Kazak Celilova Çin Zulmünü Anlattı: Müslüman Kimliğimizden Dolayı İşkence Gördük

Hiçbir suçu olmadığı halde Çin zindanlarına atılan, işkencelere maruz kalan Gülbahar Celilova, Çin zulmü altında geçen 1 yıl 3 ay 10 günü Muslim Port'a anlattı. Celilova, 'Hemen hemen hepimiz Müslüman olduğumuzdan ve etnik kimliğimizden dolayı bu zulümleri bize uyguladılar.' dedi.

"Kürdistan Referandumu Bir Hataydı, Türkiye de Kaybetti"

Sosyolog/Tarihçi/Yazar Müfid Yüksel, son dönemde Irak Kürdistanı'nda gerçekleşen referandum sonrasını ve bununla bağlantılı birçok konuyu MuslimPort'a değerlendirdi.

Osman Atalay: Balkanlar'da Unutulan Dindaş ve Soydaşlarımız Var

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay, Osmanlı emaneti olan Balkanlar'ı dünü ve bugünü ile Muslim Port'a değerlendirdi. Atalay "Balkanlar'da unutulan dindaş ve soydaşlarımız var" dedi.

"Balkanlardaki Osmanlı İpek Yolu Mirası Almanlara Kaldı"

Kosova'daki Türk varlığından bölgedeki Osmanlı mirasına ve ülkedeki Avrupa ile Almanya etkisi olmak üzere bir çok konuyu Araştırmacı-Yazar Osman Atalay ile görüştük.

"Müslüman Onurunu Koruma Sorumluluğunu Ortaya Koymalıyız"

İHAK Başkan Yardımcısı Av. Gülden Sönmez, 9 Aralık 2016’da düşürülen Mavi Marmara davasının yıl dönümünde İsrail ve Türkiye’ye açılan davaları, İsrail’in işgal girişimlerini ve abluka altındaki Gazze’nin son durumunu Muslim Port’a değerlendirdi.

"Yeryüzü Cenneti Keşmir’de, Hindu Askeri Hapishanesinde Yaşıyoruz!"

Hindistan’ın Milliyetçi Başbakanı Norendo Modi’nin tek taraflı kararı ve Müslüman Keşmir halkının yıllardır süregelen haklarının gaspedilmesi… 3 Nükleer güç arasındaki Cammu Keşmir’i, Keşmirli Osman Mohammad anlattı.