Trump: Kimse Beni Sevmiyor

Koronavirüs krizi yönetiminde aldığı kararlar ve yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirilerin odağında bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında "Kimse beni sevmiyor" dedi.

Senato’dan Geçen Pentagon Bütçesi Tasarısında F-35 Maddesi

ABD Senatosu, her yıl Savunma Bakanlığı Pentagon’un bütçesinin belirlendiği Ulusal Savunma Yetki Kanunu’nun kendi hazırladığı versiyonunu kabul etti. Bütçe tasarısındaki bir maddede ‘‘F-35 uçaklarının Türkiye’ye teslimatı durduruldu’’ dendi.

''Biz Çin'i Değiştiremezsek Çin Bizi Değiştirecek''

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ''Çin’le körü körüne diyalog öngören eski paradigma çöktü'' diyerek kapsamlı bir Çin dosyasını ortaya döktü. ''Dünya Komünist Çin’i değiştiremezse, Komünist Çin dünyayı değiştirecek'' ifadelerini kullandı.

Kanada'da Peçeli Kadınlar Maskeden Muaf Tutuldu

Kanada’da koronavirüsü (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu getirilen Quebec ve Ontario eyaletlerinde yüzlerini peçe ile örten Müslüman kadınların maske takmalarına gerek olmadığı bildirildi.

Türkiye İçin Üretilen F-35’leri ABD Hava Kuvvetleri Alıyor

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi satın alması sebebiyle F-35 programından çıkarılmasının ardından, Türkiye için üretilen F-35’leri ABD Hava Kuvvetleri satın alıyor.

Amerika Türkiye İçin Üretilen F-35'lere El Koydu

Türk Hava Kuvvetlerine ait olması gereken 8 adet F-35 uçağının boyamaları değiştirilerek ABD Hava Kuvvetlerine devredildiği bildirildi.

ABD'den Küstah Kıbrıs Açıklaması: Türkiye'den Hesap Sormalıyız

Kıbrıs Harekatı'nın 46'ncı yıl dönümü için yapılan toplantıda konuşan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Türkiye'ye hadsiz eleştiriler yöneltti.

Pentagon: Türkiye Libya'ya 3 Binin Üzerinde Suriyeli 'Paralı Asker' Konuşlandırdı

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığının bir raporunda, Türkiye'nin Libya'ya 3 bin 500 ila 3 bin 800 Suriyeli paralı asker konuşlandırdığı öne sürüldü.

'Yüzyılın Anlaşması Başarılı Olmayacak!'

ABD Ulusal Güvenlik eski danışmanı John Bolton, yaklaşan seçim süreciyle ve 'Yüzyılın anlaşması' olarak bilinen fitne planına dair açıklamalar yaptı.

ABD'den TürkAkım ve Kuzey Akım-2 Projelerine Yaptırım Tehdidi

Amerika, Kuzey Akım 2 ve TürkAkım boru hattı projelerinde faaliyet gösteren firmalara daha önce getirilen muafiyetleri kaldıracağının sinyallerini verdi. ''Ya hemen çıkın ya da sonuçlarına katlanın'' tehdidinde bulunuldu.

Twitter'ı, Bitcoin'in Siber Dolandırıcıları Hackledi

Bill Gates, Elon Musk, Joe Biden, Barack Obama ve diğer birçok tanınmış ismin Twitter hesabının hacklendiği bildirildi. Siber dolandırıcıların tarihin en büyük dolandırıcılığını yaptığı ileri sürüldü.

Mars'ta ABD Çin ve BAE Çekişmesi: Bu Ay Dört Ayrı Araç Gönderiliyor

ABD, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri, bu haftadan itibaren arka arkaya Mars'a insansız uzay araçları göndermeye başlayacak. Bu üç ülkenin amacı, Mars'ı bir yandan gelecekte astronotlara hazırlık yapmak için keşfederken diğer yandan gezegendeki geçmiş mikroskobik canlı arayışına ilişkin en büyük girişimi başlatmak.

Trump: Müttefikleri NATO'dan Çıkmakla Tehdit Ettim, Parayı Aldım

Washington Post'a 'ABD'nin NATO'dan çıkması tehdidini aslında müttefikleri daha fazla savunma harcaması yapmaya ikna için koz olarak kullandığını' söyleyen Trump, ittifak zirvelerinde 'Çıkacak mısın' diye soran liderlere nasıl yanıt verdiğini anlattı.

