Esad’tan 11 Yıl Sonra Arap Ülkesine İlk Ziyaret

Suriye'de savaşın başladığı 2011'den bu yana ilk kez bir Arap ülkesini ziyaret eden Suriye rejimi lideri Esad, Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitti. Esad ziyaretle, savaş sırasında kendisini devirmek isteyen muhaliflere bir dönem destek veren BAE ile iyi ilişkilerin altını çizdi.

Ukrayna Savaşı Yemen'deki Unutulan İnsani Krizi Nasıl Etkiliyor?

Dünya Rusya'nın saldırdığı Ukrayna'ya odaklansa da, en kötü insani krizlerden birinin yaşandığı Yemen'de koşullar giderek kötüleşiyor. Yemenli mazlumlar için hayati önem taşıyan yardımların finansmanı ise Ukrayna gerilimi sonrası azalıyor. Bu durum Etiyopya ve diğer yerler içinde geçerli!

Yemen Yine Kana Bulandı: En Az 70 Kişi Katledildi

Yemen yine bir katliamla daha sarsıldı. Saada kentinde bir cezaevine hava saldırısı düzenlendiği aktarıldı. Bombardıman sonrası servis edilen görüntüler kan dondurdu. Bölge kaynakları en az 70 kişinin öldüğünü ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu.

Doğu Türkistanlı Alim Suudi Arabistan'dan Sınır Dışı Ediliyor

Doğu Türkistanlı din adamlarından Hemdullah Abduweli olarak da bilinen Aimadoula Waili, hiçbir suçlama olmadan Suudi Arabistan'da gözaltına alındı. "Birkaç gün içinde" sınır dışı edilebileceğinden şüphelenilen Abduweli, Çin’e iadesi durumunda hapis ve işkenceyle karşı karşıya kalacak.

Siyonist Başbakan Bennett BAE’de

İsrail İşgal Yönetimi Başbakanı Bennett, geçen yıl anlaştıkları diplomatik ilişkilerin kurulmasından bu yana ilk kez Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) resmi ziyarette bulundu.

Güvenli Umre'den Bu Yana 10 Milyon Umre Ziyaretçisi İbadetlerini Yerine Getirdi

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, güvenli umre modelinin başlatılmasından ve umre, namazlar ve ziyaretlerin kademeli olarak geri dönmesinden bu yana 10 milyon Umre ziyaretçisinin ibadetlerini yerine getirdiğini duyurdu.

Yemen'de Drone ve Füze Saldırısı, En Az 30 Ölü

Yemen'in güneyindeki Lahic kentinde bulunan El-Aned Askeri Üssü'ne düzenlenen drone ve füze saldırısında en az 30 askerin öldüğü, 60 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Suudi Arabistan Mahkemesi Filistinlilere Ceza Yağdırdı

Suudi Arabistan’da “direnişe destek” suçlamasıyla gözaltında tutulan Filistinlilerin ve Ürdünlülerin ailelerinin ümitleri bugün mahkemenin verdiği ağır kararlarla birlikte yok oldu. Hamas liderlerinden Halid Meşal, tutuklular krizinin çözüme kavuşturulması için kraliyet affı umduklarını ifade etti.

BAE'deki İsrail Büyükelçiliğini İsrail'in Yeni Dışişleri Bakanı Açtı

BAE'nin Siyonist Yönetimle işbirliği artarak devam ediyor. İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile geçen yıl yapılan normalleşme anlaşmasından sonra Abu Dabi'yi ziyaret eden ilk İsrailli bakan oldu. İsrail'in Abu Dabi Büyükelçiliği de resmi törenle açılmış oldu.

BAE ve Suudi Arabistan Müslüman Uygurları Çin'e Gönderdi

BAE ve Suudi Arabistan da dahil olmak üzere İslam ülkelerinden sınır dışı edilen Uygur Müslümanlarının gizemiyle ilgili yeni bir bir rapor daha yayınlandı.

Suudi Arabistan'da Hac Ziyaretlerinin Bu Yıl da Yasaklanması Gündemde

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yurt dışından gerçekleştirilecek hac ziyaretlerini bu sene de yasaklamayı değerlendiriyor.

Muhammed bin Selman: Aşırılık Yanlısı Bir Tutum Benimseyen Yargılanacak

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyonu’nun beşinci yılına özel bir röportaj verdi. Petrol dışında alanlara açılma maksadıyla yeni bir varlık fonu açıkladı. Ayrıca "Aşırılık yanlısı bir tutum benimseyen herkes suçludur ve yargılanacaktır" dedi.

