Siyonist İsrail’in Yeni Hizmetkârı Kim Olacak?

3 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan seçimleri “İşgalci İsrail rejiminin yeni hizmetkârı kim olacak?” şeklinde bir bakış açısıyla okumak yanlış olmayacak.

Bu Yıl İşgal Altındaki Filistin'e 15 Bin Yahudi Göçmen Getirildi

İsrail Yönetimi, Filistin topraklarındaki işgal ve yıkım ile birlikte Filistinlileri göçe zorlarken Yahudi nüfusu artırmak amacıyla yeni göçmenler almaya devam ediyor. Bu yıl başta Rusya olmak üzere birçok ülkeden toplam 15.162 yeni Yahudi göçmen getirildi.

Macron'un Açıklamaları Arap Ülkelerinde Büyük Tepkiye Yol Açtı

Fransız öğretmenin öldürülmesinin ardından Hz. Muhammed karikatürlerinden vazgeçmeyeceklerine yönelik bir açıklama yapan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a birçok Arap ülkesinden tepki yağdı. Sosyal medyada Fransız ürünlerine karşı boykot çağrıları yapıldı.

Gazze Halkının Yüzde 85’i Fakirlik Sınırı Altında

Ablukaya Karşı Halk Komitesi, Gazze bölgesinde ikamet edenlerin %85’inin fakirlik sınırının altında bir gelirle yaşadığını dile getirdi.

Amerika İdlib'in Güneyinde Tahriru'ş Şam Heyetine Hava Saldırısı Düzenledi

Amerika, Suriye'nin kuzeybatısında İHA'larla saldırı düzenlediğini duyurdu. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de İdlib’in batısında yönelik düzenlenen saldırıda Tahriru'ş Şam Heyeti'nden 6 lider dahil olmak üzere 14 üyesinin öldüğünü aktardı.

Yahudi Yazar: İsrail Sahte ve Uyduruk Bir Rejim!

Haaretz gazetesi köşe yazarı Yuli Tamir, 'kendi vatandaşları nezdinde İsrail herhangi bir hükümete sahip değil. Siyasi bağımsızlığı oldukça sınırlı ve Amerika’ya da fazla bağımlı' dedi. 'İsmi BM’de kayıtlı olan bir parça' ifadelerini kullandı.

Lübnan'da Hariri 4'üncü Kez Başbakan: Fransa Destekli Reformlar Yapacağız

Lübnan'da liman patlaması sonrasında siyasi kriz derinleşirken, boş olan başbakanlık koltuğuna eski Başbakan Saad Hariri getirildi. Hariri, teknokratlardan oluşan bir hükümet kurup Fransa destekli reform planını gerçekleştireceklerini açıkladı.

UNRWA: Gazze’deki İnsani Durum Çok Vahim!

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı UNRWA Gazze’ye uygulanan ambargo nedeni ile bu bölgedeki ekonomi durumun daha da vahim hal aldığını duyurdu.

Müslümanlar Uyuyor Siyonist Yayılıyor!

İslam âlemi emperyalistlere karşı sessizliğini korurken, aynı zamanda da kendi kendisiyle mücadele ediyor… Bu durum da Siyonist’e yarıyor…

BAE ile İşgalci İsrail Arasında Vize Muafiyeti Anlaşması

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail İşgal Yönetimi'nin, iki ülke arasında vizelerin kaldırılmasına yönelik bir anlaşma imzalayacağı belirtildi. Bu arada BAE'den, İsrail İşgal Yönetimi'ne ait havaalanına ilk uçuşta gerçekleştirildi.

Suudi Arabistan Yüksek Alimler Konseyi’ni Yeniden Yapılandırıyor

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ülke müftüsü Şeyh Abdulaziz bin Abdullah bin Muhammed Al Şeyh başkanlığında Yüksek Âlimler Konseyi’nin yeniden yapılandırılması, Dr. Abdullah bin Muhammed bin İbrahim Al Şeyh başkanlığında Şura Konseyi’nin oluşturulması ve Dr. Mişal es-Sulemi’nin konseyin yeni Başkan Yardımcısı olarak atanmasını öngören Kraliyet emrine imza attı.

1948'de İşgal Edilmiş Bölgede Mescid-i Aksa'ya Sefer Çağrısı

Filistin Aksa Deneği, işgal edilmiş bölgelerdeki Müslüman halkın genelini ve özelde Kudüs halkını Mescidi Aksa'da namaz kılmak için gayret göstermeye, bu amaçla seferler düzenlemeye, Mescidi Aksa'yı namaz kılanlarla ve murabıtlarla canlandırmaya çağırdı.

İsrail ile Bahreyn Arasındaki Diplomatik İlişkiler Resmen Başladı

İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler, pazar günü Manama'da imzalanan mutabakatla resmi olarak başladı.

