Putin: Dağlık Karabağ'da Türkiye İle Farklı Görüşlerimiz Var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, çatışmaların sürdüğü Dağlık Karabağ'da Türkiye ile farklı görüşlere sahip olduklarını söyledi.

Paşinyan: Dağlık - Karabağ Sorunu için Uzun Süre Diplomatik Çözüm Yok

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile aralarındaki Dağlık Karabağ sorununa uzun süre diplomatik yollardan bir çözüm bulunamayacağını söyledi. Paşinyan, Facebook'tan yayımladığı video mesajında tüm Ermenileri cephede savaşmak için gönüllü olmaya çağırdı.

27 Yıl Sonra Azerbaycan Ordusu Uyguladı: İki Bölge İşgalden Kurtarıldı

BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı.

Azerbaycan İlerleyişini Sürdürürken Ermenistan Kayıpları Açıkladı

Dağlık Karabağ’daki Ermenistan destekli gruplar, Azerbaycan ordusuyla süren son çatışmalarda 43 kayıp verdiklerini duyurdu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise, Dağlık Karabağ’da geri alınan toprakların listesini yayımladı.

Azerbaycan Ordusu Dağlık Karabağ'da İlerleyişini Sürdürüyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ermenistan'ın işgali altında olan 13 köyün kurtarıldığını" duyurdu. Dağlık Karabağ'da insani ateşkes anlaşmasının da ihlal edildiği aktarılırken, Rusya siyasi çözüm çağrısında bulundu.

Azerbeycan: Ermenistan Gence'yi Bombaladı, En Az 13 Sivil Öldü

Azerbaycan, Ermenistan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine orta menzilli balistik füze saldırısında bulunduğunu ve en az 13 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Aliyev'den Ermenistan'a Gözdağı: Tamamını Geri Alırız

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Ermenistan işgal ettiği topraklardan çekilmediği takdirde Azeri ordusunun Dağlık Karabağ'ın tamamını geri alacağını söyledi. Türkiye ise Terter'e yönelik saldırıyı kınadı.

Dağlık Karabağ'daki Çatışmalarda Türk İHA-SİHA'lar Ön Planda

Türkiye’nin üretttiği insansız hava araçları, Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’ın operasyonlarında ciddi bir rol oynuyor. İnsansız hava araçları, Türk dış politikasının da bir parçası haline geldi. Bu nedenle de Türk İHA endüstrisi uluslararası kamuoyunun merceği altında.

Ermenistan'dan Toprak Kayıplarıyla İlgili İlk Doğrulama

Azerbaycan son olarak kontrol altına alınan sekiz köyle birlikte toplam 45 yerleşim yerinin geri kazanıldığını açıklarken Ermenistan ve Dağlık Karabağ yönetimlerinden ilk resmi doğrulama geldi.

“Ermenistan Boru Hatlarına Saldırmaya Çalışıyor”

Azerbaycan, Ermenistan’ı doğalgaz ve petrol boru hatlarına saldırmaya çalışmakla suçlayarak, olası bir saldırının yanıtının çok ağır olacağını bildirdi.

Dağlık Karabağ’da Son Durum: Ermenistan'ın Ateşkesi İhlali Sürüyor

Ermenistan ve Azerbaycan arasında Moskova'da Dağlık Karabağ konusunda varılan ateşkes anlaşmasının Ermenistan tarafından ihlali sürerken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ermenistan'ı savaş ve insanlık suçu işlemekle suçladı.

Ermenistan Ateşkesi İhlal Etti Sivil Yerleşkeleri Vurdu

Azerbaycan ile yaptığı ateşkesi 24 saat sonra bir kez daha ihlal eden Ermenistan ordusu, gece yarısı Gence'ye füze saldırısı düzenledi. Sivil yerleşkelerdeki binalar yıkıldı. Enkazdan çocuk yaralılarda dahil olmak üzere çok sayıda kişi çıkarıldı.

Azerbaycan: Ateşkes Cenazelerin Değişimi Boyunca Geçerli

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Ermenistan’la sağlanan ateşkesin cenazelerin değişimi tamamlanana kadar geçerli olacağını açıkladı. Azerbaycan ordusu da ateşkesi ihlal eden Ermeni askeri araçlarını imha ettiğini duyurdu.

