Suudi Arabistan'da Hac Ziyaretlerinin Bu Yıl da Yasaklanması Gündemde

Suudi Arabistan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yurt dışından gerçekleştirilecek hac ziyaretlerini bu sene de yasaklamayı değerlendiriyor.

Muhammed bin Selman: Aşırılık Yanlısı Bir Tutum Benimseyen Yargılanacak

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyonu’nun beşinci yılına özel bir röportaj verdi. Petrol dışında alanlara açılma maksadıyla yeni bir varlık fonu açıkladı. Ayrıca "Aşırılık yanlısı bir tutum benimseyen herkes suçludur ve yargılanacaktır" dedi.

Basra Körfezi'nde ABD-İran Gerilimi: Devrim Muhafızları Gemilerine Ateş Açıldı

ABD Donanması, İran Devrim Muhafızları Ordusu’na ait 3 geminin Basra Körfezi’nde ABD gemilerine yaklaşmasının ardından uyarı ateşi açıldığını bildirdi.

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de Teravih Namazının Kılınması Talimatı

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, Kral Selman bin Abdulaziz’in Mekke’deki Mescid-i Haram ile Medine’deki Mescid-i Nebevi’de teravih namazlarının kılınması ve 10 rekata düşürülmesi yönünde onay verdiğini açıkladı.

Kabe’de Ramazan Tedbirleri: Teravih 10 Rekat Kılınacak

Kabe ve Mescid-i Nebevî’de Ramazan ayı hazırlıkları tamamlandı. Bu sene, teravih namazı 10 rekat olarak kılınacak ve itikaf yapılmayacak. İftariyelikleri ise ancak izin verilenler dağıtacak.

Tek Doz Aşının Bile Yapılmadığı Yemen’e Acil Yardım Çağrısı

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), korona virüs vakaların arttığı Yemen’de acil yardıma ihtiyaç olduğunu duyurdu. Öte yandan ülkede henüz hiç aşı yapılmadığı bildirildi.

Suudi Arabistan Umre Planını Açıkladı: Haremeyn’de İtikaf ve Sahur Yemeği Olmayacak

Suudi Arabistan’ın koronavirüsten korunma kapsamında pazar günü duyurduğu ihtiyat planına göre Kabe’yi ziyaret etmek isteyenler Mescid-i Haram’da itikaf veya sahur yapamayacaklar.

ABD-Suudi Arabistan İttifakında Yeni Bir Dönem Başlıyor

ABD'de Joe Biden yönetimi, bu hafta içinde attığı adımlarla bir kez daha Donald Trump yönetiminin Orta Doğu politikalarını sürdürmeyeceğini gösterdi.

Suud Medyasından Skandal! Türkiye'yi Kıbrıs'ta 'İşgalci' İlan Ettiler!

Suud medyasından büyük skandal! Kıbrıs'ta yıllarca Müslüman kanı döken Rumların zulmüne karşı gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'nı gerçekleştiren Türkiye'yi Kıbrıs'ta işgalci ilan ettiler!

'Evanjelikler, Suudi Arabistan'da 'Kilise' Kurmak İçin lobi Yapıyor!

Evanjeliklerin, Hıristiyan ibadetinin yasak olduğu Suudi Arabistan'da bir kilise kurmak için Suudi Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile görüşmeler yaptığı bildirildi.

Suudi Veliaht Prens Yargı Kurumlarında Reform Yapacak 4 yeni Yasayı Açıkladı

Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman, ülkenin son birkaç yılda yasama sistemini değiştireceklerini ve Kişisel Statü yasa tasarısı başta olmak üzere ilgili kurumların dört kanun tasarısı hazırladığını bildirdi.

BAE İle İsrail Karşılıklı Olarak Büyükelçilik Açılmasına Onay Verdi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti, Bakanlar Kurulu’nun Tel Aviv'de büyükelçilik açılmasını onayladığını bildirdi. İsrail de bu jeste Abu Dabi'de büyükelçilik açtığını duyurarak karşılık verdi.

Yemen Elleri Şimdi Açlık ve Kıtlık Diyarı Oldu

Yemen alarm veriyor, milyonlarca kişi açlıktan ölüme gidiyor. 16 bin 500 kişi için "kıtlık benzeri koşullarda yaşıyor" uyarısı yapıldı. Bu sayının 2021'de üçe katlanması bekleniyor!

