29 Yıldır Dinmeyen Acı: #HocalıKatliamı

Hocalı'da yaşanan Ermeni mezaliminin üzerinden tam 29 acı dolu yıl geçerken Azerbeycanlı Müslümanlar olayın soykırım statüsünde tanınmasını istiyor.

Ermenistan'da Kaos: Başbakan Paşinyan İle Ordu Karşı Karşıya Geldi

Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan, Başbakan Nikol Paşinyan'a görevi bırakma muhtırası verdi. Paşinyan ordunun istifasını istemesini "darbe girişimi" olarak nitelendirdi. Paşinyan, destekçileriyle sokağa indi.

Azerbaycan Fransa İlişkilerindeki Gerginlik ve Karabağ Sorunu

Dünyanın birçok bölgesinde önemli (y)etkileri olan Fransa’nın Güney Kafkasya’da söz sahibi olma yolunda gayreti açık bir şekilde görülmektedir.

Dağlık Karabağ'ın Yeniden İmarı için Anlaşma

Karabağ'daki savaş sonrasında Azeri ve Ermeni liderler ilk kez Moskova'da bir araya geldi. Rusya ile varılan üçlü mutabakat uyarınca bölgenin yeniden imarı için çalışma grubu oluşturulacak.

Azerbaycan'dan Avrupa'ya Doğalgaz Akışı Başladı

Azerbaycan Enerji Bakanlığı, Trans Adriyatik Boru Hattı (TAP) üzerinden Avrupa’ya doğalgaz tedariğinin başlatıldığını açıkladı. Bazı yetkililer bugünü ‘tarihi bir gün’ olarak nitelendirdi.

Aliyev: Azerbaycan'ı Nahçıvan ve Türkiye'ye Bağlayacak Demiryolu İnşasına Başlanıyor

Azerbaycan, Nahçıvan ve Türkiye'ye yönelik lojistik bir hat için Ermenistan sınırından geçecek bir demiryolu inşa edileceğini duyurdu.

Çeçenistan Mücadelesi Yeniden mi Başladı? Grozni'de Çatışmalar Yaşandı

Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de tansiyon yükseldi. Grozni kent merkezinde silahlı bir grup polis merkezini bastı. Yerel kaynaklar grubun polis merkezinden çok sayıda silah alarak geri çekildiğini aktardı.

Karabağ Hezimeti Sonrası Ermenistan'da Binlerce Kişi Paşinyan'ı Protesto Etti

Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayarak ateşkes anlaşmasını imzalayan Başbakanı Paşinyan'a istifa baskısı artıyor. Binlerce gösterici sokaklara dökülürken muhalifler hükümet binası önünde çadır kurdu.

Türkiye ile Ermenistan Arasında Sınır Kapıları Açılacak mı?

"Eğer Ermenistan bu süreci olumlu istikamette geliştirecek olursa, biz kapalı olan kapılarımızı da Ermenistan'a açarız...Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde de yeni bir sayfa açılabilir."

'Azerbaycan'ın Yaptığı Baskınlarda 'Onlarca Ermeni Askeri Yakalandı'

Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ın işgali altındaki bölgelere Azerbaycan askerlerinin baskın yapması sonucu onlarca askerin ele geçirildiğine dair haberler üzerine Ermeniler protesto gösterileri düzenlemeye başladı.

Karabağ'da Esir Takası Gerçekleşti: 44 Esir Ermenistan'a İade Edildi

Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'daki çatışmaları sonlandıran barış anlaşması gereğince esir değişimi yapıldı. 12 esirin Azerbaycan'a, 44 esirin ise Ermenistan'a iade edildiği bildirildi.

Ermenistan Karabağ’da Ateşkesi İhlal Etti: Azerbaycan '4 Şehidimiz Var'

Azerbaycan, Dağlık Karabağ’da ilan edilen ateşkese rağmen Ermeni birliklerinin saldırısı yüzünden 4 askerinin şehit olduğunu duyurdu.

Aliyev'den Dağlık Karabağ'da Ateşkesi İhlal Yapan Ermenistan'a: Yok Ederiz!

Dağlık Karabağ’daki ateşkesi izlemekle görevli Rus Barış Gücü, Ermenistan tarafından ateşkesin ihlal edildiğini duyurdu. İhlali doğrulayan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Bu sefer onları tamamen yok ederiz" dedi.

