Times Meydanında İlk Defa Müslümanlar Teravih Kıldı

11 Ayın Sultanı Ramazan ayının gelişini kutlayan Amerika'daki yüzlerce Müslüman, ülkenin en ünlü meydanı olan Newyork’taki Times Meydanı'nda teravih namaz kıldı.

ABD Kongresi, İsrail’i Kurtarmak için Harekete Geçti

ABD Kongre Üyeleri, BM’de devam eden İsrail’in savaş suçlarını araştıran soruşturmanın baskı ile kapatılmasını istiyor…

Biden'den Putin'e Açık Tehdit: Ağır Bedeli Olur

Amerika Başkanı Biden, önceki gün Rusya Devlet Başkanı Putin'le yaptığı telefon görüşmesinde Rus mevkidaşına Ukrayna'ya saldırmanın 'kabul edilemez olduğunu açık ve net şekilde söylediğini' ifade etti.

ABD'den Yunanistan'a 9,4 Milyar Dolarlık Askeri Satışa Onay

ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'a 6,9 milyar dolar değerinde 4 adet savaş gemisinin satışı ile 2,5 milyar dolarlık modernizasyon işlemlerini onayladı.

Malcolm X'i Şehit Etmekten Mahkum Edilen İki Kişi 56 Yıl Sonra Aklandı

Yıllarca konuşulan ve arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılamadığı cinayetlerden biri olan Malcolm X (Malik El Şahbaz) suikastının resmi tarihi yeniden yazılıyor. Malcolm X suikastından suçlu bulunan iki kişinin mahkumiyetlerinin Perşembe günü iptal edilmesinin beklendiği söylenmişti. Bugün alınan karar sonucunda suçlu bulunan Muhammed Aziz ve Halil İslam’ın suçlarından aklandığı belirtildi.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 43 ülke Çin’i kınadı

Türkiye ve Almanya'nın aralarında bulunduğu 43 ülke tarafından imzalanan ortak açıklama ile Çin, Doğu Türkistan'da Uygur Türkleri ve diğer azınlıklara uygulanan baskı ve şiddet nedeniyle kınandı.

Küresel Çapta İnternet ve Sosyal Medya Erişim Krizi

Küresel düzeyde en yaygın kullanılan akıllı telefon uygulamalarından WhatsApp, Instagram ve Facebook'a erişim soruna dönüştü. Aynı zamanda internet erişimlerinde de sıkıntılar yaşandığı bildirildi. Tüm dünyada yaşanan internet krizinin sebebi ile ilgili çeşitli iddialar tartışılmaya devam ediyor.

Türk Komite “Ortadoks Yahudi Ticaret Odası” İle Ortak Deklarasyon Yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” konferansını düzenleyen “Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi” ile “Ortadoks Yahudi Ticaret Odası” ortak deklarasyon yayımladı.

Alaska'da 8,2 Büyüklüğünde Deprem

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS) Alaska Yarımadası'nda 8,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremin ardından tsunami uyarısı verildi.

Putin ve ABD Başkanları 20 Yıllık Gergin İlişkiler

ABD Başkanı Joe Biden ile bugün ilk kez görüşecek olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 1999 sonunda iktidara geldiğinden bu yana görüştüğü beş ABD başkanıyla gergin ilişkiler kurdu.

Kanada'da Irkçı Saldırı: Müslüman Aile Katledildi

Kanada'da da kamyonet kullanan bir ırkçı saldırgan, Pakistan asıllı Müslüman bir ailenin dört üyesine çarparak ölümüne neden oldu. Kanada polisinin "önceden tasarlanmış" ırkçı bir saldırı olarak nitelendirdiği olayın kurbanları olay yerinde anıldı.

Biden Selefinin Yolunda! Kara Listeye Yenileri Eklenecek

ABD Başkanı Joe Biden, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Kara Listesi'ni genişletmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Listeye giren şirketler finansal yaptırımlara maruz kalacak.

ABD Askerleri, 'Yanlışlıkla' Nükleer Sırları İfşa Etti

İngiliz haber sitesi Bellingcat’ta dün (Cuma) yayınlanan bir makaleye göre, ABD askerleri internet üzerinden yapılan aramalarda internet kullanıcıları tarafından görülebilmesine olanak sağlayan uygulamalar üzerinden yanlışlıkla nükleer sırları ifşa etti.

İsrail-Filistin Ateşkesi Sonrası ABD Dışişleri Bakanı Bölgeye Gidiyor

İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa baskınları ile Gazze saldırılarına, direnişin füze misillemesi işgalci yönetimi geri adıma itmiş ve ateşkese gidilmişti. ABD Başkanı Biden ise ateşkesin ardından, Dışişleri Bakanı Blinken'ı Ortadoğu turuna gönderme kararı aldı.

