Pompeo'dan Riyad'a 'İsrail'le İlişkileri Normalleştirme' Çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan’ı İsrail’le ilişkilerini normalleştirmeye çağırdı. Pompeo ayrıca, Washington’un Riyad’a “güçlü bir silah satış programını” desteklediğini belirtti.

Donald Trump ile Joe Biden Karşı Karşıya Geldi

Amerika'da 3 Kasım'da yapılacak seçimler öncesi Cumhuriyetçilerin başkan adayı Trump ve Demokratların başkan adayı Joe Biden, ilk canlı yayın tartışmasını yaptı. Öne çıkan başlıklar şu şekilde gerçekleşti.

Amerika Doğu Akdeniz Krizinde Yunanistan'a Desteğe Gitti

ABD de Ankara ve Atina arasındaki Doğu Akdeniz krizinde devreye giriyor. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Yunanistan'da mevkidaşı Dendias ile Selanik'te bir araya geldi. Yunanistan daha önce de AB'den destek istemişti.

Trump’ın Yeniden Seçilmesine Umut Besleyen Arap Liderler!

Trump başkanlık koltuğuna oturduğundan beri Mısır’dan Suudi Arabistan’a pek çok Arap ülkesi lideri ABD’nin desteğini katladı. Uzmanlara göre Trump’ın bir kez daha seçilmesi "otokratik liderler için bir zafer" niteliğinde.

Çok Gizli CIA Raporu: Başkanlık Seçimlerinde Biden'ı Karalama

İstihbarat belgesinde, Demokrat aday hakkında olumsuz algı üretme çabalarında, Amerikan yönetiminin "Rus ajanı" olarak nitelediği Ukraynalı parlamenter Andrey Derkaç'ın adı sıkça geçiyor.

BM Genel Kurulu'nda "Soğuk Savaş"

BM'nin 75'inci Genel Kurul açılışında konuşan ABD Başkanı Trump, Çin'i koronavirüsü dünyaya yaymakla suçladı. Çin ise "Karşılıklı güveni artırmaya ihtiyacımız var. Siyasi virüsü yaymaya değil" şeklinde cevap verdi.

AGD'li Gençler New York'ta Kan Bağışında Bulundu

New York'ta yaşayan AGD'li gençler, Covid 19 salgınının etkisi altındaki şehirde bulunan kan merkezine giderek kan bağışında bulundu.

ABD Uzay Kuvvetleri, Ülke Dışındaki İlk Birliğini Katar'a Konuşlandırdı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Uzay Kuvvetleri, ülke dışındaki ilk birliğini Arap Yarımadası'nda konuşlandırdı. 20 askerden oluşan hava filosu Katar'daki El Udeid Hava Üssü'ne gönderildi.

2 Trilyon Dolarlık Şüpheli Fonlar Dünyaya Nasıl Saçıldı?

ICIJ, BuzzFeed News ve medya ortaklarının 16 aylık araştırması olan FinCEN Files, ülkeler arasında zikzak çizen kirli paranın yolculuğunu ve bankalarla hükümetlerin bunu durdurmadaki başarısızlığını anlatıyor.

ABD, İran'a Yönelik BM Yaptırımlarını Yeniden Yürürlüğe Soktu

Amerika Birleşik Devletleri yönetimi, İran ile yapılan nükleer anlaşma kapsamında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından kaldırılan yaptırımları yeniden yürürlüğe soktuğunu açıkladı.

Trump: Kuveyt de İsrail ile Normalleşen Ülkelerden olacak, 8 Ülke Daha Var

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın oğlu, Şeyh Nasır Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir araya geldi.

“ABD Katar’ı NATO Dışı Önemli Müttefik İlan Etmeyi Planlıyor”

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Arap Körfezi işlerinden sorumlu müsteşarlarından Timothy Lenderking, Washington’un Katar’ı “NATO dışı önemli müttefik” olarak ilan etmeyi planladığını açıkladı.

BM'de 75. Dönem Başladı, Genel Kurul Başkanlığı Türkiye'de

Birleşmiş Milletler 75’inci Genel Kurul çalışmaları başladı. Çalışmalara, 74’üncü Genel Kurul Başkanı Tijjani Muhammad Bande’den görevi bugün devralan Volkan Bozkır başkanlık edecek.

İsrail, BAE ve Bahreyn Arasındaki Filistin'siz Barış Anlaşması İmzalandı

İsrail İşgal Yönetimi ile Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında varılan "normalleşme"ye yönelik tartışmalı anlaşmalar, Beyaz Saray'da imzalandı. Filistinlilere yer verilmeyen anlaşmaların imzası sırasında İsrail'e füze yağdı.