Erdoğan'ın Bakü'de Okuduğu Şiir Türkiye-İran Hattında Gerginliğe Neden Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakü'de katıldığı askeri geçit töreni sırasında okuduğu bir şiirden dolayı İran Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Büyükelçisi Derya Örs'ü çağırdı. Dışişleri Bakanlığı iddialar mesnetsiz açıklamasında bulundu.

Bakü'de Dağlık Karabağ Zaferi İçin Tören Düzenlendi

Dağlık Karabağ'ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasından dolayı Bakü'de Zafer Geçidi Töreni düzenlendi. Türk askerinin de yer aldığı törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev birlikte katıldı.

Dağlık Karabağ İçin Kurulacak Türk-Rus Ortak Merkezi'nin Detayları Neler?

Dağlık Karabağ'da 9 Kasım'da imzalanan ateşkes anlaşması sonrası, Türkiye ile Rusya'nın ateşkesi gözlemlemek üzere oluşturacağı Ortak Merkez'in kuruluşu için de uzlaşıldı.

Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ'daki Şehit Sayısını İlk Kez Açıkladı

Azerbaycan ordusu Dağlık Karabağ'daki ateşkes anlaşmasının ardından ilk kez can kayıplarını açıkladı. "2 bin 783 askerimiz şehit oldu" denildi.

Azerbaycan Ordusu 28 Yıldır İşgal Altındaki Laçın'a Girdi

Azerbaycan ordusu 28 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Laçın iline girdi.

Azerbaycan Meclisi: "Fransa Minsk Eş Başkanlığından Çekilsin"

Azerbaycan Milli Meclisi, dünyada Ermenistan dahil hiç bir ülkenin tanımadığı "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti" diye bir kavram çıkararak tanınmasını içeren kararı kabul eden Fransa Senatosu'na 'karşı karar' çıkardı.

Dağlık Karabağ'da İşlenen Savaş Suçları Hakkında Azerbaycan'dan Soruşturma

Azerbaycan yönetimi, Dağlık Karabağ'da altı hafta süren çatışmalar sırasında Ermeni ve Azerilerin işlediği savaş suçlarının incelenmesi için soruşturma başlattığını açıkladı.

Azerbaycan Ordusu 27 Yıl Sonra Kelbecer'e Girdi

Azerbaycan ordusunun 27 yıldır Ermenistan'ın kontrol altında tuttuğu Kelbecer reyonuna girdiği bildirildi. Kelbecer, Azerbaycan sınırlarındaki en büyük ilçe olarak biliniyor.

Rusya Ermenistan Vatandaşlarını Dağlık Karabağ'a Geri Taşıyor

Ermenistan'ı ziyaret eden Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, yaklaşık 7 bin kişinin Dağlık Karabağ'daki evlerine döndüğünü açıkladı.

Karabağ Hezimeti Sonrası Ermenistan'da Siyasi Kriz: Üç Bakan Daha İstifa Etti

Ermenistan Savunma Bakanı Tonoyan, Dağlık Karabağ'la ilgili Azerbaycan ile yapılan ateşkes anlaşmasına yönelik tepkiler nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Sivil Savunma ve Eğitim Bakanları da bugün istifa etti.

Azerbaycan Ordusu 27 Yıl Sonra Ağdam'a Girdi

Azerbaycan ordusu, 27 yıl aradan sonra Ermenistan'ın destekli milislerin işgali altındaki Dağlık Karabağ sınırında bulunan Ağdam iline girdi. İşgal sonrası bölgeye iskan edilen bazı Ermeni sivillerin ise, Azerbaycan ordusunun bölgeye girmesiyle evlerini ateşe verdiği aktarıldı.

Aliyev: Dağlık Karabağ'a Özel Statüyü Müzakere Etmeyiz

Fransa ve ABD'den diplomatların Çarşamba günü Moskova'da yapacağı görüşmeler öncesinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, "Dağlık Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunu vurguladı. Özel bir statü tanınmasının müzakere konusu yapılamayacağını dile getirdi.

Ermenistan ve Azerbaycan Asker Cenazelerini Değişti

Rusya'nın öncülüğünde Dağlık Karabağ'daki çatışmaların sona erdirilmesine yönelik anlaşmanın imzalanmasının ardından, Bakü ve Erivan bugün asker cezanelerinin takasını gerçekleştirdi.