BAE ile İsrail Arasında Dev Anlaşma: 42 Şirketle Anlaşmalar İmzalandı

İsrailli iki şirketin, koronavirüs salgınıyla (Covid-19) mücadele kapsamında teknolojik çözümler geliştirmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)  şirketleri ile anlaşma imzaladığı bildirildi.

Hz. Peygamber'in Mescidi 74 Gün Sonra Yeniden İbadete Açıldı

Harameyn idaresi tarafından koronavirüs pandemisi nedeniyle toplu ibadete kapatılan Mescid-i Nebevi, 74 gün sonra bugün sabah namazıyla birlikte kapılarını yeniden açtı.

Suudi Arabistan İdamla Yargılanan Alim Selman El Avde’ye Yeni Duruşmalar Getirdi

Suudi Kraliyeti, tutuklu alim Selman El Avde'nin yargılandığı ve idam cezası beklenen davada, duruşmaları yenilemeye karar verdi. Farklı görüşleriyle tanınan 61 yaşındaki Avdeh, 2017 yılı Eylül ayında, Suudi Arabistan ile Katar'ın tekrar barışması için dua içeren bir tweetin ardından tutuklanmıştı.

Oğul Kaşıkçı: 'Adalet Yerini Buldu!'

Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki başkonsolosluk binasında öldürülen muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı, Suudi Başsavcılığı'nın babasının davasında 5 sanık hakkında idam kararı vermesinin ardından yaptığı açıklamada, 'adaletin yerini bulduğunu' söyledi.

Suudi Arabistan Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili 5 Kişiye İdam Cezası Verdi

Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Arabistan'da görülen davada 5 kişiye idam, diğer 3 kişiye ise 24 yıl hapis cezası verildi.

Bin Selman: İran'a Karşı Tedbir Alınmalı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman, dünya ülkelerinin İran'a karşı daha caydırıcı önlemler alması gerektiğini aksi halde petrol fiyatlarının hayal bile edilemez seviyelere yükselebileceği açıklamasında bulundu.

Pompeo ve Bin Selman Riyad'da Görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Riyad'da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya gelerek İran'ı görüştü.

Husilerden Aramco Tehtidi

Husiler, Suudi Arabistan petrol tesisi Aramco'da bulunan şirketleri ve yabancıları uyararak, "her an yeniden vurabiliriz" dedi

Suudi Petrol Tesisleri Vuruldu; Saldırıyı Yemenli Husi Gruplar Üstlendi

Suudi Arabistan’da Saudi Aramco şirketi tarafından işletilen petrol tesislerine bugün erken saatlerde insansız hava araçlarıyla düzenlenen saldırıları Yemenli Husi gruplar üstlendi.

Suudiler de Rumlara Yanaştı: Büyükelçi Atandı!

Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarından Türkiye’yi dışlamak amacıyla İsrail ve Mısır’la işbirliğine giren Kıbrıs Rum kesimine bir destek de Suudi Arabistan’dan geldi.

Suudi Arabistan'la Olan Gümrük Sorunu Çözüldü

Türkiye'ye ait tırların gerekçe gösterilmeden bekletilmesi sonucu ufak çaplı bir kriz yaşanmıştı. Tarafların anlaşmasıyla sorunun çözüldüğü bildirildi.

Esed'in İdlib Saldırıları Avrupa'nın 18 Başkentinde Protesto Edildi

Beşşar Esed rejiminin

Körfezde Sular Isınıyor: Sevkiyat Sonrası Savaş Tatbikatı

USS Lincoln uçak gemisi ve USD Kearsarge Amfibi Müdahale Grubu Hürmüz Boğazı'nın dışında Arap Denizi'nde tatbikat gerçekleştirdi.