Trump Irkçı Polise Arka Çıktı, Göstericilere 'Haydut' Dedi

Amerika Başkanı Donald Trump, George Floyd'un polis tarafından boğularak öldürülmesi üzerine başlayan eylemlerde göstericileri suçladı. Kente federal orduyu gönderme tehdidinde bulunan Trump, göstericileri 'haydut' olarak nitelendirdi.

'Amerika'da Siyahi Olmanın Cezası Ölüm Olmamalı'

Amerika'nın Minneapolis kentinde polis tarafından elleri kelepçelenerek yere yatırılan bir siyahinin boğularak öldürülmesi infiale yol açtı. Görüntülerin yayılmasından sonra binlerce kişi polis şiddetini protesto etti, polisle göstericiler arasında çatışma çıktı.

Yahudi Asıllı Milyarder Soros: Covid-19 AB'nin Sonunu Getirebilir

Yahudi Kökenli Amerikalı milyarder George Soros, Covid-19 salgının Avrupa Birliği'nin ayakta kalıp kalmaması konusunda önemli bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Noam Chomsky: ABD, Trump'ın Yanlış Kararları Nedeniyle Felakete Koşuyor

Modern dil biliminin en önemli isimlerinden Amerikalı filozof Noam Chomsky, Amerika Birleşik Devletleri'nin Covid-19 salgını ve iklim değişikliği gibi konularda aldığı yanlış kararlardan dolayı felakete koştuğunu söyledi.

'Dünya Çapındaki Yüz Binlerce Kişinin Ölümünden Çin Sorumlu'

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Covid-19 salgını dolayısıyla bir kez daha Çin'e sert çıkıştı.

Covid-19 Müdahalesi Nedeniyle Eleştirilen DSÖ'ye Uluslararası Soruşturma

Covid-19 salgını karşısındaki tutumu nedeniyle eleştirilerin odağı olan Dünya Sağlık Örgütü'ne uluslararası bağımsız bir soruşturma yapılması kararı verildi.

İran ve ABD Arasında Venezuela'ya Petrol Sevkiyatı Gerginliği

İran, Amerika’nın Venezuela’ya petrol taşıyan tankerlerini tehdit ettiğini ileri sürdü ve uyarıda bulundu.

ABD Senatosu Uygurlara Baskı Politikası Nedeniyle Çin'e Yaptırım Tasarısını Onayladı

ABD Senatosu, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

Anadolu Gençlik, New York'ta Maske Dağıtımına Katkı Sağladı

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği ülke olan Amerika'nın New York kentinde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyesi gençler sağlık ekibinin mücadelesine gönüllü olarak ortak oldu.

“Binlerce Amerikalının Koronavirüs Nedeniyle Ölmesinden Trump Sorumlu”

Chomsky daha önce de Washington'daki parlamenterleri eleştirerek, bu siyasetçilerin sergilediği liderliğin işlerin bilfiil daha da kötüleşmesine yol açtığını söylemişti.

New York Metrosu 115 Yıl Sonra Durduruldu, Evsizler Otellere Taşınıyor

Vali Andrew Cuomo’nun kararı çerçevesinde, New York’taki metro istasyonları 115 yıl sonra ilk kez geçtiğimiz Çarşamba gecesinden itibaren gece yarısından sonra kapanmaya başladı. Metroda yaşayan yüzlerce evsiz kentin çeşitli bölgelerinde otellere ve sığınma evlerine yerleştirildi.

Biden Trump’la Aynı Dili Konuşuyor: İsrail İle İlişkimiz Sarsılmaz!

Amerika’nın eski başkan yardımcısı ve 2020 Amerikan seçimlerinde Demokrat Parti’nin Başkan adayı Joe Biden, yıllar önce Yahudilerle katıldığı bir programda yaptığı konuşmada ABD ile İsrail arasındaki "sarsılmaz" bağı vurgulamıştı ve Siyonist olduğunu itiraf etmişti.

Covid-19 İçin 90 Günlük Küresel Ateşkes Tasarısına ABD Engel Oldu

Dünya genelinde binlerce ölüme neden olan Covid-19 salgınıyla mücadele için 90 gün boyunca küresel ateşkes talep eden tasarı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyin'de (BMGK) ABD ve Çin'i karşı karşıya getirdi. ABD, Çin'in tasarıya Dünya Sağlık Örgütü'ne referans isteğini kabul etmezken, daha fazla şeffaflık talep etti.

Dünya: Vaka Sayısı 4 Milyonu Geçti

Dünya genelinde Corona virüsü salgınına yakalanan kişi sayısı 4 milyonunu üzerine çıktı. Bugüne dek salgın nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı da 280 bine yaklaştı.

