Suudi Arabistan Umre Ziyaretlerini Kademeli Olarak Başlatmaya Hazırlanıyor

Suudi Arabistan'ın Covid-19 önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatmaya hazırlandığı belirtildi.

Amerika Bu Kez Katar İçin Devrede, Körfez'le Normalleşme Dönemi

ABD, Katar ile Körfez ülkeleri arasında ilişkilerin normalleştirilmesi için de devreye girdi. Körfez ülkelerinin ambargoyu kaldırmak için öne sürdüğü koşullar arasında Katar'daki Türk üssünün kapatılması da bulunuyordu.

Bahreyn-İsrail İlişkilerinin Normalleşmesine Tepkiler

Bahreyn, BAE'nin ardından İsrail’le ilişkileri normalleştirme kararı alan ikinci Arap ülkesi oldu. Ancak bu karar bölgede pozitif karşılanmadı. Bahreyn’in kararına Filistin, İran ve Lübnan’da Hizbullah tepki gösterdi.

Basra Körfezi'nde Gerilim: İran, Balıkçılarına Ateş Açan BAE Gemisini Alıkoydu

İran, Basra Körfezi'nde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sahil güvenlik güçlerinin İranlı balıkçı teknelerine açtığı ateş sonucu iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Muhammed Bin Selman Kanada'ya Suikast Timi Göndermekle Suçlanıyor

Kanada'da yaşayan eski üst düzey istihbarat yetkilisi Saad Cebri, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bir Selman'ın kendisini öldürmek için bu ülkeye suikast timi gönderdiğini iddia etti.

Arap Dünyasının İlk Nükleer Santrali BAE’de Faaliyete Geçti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Baraka isimli barışçıl nükleer enerji santralinin başarılı bir şekilde faaliyete geçtiğini duyurdu. Santral, Arap dünyasında bir ilk olma özelliğine sahip. Komşu ülke Katar ise tepki gösterdi.

Bu Yıl 10 Bin Müslüman Hacı Oldu

Kutsal topraklar koronavirüs salgınından dolayı bu yıl sadece Suudi Arabistan içerisinden 10 bin Müslümanı ağırladı. Arafat'ta vakfe durarak Hacı olan Müslümanlar, bayramla birlikte Kurbanlarını keserek şeytan taşlama yaptı.

Bu Yıl Kısıtlı Katılımla Gerçekleşen Hac Başladı

Hac bu yıl koronavirüs salgını önlemleri gölgesinde yapılıyor. Suudi Arabistan yurt dışından hacı adayı kabul etmezken, Kabe'ye yaklaşmak ve dokunmak da yasak. Tavaflarını tamamlayan Hacı adayları daha sonra Arafat'a çıkacak. İlk gün ise kurbanlar kesilecek.

Bu Yıl Sadece Bin Kişiyle Yapılacak Hac İbadeti İçin Kayıtlar Başladı

Suudi Arabistan, ülkedeki yabancı sakinler için hac kayıtlarının resmen başladığını duyurdu. Bu yıl sadece bin kişi ile sınırlandırılan hac ibadetine katılacakların yüzde 70'ini ülkede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar, kalan yüzde 30'unu da Suudlular oluşturacak.

BAE ile İsrail Arasında Dev Anlaşma: 42 Şirketle Anlaşmalar İmzalandı

İsrailli iki şirketin, koronavirüs salgınıyla (Covid-19) mücadele kapsamında teknolojik çözümler geliştirmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)  şirketleri ile anlaşma imzaladığı bildirildi.

Hz. Peygamber'in Mescidi 74 Gün Sonra Yeniden İbadete Açıldı

Harameyn idaresi tarafından koronavirüs pandemisi nedeniyle toplu ibadete kapatılan Mescid-i Nebevi, 74 gün sonra bugün sabah namazıyla birlikte kapılarını yeniden açtı.

Suudi Arabistan İdamla Yargılanan Alim Selman El Avde’ye Yeni Duruşmalar Getirdi

Suudi Kraliyeti, tutuklu alim Selman El Avde'nin yargılandığı ve idam cezası beklenen davada, duruşmaları yenilemeye karar verdi. Farklı görüşleriyle tanınan 61 yaşındaki Avdeh, 2017 yılı Eylül ayında, Suudi Arabistan ile Katar'ın tekrar barışması için dua içeren bir tweetin ardından tutuklanmıştı.

Oğul Kaşıkçı: 'Adalet Yerini Buldu!'

Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki başkonsolosluk binasında öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı, Suudi Başsavcılığı'nın babasının davasında 5 sanık hakkında idam kararı vermesinin ardından yaptığı açıklamada, 'adaletin yerini bulduğunu' söyledi.

Suudi Arabistan Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili 5 Kişiye İdam Cezası Verdi

Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Arabistan'da görülen davada 5 kişiye idam, diğer 3 kişiye ise 24 yıl hapis cezası verildi.

Bin Selman: İran'a Karşı Tedbir Alınmalı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman, dünya ülkelerinin İran'a karşı daha caydırıcı önlemler alması gerektiğini aksi halde petrol fiyatlarının hayal bile edilemez seviyelere yükselebileceği açıklamasında bulundu.

Pompeo ve Bin Selman Riyad'da Görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Riyad'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya gelerek İran'ı görüştü.

Husilerden Aramco Tehtidi

Husiler, Suudi Arabistan petrol tesisi Aramco'da bulunan şirketleri ve yabancıları uyararak, "her an yeniden vurabiliriz" dedi

Suudi Petrol Tesisleri Vuruldu; Saldırıyı Yemenli Husi Gruplar Üstlendi

Suudi Arabistan’da Saudi Aramco şirketi tarafından işletilen petrol tesislerine bugün erken saatlerde insansız hava araçlarıyla düzenlenen saldırıları Yemenli Husi gruplar üstlendi.

Suudiler de Rumlara Yanaştı: Büyükelçi Atandı!

Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarından Türkiye’yi dışlamak amacıyla İsrail ve Mısır’la işbirliğine giren Kıbrıs Rum kesimine bir destek de Suudi Arabistan’dan geldi.

Suudi Arabistan'la Olan Gümrük Sorunu Çözüldü

Türkiye'ye ait tırların gerekçe gösterilmeden bekletilmesi sonucu ufak çaplı bir kriz yaşanmıştı. Tarafların anlaşmasıyla sorunun çözüldüğü bildirildi.

Esed'in İdlib Saldırıları Avrupa'nın 18 Başkentinde Protesto Edildi

Beşşar Esed rejiminin

Körfezde Sular Isınıyor: Sevkiyat Sonrası Savaş Tatbikatı

USS Lincoln uçak gemisi ve USD Kearsarge Amfibi Müdahale Grubu Hürmüz Boğazı'nın dışında Arap Denizi'nde tatbikat gerçekleştirdi.