Joe Biden’dan Türkiye’ye Ayasofya Çağrısı

ABD’de Kasım ayında yapılacak seçimlerde Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump’la yarışacak olan Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden’dan Türkiye’nin Ayasofya kararına tepki geldi. Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kararından geri adım atmaya çağırdı.

Dünya Ekonomisi Yüzde 3 Küçüldü, Zenginlerin Serveti 74 Trilyon Dolara Yükseldi

Koronavirüs salgını sonrası dünya genelinde 3 ay içerisinde küresel ekonomi yüzde 3 oranında küçülürken, dünya genelindeki milyoner ve milyarder zenginlerin sayısı son bir senede yüzde 9 oranında artış gösterdi.

Amerika'da Siyahlarla Beyazlar Arasındaki İstihdam Uçurumu Büyüyor

ABD'de ırkçılık karşıtı gösteriler sürerken kriz istihdam rakamlarına da yansıdı. Siyahlarla ve beyazların işsizlik oranı arasındaki fark Haziran ayında daha da artarak son beş yılın en yüksek seviyesine geldi.

Pompeo: İran’a Silah Ambargosu Uzatılmalı, İsrail de Böyle İstiyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran’a yönelik silah ambargosunun süresiz olarak uzatılması çağrısında bulundu. Pompeo, aksi durumda İran’ın Riyad, Yeni Delhi ve Varşova gibi kentleri vurabilecek Rus yapımı savaş uçakları alma imkanına sahip olacağını söyledi.

Amerika'daki Irkçılık Karşıtı Gösterilerin Arkasında Yahudi Soros mu Var?

Komplo teorilerinin hedefi olan Amerikalı Yahudi milyarder yatırımcı ve iş insanı George Soros, ABD'yi sarsan siyahilere karşı polis şiddeti ve ırkçılık karşıtı protestoları finanse etmekle suçlanıyor.

ABD'de Irkçılık Karşıtı Protestolar 4. Haftasında; Kölelik Dönemi Heykelleri Hedefte

Siyahi George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesi üzerine başlayan protestolarda 4. hafta biterken, göstericiler kölelik dönemine ait heykel ve sembolleri hedef almayı sürdürüyor.

ABD'den BAE'ye Suriye ile İlgili Yaptırım Uyarısı

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi James Jeffrey, Suriye konusunda Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) yaptırım ile tehdit etti.

“Trump Çin Liderinden Seçimi Kazanması İçin Yardım İstedi''

Trump yönetiminin eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’ın henüz piyasaya çıkmadan davalık olan kitabının ayrıntıları ABD basınına sızdı. Bolton’ın iddiasına göre ABD Başkanı Donald Trump, geçen seneki bir görüşmede, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in 2020 seçimini kazanması konusunda yardımını istedi. Kitapta Türkiye ile ilgili ayrıntılar da var.

Amerika, Venezuela Yönetimi'ne Müdahale Etmenin Yollarını Arıyor

Amerika Birleşik Devletleri yönetimi, Venezuela'da yenilenen Ulusal Seçim Konseyine (CNE) tarafsız olmadığı ve yapılacak seçimlerin güvenilir olmayacağı gerekçesiyle tepki gösterdi.

İsrail ve Amerika Polisi Arasında Gerçekleşen Ölümcül Eğitimler

Amerika’nın dört bir yanına yayılan gösteriler, dünyanın farklı şehirlerinde de protestolara dönüştü. Amerikan polisinin ırkçı saldırganlığının, İsrail tarafından beslendiği ortaya çıktı.

Protestocular Amerikayı Keşfeden Kolomb'un Kellesini Aldı

ABD'de siyahi vatandaş George Floyd'un ölümünün ardından küresel çapta başlayan ırkçılık karşıtı eylemler çerçevesinde, sömürgeci ve köle tacirlerini anımsatan büstler birer birer yıkılıyor ya da bulundukları yerlerden kaldırılıyor.

ABD Ordusunda Yaşanan İlk Ne Anlama Geliyor

George Floyd'un öldürülmesi sonucu başlayan ırkçılık karşıtı gösterilerden ilk siyahi komutan atanmasına kadar bir çok konuyu Amerika’da yaşayan MÜSİAD Amerika Koordinatörü Mustafa Tuncer anlattı.

Koronavirüs Mağduru Türk Öğrenciler İçin Yardım Kampanyası

Koronavirüsü yüzünden 114 bin kişinin yaşamını yitirdiği ABD’de okul ve işyerlerinin kapatılmasından zarar görenler arasında binlerce Türk öğrenci de bulunuyor.