Amerika İşsizlik Krizi Yaşıyor, Bir Haftada 3,2 Milyon Yeni Yardım Başvurusu Yapıldı

Amerika’da işsizlik rakamları büyümeye devam ederken, son bir hafta içinde yaklaşık 3,2 milyon kişi daha işsizlik yardımına başvurdu. Bununla beraber ülke genelinde Corona virüsü salgını sürecinde işsizlik yardımı talep edenlerin sayısı 33,5 milyona ulaştı.

“ABD Ordusu 2019’da 130 Sivilin Ölümüne Neden Oldu”

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, ülkesinin yaptığı sivil katliamları kabul etti. Amerikan ordusunun 2019 yılında Irak, Suriye, Afganistan ve Somali’deki operasyonlarında 130 sivilin ölümüne, 91 sivilin de yaralanmasına neden olduğunu açıkladı. Sivil toplum kuruluşları, bu rakamın çok daha yüksek olduğunu aktardı.

‘‘Trump Tedarik Zincirlerini Çin’den Uzaklaştırmak İstiyor’’

Trump yönetiminin ticaret politikalarına yakın yetkililere göre Pekin’i Corona virüsü salgınına ilişkin tutumundan ötürü cezalandırmak için ilave gümrük tarifesi uygulamasını gündeme getiren yönetim, küresel endüstriyel tedarik zincirlerini Çin'in elinden koparmak için de hızlı bir girişim başlatmaya hazırlanıyor.

DSÖ: ABD, Covid-19'un Vuhan Laboratuvarından Çıktığı İddiasına Kanıt Sunmadı

DSÖ, ABD'nin, yeni tip koronavirüs salgınının kaynağının Çin'in Vuhan şehrindeki bir laboratuvar olduğuna dair iddiasını destekleyecek herhangi bir kanıt sunmadığını açıkladı.

Trump'ın Seçim Vaadi: Covid-19 Aşısı Yıl Sonuna Kadar Hazır Olacak

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump seçim kampanyasını koronavirüs aşısı vaadiyle yeniden başlattı. Ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Trump hayatın kademeli olarak normale dönmesi gerektiğini söyledi.

Venezuela'da Hükümetin Belirlediği Yumurta Fiyatı Asgari Ücretin Üzerinde

Ekonomik krizle boğuşan Venezuela'da yaşanan hiperenflasyon nedeniyle temel ürünlere fiyat kontrolü uygulayan hükümet 27 ürünün yeni fiyatını açıkladı.

ABD’de İşsizlik Yardımı Başvuruları 30 Milyonu Geçti

1930’lu yıllardan bu yana en büyük ekonomik krizin yaşandığı ABD’de, Corona virüsü salgınının yayılmaya başlamasının ardından işsizlik maaşı için başvuranların sayısı 30 milyonu geçti.

Trump Çin'e Yüklendi: Seçimi Kaybetmem İçin Yapıyorlar

ABD Başkanı Donald Trump, Pekin yönetiminin koronavirüs salgınına karşı tutumunu eleştirerek "Çin kasım ayında seçimleri kaybetmem için elinden geleni yapacak. İcraatleri bunun apaçık kanıtıdır." diye konuştu.

New York’ta Metroda Yaşayan Evsizler Tartışması

Amerika'da koronavisrüs vaka sayısı 1 milyonu geçti. Ülkede salgından en çok etkilenen kent ise New York. Metropolitan kentte salgın hastalık sonrasında yeniden ekonomiyi açmak için alınacak ek önlemlerle ilgili tartışmalar sürerken kentin evsizlerle ilgili sorunu yeniden gündeme geldi.

'Covid-19 Salgını, Felakete Yol Açacak Yeni Salgınlara Zemin Hazırlayabilir'

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), yeni tip koronavirüsün (SARS-CoV-2) neden olduğu Covid-19 salgınının, küresel bağışıklık hizmetlerini kesintiye uğrattığını, söz konusu durumun bu yıl ve sonrasında felakete yol açabilecek salgınlara zemin hazırlayabileceğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Trump'ın 1915 Olayları Açıklamasına Tepki

Amerika Başkanı Donald Trump, 1915 olaylarının yıl dönümünde konuştu. Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi “Meds Yeghern” yani Büyük Felaket ifadesini kullandı. Dışişleri Bakanlığı'ndan cevap gecikmedi. 'Bizim için hiç bir geçerliliği yoktur. Reddediyoruz' ifadeleri kullanıldı.

Trump'dan ABD Donanmasına, Taciz Halinde İran Savaş Gemilerini Vurma Emri

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ABD donanmasına, Amerikan gemilerini taciz etmeleri halinde İran savaş gemilerini vurma emri verdi.