Kolombiya’da Neler Oluyor: Eylemlerin Üçüncü Haftası

Hükümetin politikalarına karşı başlatılan protestoların 3. haftasında da polis şiddetli karşılık verirken eylemciler, salgından dolayı ekonomik destek talebiyle sokak gösterilerini sürdürüyor.

"İlaç Şirketleri, Kovid-19 Aşılarının Fikri Mülkiyet Haklarından Vazgeçmeli"

ABD'li senatör ve eski başkan adayı Bernie Sanders, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) ve gelişmiş ülkeleri, Pfizer/BionTech ve Moderna aşılarının kapsamlı üretimini içeren bir fikri mülkiyet feragati anlaşması imzalamaya çağırdı.

Çin ve ABD Anlaşmazlığı Tüm İnsanlığı Yok Edebilir"

ABD'li emekli diplomat Henry Kissinger dün (Cuma) yaptığı açıklamada, ABD ile Çin arasındaki anlaşmazlıkların tüm dünyayı tehdit ettiği ve askeri ve teknik açıdan iki ülke arasında eşi görülmemiş bir çatışmaya yol açabileceği konusunda uyardı.

Af Örgütü: Geçen Yıl 483 Kişi İdam Edildi

Af Örgütü'nün raporuna göre dünyada geçen yıl 483 kişi idam edildi. En fazla idam İran'da gerçekleştirilirken, ABD'de 17 yıl aradan sonra 10 kişinin idam cezası infaz edildi.

ABD Milli Güvenlik Sorunumuz

Tarihin en büyük soykırımlarına imza atan ABD’nin Başkanı Biden’ın, Türkiye’ye yönelik ‘soykırım’ iftirası, ABD’nin tarihi gerçekleri çarpıtarak yürüttüğü kirli politikalarına bir yenisini daha ekledi.

Joe Biden “Soykırım” Dedi Türkiye’den Tepkiler Sert Oldu

Birkaç gündür gündemde olan 1915 olayları ile ilgili Amerika Başkanı Joe Biden “soykırım” nitelendirmesinde bulundu. Sözde soykırım nitelendirmesi üzerine Türkiye’den ve dünyadan birçok isim sert tepki gösterdi.

Amerikalı Parlamenterlerden İsrail’e Yardımı Önkoşulsuz Sürdürme Çağrısı

Amerikalı parlamenterler, işgalci İsrail’e yapılan güvenlik yardımının azaltılması ile ilgili yapılan teklifin ardından, İsrail'in kendisini tehditlere karşı savunma kabiliyetine zarar vereceğini söyleyen bir mektup imzalayarak, bunun ABD-İsrail çıkarlarına da zarar vereceğini açıkladı.

İsrail'le Normalleşmek de Yetmedi! ABD'den BAE'ye F-35 Barikatı!

Siyonist İsrail'le normalleşmesi sonrasında ABD'den F-35 temin etmeye çalışan BAE'ye bu da yetmedi. ABD Senatosu "Aman İsrail'e zarar gelmesin" diyerek F-35 satışına engel olmak için harekete geçti.

Amerika - Rusya Krizi Büyüyor: Büyükelçi Sınır Dışı Edildi

ABD, siber saldırılar düzenlemek ve "düşmanca eylemlerde" bulunmakla suçladığı Rusya'ya bir dizi yeni yaptırım açıkladı. Alınan kararların ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rus diplomatları sınır dışı etme kararına aynı şekilde karşılık vereceklerini açıkladı.

ABD’den Filistin’e 235 Milyon Dolarlık Yardım Paketi

ABD Başkanı Joe Biden yönetimi tarafından dün yapılan açıklamada Filistinlilere 235 milyon dolarlık yardım sağlanmasının planlandığı duyuruldu. Bu kapsamda, eski Başkan Donald Trump tarafından kesilen Birleşmiş Milletler Yardım ve Çalışma Ajansı'na (UNRWA) yardımlara ise devam edilecek.

Blinken: Türkiye'den S-400 Sorununa Dönük Adımlar Bekliyoruz

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Brüksel'deki NATO karargahında katıldığı Küresel Tartışmalar programında Türk meslektaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmeye de değindi.

ABD-Çin Gerilimi Had Safhaya Çıktı! Alaska Zirvesi Gergin Başladı!

ABD ile Çin heyetleri Alaska toplantısı ile bir araya geldi. ABD'nin Çin'e küresel istikrarı sağlayan kurallara dayalı düzeni tehdit ettiğini söylemesi üzerine gergin dakikalar yaşandı, karşılıklı atışmalar oldu.