Bir Taliban Mahkumunun Sıra Dışı Hikayesi

Eski Guantanamo mahkumu Fayez El Kandari, Guantanamo'da birlikte bulunduğu eski bir Taliban tutuklusunun ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile müzakerelerde bulunan Taliban heyetinde olduğunu belirtti.

19. yılında 11 Eylül: ABD Nasıl Müslüman Ülkelerin Güvenlik Gücü Haline Geldi?

ABD, 11 Eylül 2001 sonrası sırasıyla Bush, Obama ve Trump olmak üzere 3 başkan gördü. Bush döneminde bir söylem geliştirildi: ‘terör tehdidi’ ve bu söylem kısa sürede yerini önce ‘radikal islamcı terör’ ve hemen akabinde ‘islamcı terör’e bıraktı.

Afganistan'dan Kaybederek Çekilen ABD Irak'tan da Asker Çekiyor

Amerika, Irak'taki askeri varlığını 5 bin 200'den 3 bine düşürme kararı aldı. Amerika, Afganistan'dan da yaklaşık 9 bin olan asker sayısını 5 bine düşürerek Taliban ile masaya oturmuştu.

'Sırbistan Elçiliğini Kudüs'e Taşıyacak, Kosova da İsrail'i Tanıyacak'

Balkanlar'da kronik krizin tarafı Sırbistan ve Kosova liderlerine ekonomik normalleşme anlaşması imzalatan Trump, 'Sırbistan, İsrail büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacak, Kosova da İsrail'i tanıyacak' dedi. Benzer bir açıklama yapan Netanyahu, Kosova'nın Kudüs'te elçilik açacak ilk nüfus çoğunluğu Müslüman ülke olacağını duyurdu.

Amerika'daki Gösteriler Kontrol Altına Alınamıyor

Amerika Başkanı Donald Trump, Wisconsin eyaletinde polisin siyahi Amerikalı Jacob Blake'i arkadan vurmasıyla başlayan ve büyüyen protestolara müdahale etmesi için federal güvenlik güçleri ve Ulusal Muhafızlar göndereceklerini bildirdi.

Pompeo, İsrail'in Arap Ülkeleri İle Normalleşme Süreci İçin yola Çıktı

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Siyonist işgalin merkezindeki İsrail ile Arap ülkelerine aracı olmak için Orta Doğu'ya doğru yola çıktı. Pompeo'nun, İsrail ve Körfez ülkelerinin ardından Sudan'a uğrayacağı aktarıldı.

Irak Başbakanı, Türkiye'nin Operasyonlarını Trump'a Dillendirdi

Beyaz Saray'da Başkan Donald Trump'la biraraya gelen Irak Başbakanı Mustafa El Kazımi, Türkiye’nin askeri operasyonlarını gündeme getirdi ve “kabul edilemez” olduğunu söyledi.

'Ermeni Soykırımı'nın Tanınması Sözünü Veren Kamala Harris Kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) Demokrat Parti başkan adayı Joe Biden, yardımcısı olarak Kamala Harris'i seçti.

“İran’a Yönelik Silah Ambargosunun Uzatılmasını Sağlayacağız”

Amerika Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran’a yönelik silah ambargosunun süresinin uzatılmasını sağlayacaklarını söyledi. BBMGK'ya bir karar tasarısı sunacaklarını hatırlatan Pompeo, “Sunduğumuz teklif makul. Öyle ya da böyle doğru olanı yapacağız” dedi.

Trump: Ortadoğu'ya Girmek Ülke Tarihimizde Yapılan En Büyük Hataydı

ABD Başkanı Donald Trump kasım ayında yapılacak seçime kadar Afganistan'da 4 bin ila 5 bin arasında ABD askerinin kalmasını beklediğini söyledi. Ortadoğu'da ABD'nin varlığını da değerlendiren Trump, durumu ülke tarihinin en büyük hatası olarak nitelendirdi.

'Trump Seçimleri Kazanırsa ABD’yi NATO’dan Çıkarabilir'

Amerika Başkanı Donald Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Trump'ın ikinci kez başkanlık seçimlerini kazanması durumunda ABD’yi NATO'dan çıkarabileceğini düşündüğünü belirtti.

Amerika'dan Çin Hükümetine Bağlı Kurum ve Kişilere Uygur Yaptırımı

Amerika yönetimi, Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerinde rolü olduğu gerekçesiyle Çin hükümetine bağlı bir yapılanmayı ve iki eski hükümet yetkilisini yaptırım listesine aldı.