Umre Ziyaretinde Yüzde 75 Kapasite İle İkinci Aşamaya Geçildi

Suudi Arabistan, umre ziyaretine aşamalı dönüş programında bugün ikinci aşamaya geçildiğini açıkladı. Hac ve Umre Bakanlığı, ilgili makamlarla işbirliği içinde bu sabah ülke içindeki vatandaş ve sakinlerden ziyaretçileri kabul etmeye başladı.

İran'a Uygulanan 13 yıllık BM Silah Ambargosu Sona Erdi

İran, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2007'den bu yana ülkeye uygulanan silah ambargosunun kaldırıldığını ve bugün itibarıyla her türlü konvansiyonel silahı yasal kısıtlama olmaksızın alıp satabileceğini duyurdu.

İsrail'den Bahreyn'e 'Normalleşme Anlaşması' Sonrası İlk Resmi Ziyaret

İsrail, 'normalleşme anlaşması' sonrası Bahreyn'e ilk resmi ziyaretini bugün yapıyor. Başbakan Binyamin Netanyahu, ülkesinden bir ticaret heyetinin pazar günü Bahreyn'e gideceğini duyurdu.

Riyad: İsrail'le İlişkileri Normalleştirmek İsteyen Arap Ülkelerini Engellemeyeceğiz

Suudi Arabistan Dış İşleri Bakanı Faysal ibnu Ferhan Brüksel'de Avrupa Birliği sorumlularıyla yaptığı kapalı görüşmede İsrail işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirmek isteyen Arap ülkelerinin çabalarını engellemeyeceklerini söyledi.

TSK, İdlib’in Güneyinde Yeni Bir Askeri Gözlem Noktası Kurdu

Suriye rejiminin İdlib’i hedef alması ve Rus savaş uçaklarının hava saldırıları devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İdlib’in güney kırsalındaki Zaviye Dağı’nda bulunan stratejik bir konumda yeni bir askeri gözlem noktası kurdu.

Avrupa'dan İsrail'e Göstermelik Batı Şeria Uyarısı

Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya yayınladıkları ortak bir açıklamada İsrail’in Batı Şeria’da yeni yerleşim yeri inşası planlarından “derin bir endişe” duyduklarını belirtti.

Suudi Arabistan'da Yolsuzluk Davası Kapsamında 45 Kişiye Gözaltı

Suudi Arabistan'da yolsuzluk davaları kapsamında aralarında ordu ve polis teşkilatından 6 subayın da bulunduğu en az 45 kişi gözaltına alındı.

Yemen'de Taraflar Arasında Esir ve Tutuklu Takası Yapılıyor

Yemen'de savaşan taraflar, İran destekli Şii Husi grubun çarşamba günü Sandra Loli ve Mikael Gidada isimli 2 Amerikalı rehineyi serbest bırakmasının ardından esir ve tutuklu takasına başladı.

İdlib Saldırılarında Rusya ve Suriye Savaş Suçu İşledi

İnsan Hakları Gözetleme örgütü yayınladığı son raporunda İdlib'te Suriyeli ve Rus askeri kuvvetlerin sivilleri bombalamasının insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamına girebileceğini açıkladı.

İsrailli Milletvekilinden Küstah Çağrı: Taş Atan Tüm Filistinlileri Kurşunlayın

Siyonist İsrail Parlamentosu Knesset'teki Milletvekilli Uzi Dayan, işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria’da İsrail askerlerine güçlük çıkartan ve taşlarla çatışmalara giren her Filistinlinin mermilerle vurulmasını talep etti.

İsrail, İşgal Altındaki Batı Şeria'da 2 Bini Aşkın Yeni Konutun İnşasına Onay Verdi

İsrail, işgal altındaki Batı Şeria'da 2 bini aşkın yeni konutun inşasını onayladı. İsrail Savunma Bakanlığından bir yetkili, çarşamba günü Sivil İdare Yüksek Planlama Konseyi'nin Batı Şeria'daki yerleşim alanında yaklaşık 2 bin 166 konutun inşası için onay verdiğini açıkladı.

Heniyye'den Tarihi Çağrı! Saydığı Ülkelerin Arasında Türkiye de Var

Hamas lideri İsmail Heniyye, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı ülkelere önemli bir çağrıda bulunarak siyonizme karşı bir koalisyon oluşturulmasını istedi.

İsrail Kabinesi BAE ile Anlaşmayı Onayladı

İsrail Kabinesi, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişkilerin normalleştirilmesine yönelik anlaşmayı onayladı. Başbakan Benyamin Netanyahu, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed el Nahyan ile yakında görüşeceklerini açıkladı.