Basra Körfezi'nde ABD-İran Gerilimi: Devrim Muhafızları Gemilerine Ateş Açıldı

ABD Donanması, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na ait 3 geminin Basra Körfezi’nde ABD gemilerine yaklaşmasının ardından uyarı ateşi açıldığını bildirdi.

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de Teravih Namazının Kılınması Talimatı

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, Kral Selman bin Abdulaziz’in Mekke’deki Mescid-i Haram ile Medine’deki Mescid-i Nebevi’de teravih namazlarının kılınması ve 10 rekata düşürülmesi yönünde onay verdiğini açıkladı.

Kabe’de Ramazan Tedbirleri: Teravih 10 Rekat Kılınacak

Kabe ve Mescid-i Nebevî’de Ramazan ayı hazırlıkları tamamlandı. Bu sene, teravih namazı 10 rekat olarak kılınacak ve itikaf yapılmayacak. İftariyelikleri ise ancak izin verilenler dağıtacak.

Tek Doz Aşının Bile Yapılmadığı Yemen’e Acil Yardım Çağrısı

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), korona virüs vakaların arttığı Yemen’de acil yardıma ihtiyaç olduğunu duyurdu. Öte yandan ülkede henüz hiç aşı yapılmadığı bildirildi.

Suudi Arabistan Umre Planını Açıkladı: Haremeyn’de İtikaf ve Sahur Yemeği Olmayacak

Suudi Arabistan’ın koronavirüsten korunma kapsamında pazar günü duyurduğu ihtiyat planına göre Kabe’yi ziyaret etmek isteyenler Mescid-i Haram’da itikaf veya sahur yapamayacaklar.

ABD-Suudi Arabistan İttifakında Yeni Bir Dönem Başlıyor

ABD'de Joe Biden yönetimi, bu hafta içinde attığı adımlarla bir kez daha Donald Trump yönetiminin Orta Doğu politikalarını sürdürmeyeceğini gösterdi.

Suud Medyasından Skandal! Türkiye'yi Kıbrıs'ta 'İşgalci' İlan Ettiler!

Suud medyasından büyük skandal! Kıbrıs'ta yıllarca Müslüman kanı döken Rumların zulmüne karşı gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'nı gerçekleştiren Türkiye'yi Kıbrıs'ta işgalci ilan ettiler!

'Evanjelikler, Suudi Arabistan'da 'Kilise' Kurmak İçin lobi Yapıyor!

Evanjeliklerin, Hıristiyan ibadetinin yasak olduğu Suudi Arabistan'da bir kilise kurmak için Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile görüşmeler yaptığı bildirildi.

Suudi Veliaht Prens Yargı Kurumlarında Reform Yapacak 4 yeni Yasayı Açıkladı

Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman, ülkenin son birkaç yılda yasama sistemini değiştireceklerini ve Kişisel Statü yasa tasarısı başta olmak üzere ilgili kurumların dört kanun tasarısı hazırladığını bildirdi.

BAE İle İsrail Karşılıklı Olarak Büyükelçilik Açılmasına Onay Verdi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti, Bakanlar Kurulu’nun Tel Aviv'de büyükelçilik açılmasını onayladığını bildirdi. İsrail de bu jeste Abu Dabi'de büyükelçilik açtığını duyurarak karşılık verdi.

Yemen Elleri Şimdi Açlık ve Kıtlık Diyarı Oldu

Yemen alarm veriyor, milyonlarca kişi açlıktan ölüme gidiyor. 16 bin 500 kişi için "kıtlık benzeri koşullarda yaşıyor" uyarısı yapıldı. Bu sayının 2021'de üçe katlanması bekleniyor!

Körfez'de Yeni Sayfa Açıldı: Dostluk Kararı

Körfez krizi, Katar'a 3 buçuk yıldır uygulanan ambargonun kaldırılmasının ardından liderlerin "ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik" imzaladığı deklarasyonla son buldu. Selman ile Temim bir araya geldi.

Körfez İşbirliği Konseyi Toplandı: Katar 3 Yıl Sonra Suudi Arabistan'da

Körfez İşbirliği Konseyi devletlerinin liderleri ve temsilcileri, Körfez İşbirliği Konseyi’nin (KİK) 41. oturumunun çalışmalarına katılmak üzere bugün El-Ula kentine geldi. Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad'ı taşıyan Katar uçağı 3 yıl sonra Suudi Arabistan'a iniş yaptı.

4 Arap Ülkesi Anlaştı: Katar'a 3 Yıldır Uygulanan Ambargo Kalkıyor

Körfez ülkeleri tarafından Katar'a uygulanan ambargo Suudi Arabistan'ın kara, deniz ve hava sınırlarını pazartesi akşamından itibaren açma kararıyla son buluyor. Kararı arabulucu rolündeki Kuveyt duyurdu.