 2013 yılında dijital medyada yer edindi. Kısa süre içerisinde okuyucu tarafından kabul gören Muslim Port, akabinde sosyal mecralarda da faaliyet göstermeye başladı.

Organize edilen ‘Konferans Serileri’ ile basın yayın organlarındaki etkin isimler ile okuyucuyu buluşturdu.

2017 yılı ile birlikte ise web sitesi üzerinden yayınlanan haberler ‘Aylık Bülten’e taşınarak neşredilmeye başlandı. Senenin sonunda ise tüm süreç kronolojik bir şekilde Muslim Port Yıllığı ile okuyucuyla buluşmuş oldu. Süregelen yıllarda da aylık ve yıllık bültenler mutat olarak yayına sunuldu.

Muslim Port yayın hayatı boyunca hedef kitlesinin taleplerine hassasiyet gösterdi. Tüm basın organlarının odaklandığı saniyelik akışların dışında aya, yıla hatta tarihi sürece etki eden konular özenli bir çalışma ile irdelendi ve özgün bir haber dili oluşturulmaya çalışıldı.

12 Aralık 2019 tarihinde, yayın serüveninin 7. yılında yeni yazılıma geçildi. İlk günden itibaren ‘Derdimiz Ümmetin Dünyası’ anlayışıyla dünyadaki gelişmeleri okuyucuya aktarmaya devam edecektir.