Dağlık Karabağ'da Ateşkes Anlaşması

Dağlık Karabağ'da Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmaların 14. gününde ateşkes konusunda taraflar anlaştı. Moskova'da bir araya gelen Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarının toplantısı sonrası konuşan Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ateşkes ilan edildiğini açıkladı.

Azerbaycan: 'İnsani Yardım' Bahanesiyle Ermenistan’a Silah Getiriliyor

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’a insani yardım teslimatları adı altında sivil uçaklarla ülkeye silah getirildiğini belirtti. Azerbaycan bu konuyla ilgili Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü’ne başvurdu.

Dağlık Karabağ'da Son Durum: Cephe Hattında Neler Yaşanıyor?

Dağlık Karabağ'da Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmalar 13. gününde devam ederken iki ülkenin Dışişleri Bakanlarının, Rusya Devlet Başkanı Putin'in davetiyle bugün Moskova'da buluşacağı bildirildi.

Millet-i Sadıka’dan Ermenistan'ın İşgal Ettiği Dağlık Karabağ'a

Dağlık Karabağ bölgesini işgal altında tutan Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmaların tarihi Osmanlı dönemindeki Ermeni olaylarına kadar dayanıyor. Ermenistan tarafından savaş hukukuna uyulmayan bu sürecin tarihçesini inceledik.

Rusya: Dağlık Karabağ'ı Savunma Yükümlülüğümüz Yok

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın, Rusya'nın NATO'su olarak bilinen KGAÖ askeri ittifakını gündeme getirmesinin ardından Rusya'dan "KGAÖ Dağlık Karabağ'ı kapsamıyor" açklaması geldi.

Cephede Son Durum! 22 Yerleşim Yeri İşgalden Kurtarıldı

Milli Savunma Bakanlığı, "Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar 22 yerleşim yerini işgalden kurtardı." açıklamasında bulundu.

İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da Ateşkes İçin Bakü'nün Şartlarını Açıkladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonların durması için Bakü'nün şartlarını açıkladı.

Dağlık Karabağ’da Çatışmaların Yayılma Tehlikesi

Ermeni güçlerin, Azerbaycan'ın en büyük ikinci kenti Gence’ye roket saldırıları düzenlemesi sonucu siviller hedef alındı. Ermenistan'ın Dağlık Karabağ dışına da saldırmasıyla Azerbaycan, Ermenistan’ın içindeki askeri hedefleri imha edeceğini duyurdu.

Cepheden Haber Var! Ermenistan Askerleri Esir Alındı

Azerbaycan Ordusunun, Dağlık Karabağ'da bir grup Ermeni askerini esir aldığı bildirildi.

Ermeni Lider Paşinyan'dan Hadsiz Türkiye Çağrısı

Azerbaycan'ın işgal altındaki Karabağ'a başlattığı yoğun bombardımanda iyice köşeye sıkışan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye'yi hedef aldı. Ermenistan Dışişleri de "Ateşkes görüşmeleri için hazırız" açıklaması yaptı.

Dağlık Karabağ'da Çatışmalar Birinci Haftasında

Ermenistan'ın işgal altında tuttuğu ve askerlerini çekmediği Dağlık Karabağ'a Azerbaycan'ın misillemesiyle yaşanan çatışmalarda bir hafta geride kaldı. Bölge, 2016 yılından bu yana en şiddetli çatışmalara sahne oluyor.

Erbakan Hoca’nın Azerbaycan Ziyareti

Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Refah Partisi Genel Başkanı olarak kalabalık bir işadamı, milletvekilleri, gazeteciler ve yabancıların bulunduğu bir heyetle bağımsızlık sonrası Türk Cumhuriyetlerini ziyareti kapsamında Azerbaycan'a da çıkarma yaptı.

Dağlık Karabağ'da Son Durum: Cephe Hattında Neler Yaşanıyor?

Azerbaycan ile Dağlık Karabağ bölgesini işgal eden Ermenistan arasında Pazar günü başlayan şiddetli çatışmalar devam ediyor. Azerbaycan ordusu, Ermeni güçlerin kayıpları üzerine ilerleyişini sürdürürken Rusya tarafları masaya davet etti.