Körfez'de Yeni Sayfa Açıldı: Dostluk Kararı

Körfez krizi, Katar'a 3 buçuk yıldır uygulanan ambargonun kaldırılmasının ardından liderlerin "ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik" imzaladığı deklarasyonla son buldu. Selman ile Temim bir araya geldi.

Körfez İşbirliği Konseyi Toplandı: Katar 3 Yıl Sonra Suudi Arabistan'da

Körfez İşbirliği Konseyi devletlerinin liderleri ve temsilcileri, Körfez İşbirliği Konseyi’nin (KİK) 41. oturumunun çalışmalarına katılmak üzere bugün El-Ula kentine geldi. Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad'ı taşıyan Katar uçağı 3 yıl sonra Suudi Arabistan'a iniş yaptı.

4 Arap Ülkesi Anlaştı: Katar'a 3 Yıldır Uygulanan Ambargo Kalkıyor

Körfez ülkeleri tarafından Katar'a uygulanan ambargo Suudi Arabistan'ın kara, deniz ve hava sınırlarını pazartesi akşamından itibaren açma kararıyla son buluyor. Kararı arabulucu rolündeki Kuveyt duyurdu.

Amerika “İran Tehdidi” Bahanesiyle Körfez'e Yerleşiyor

Pentagon, “İranlı liderlerin Trump ve diğer ABD hükümet yetkililerine yönelik son tehditlerini” gerekçe göstererek birkaç gün içinde manevra kararla uçak (savaş) gemisinin bölgede kalacağını duyurdu.

Washington Post: İki Haftada 50 Bin İsrailli BAE’yi Ziyaret Etti

İsrail işgal yönetimi ile ilişkileri normalleştirme anlaşmalarının imzalanmasının ardından Abu Dabi ile Tel Aviv hattında başlatılan ticari uçuşlar kapsamında on binlerce İsrailli BAE’yi ziyaret etti. 

Suudi Prensten İsrail'e Suçlama: Evleri Yıkıyor, İstediklerini Öldürüyorlar!

Suudi Prens Turki el Faysal, katıldığı bir güvenlik zirvesinde İsrail'i "Batılı sömürgeci" bir güç olarak tanımladı. Yirmi yılı aşkın süre Suudi istihbaratına liderlik eden Faysal, "Evleri diledikleri gibi yıkıyor ve istediklerini öldürüyorlar" dedi.

BAE: İsrail İle Anlaşma Sonrası Siber Saldırılara Maruz Kalıyoruz

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Siber Güvenlik Birimi Başkanı Muhammed Hamad el Kuwaiti, İsrail ile yapılan normalleşme anlaşmasının ardından ülkesinin siber saldırıların hedefi haline geldiğini söyledi.

Alimlerimiz İçin Harekete Geçilmeli!

Suudi Arabistan hapishanelerinde onlarca âlim bulunuyor. Zindanlara atılan âlimler arasında yer alan ve üç buçuk senedir hücre hapsinde tutulan Selman el-Avde’nin sağlık durumu oldukça kötü durumda.

Bahreyn, İşgal Altındaki Toprakların Ürünlerini 'İsrail Malı' Sayacak!

Bahreyn, İsrail İşgal Yönetimi ile yapılan ticarette, ithal malların işgal altındaki topraklarda üretilip üretilmediğine bakılmayacağını duyurdu. Açıklamaya Filistin tepki gösterdi.

Suudi Arabistan'ın Türk Mallarına Boykotu Resmiyet Kazandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi, üyelerine Suudi Arabistan'ın et ve yumurta gibi temel ürünlere aylar süren gayriresmi boykotunun bu aybaşından itibaren resmiyet kazandığını duyurdu.

Netanyahu Önümüzdeki Hafta BAE ve Bahreyn'i Ziyaret Edecek!

İsrail basını, Netanyahu'nun gelecek hafta, normalleşme anlaşmalarını imzalayarak İslam aleminde geniş çaplı tepkilere yol açan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Bahreyn'i ziyaret edeceğini duyurdu.

BAE, Türkiye Dahil 13 Ülkeye Vize Vermeyi Durdurdu

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), aralarında Türkiye'nin de olduğu çoğunluğu Müslüman 13 ülkenin vatandaşlarına yeni vize vermeyi durdurdu.

Suudi Dışişleri Bakanı: Türkiye İle Dostane İlişkilere Sahibiz

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan el Suud, Türkiye ile "iyi ve dostane" ilişkilere sahip olduklarını söyledi. "Türk malları boykot edilmiyor" ifadeleri kullanıldı.