Başı Sıkışan Siyasetçiler Hep Bunu Yapıyor

Yolsuzluktan yargılanan Netanyahu MOSSAD'ın bir numarası Yossi Cohen ile fotoğrafını paylaştı. Peki bu ne anlama geliyor?

Netanyahu: Batı Şeria'nın İlhakı İçin Bu Tarihi Fırsatı Kaçırmayacağız

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Şeria'ya yönelik ilhak planının yeni hükümetin bir numaralı görevi olduğunu belirterek İsrail'in bu "tarihi fırsatı" kaçırmayacağını söyledi.

'Filistin'in Zafer ve Vatan Topraklarına Geri Dönüşü Gerçekleşecek'

Hamas lideri İsmail Heniyye, mübarek Ramazan bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başbakanlığı Garantileyen Netanyahu Hakim Karşısına Çıktı

İşgalci İsrail rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun yargılandığı davanın ilk duruşmasının sona erdiği kaydedildi.

İsrail Ulusal Havayolu Şirketi El Al 14 Yıl Sonra İstanbul’a Bayram Sabahı İndi

Türkiye uçuşlarını 2006 mart ayında durdurma kararı alan İsrail Havayolları, bayram sabahı İstanbul Atatürk Hava Limanı'na indi.

Koronavirüs Gölgesinde Bayram

Ramazan Bayramı bu sene dünya çapında Covid-19 salgını gölgesinde idrak ediliyor. İslam ülkelerinden bazıları vatandaşlarına bayram namazını evde kılmalarını tavsiye ederken, bazıları ise sosyal mesafe ve maske gibi çeşitli önlemlerle cami ve açık alanlarda cemaat ile kılınmasına izin verdi.

Dünya Kudüs Günü ile Ramazan’a Veda Edildi

Filistin-Kudüs davasının canlı tutulması ve Siyonist İsrail rejiminin işgal ettiği Filistin topraklarından yok olması için mübarek Ramazan ayının son Cuma günü yani Dünya Kudüs Günü koronavirüs gölgesinde geçti. Sosyal medya üzerinden Filistin ülküsüne destek paylaşımları yapıldı.

Hamaney'den İsrail Hakkında ''Ortadoğu'nun Tümörü'' Benzetmesi

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Ramazan ayının son Cuma günü olan ve ülkede “Kudüs Günü” olarak bilinen günde Filistinlilere, İsrail'e karşı direnişlerini sürdürme çağrısında bulundu.

Esad'ın İş Adamı Kuzeni Rami Makhlouf'a Yurt Dışı Yasağı Getirildi

Beşar Esad'ın kuzeni Rami Makhlouf'a yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Suriye Adalet Bakanlığının Facebook sayfasında yer alan kararda, ülkenin en büyük iş adamlarından Makhlouf'un vergi borçlarını ödeyene kadar Suriye'den ayrılmasının geçici olarak yasaklandığı belirtildi.

Hamaney: İsrail'e Karşı Savaşan Her Ülkeyi ve Grubu Destekleyeceğiz

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail'e karşı savaşan her ülkeyi ya da grubu destekleyeceklerini açıkladı.

Filistin, BAE'nin Gönderdiği Yardımları Kabul Etmedi

Filistin Yönetimi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Covid-19 salgını ile mücadele için İsrail üzerinden gönderdiği yardım malzemelerini geri çevirdi.

“Filistin, ABD Ve İsrail’le Olan Tüm Anlaşmalardan Çekiliyor”

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinlilerin ABD ve İsrail’le varılan tüm anlaşmalardan çekildiğini duyurdu.

Tarihte İlk Kez BAE'ye Ait Bir Uçak İsrail’e Uçtu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde devletin sahibi olduğu Etihad Havayolları İsrail’e ilk ticari uçuşunu gerçekleştirdi. BAE ile İsrail arasında diplomatik ilişki bulunmazken iki tarafta ilişkileri normalleştirme çabasındaydı. Uçuşun Covid-19 salgını sebebiyle Filistinlilere yardım malzeme taşımak için gerçekleşeceği açıklandı.

Siyonist İsrail BAE’de Büyük Elçilik Açıyor

Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail İşgal Yönetiminin Tel Aviv’in Dubai’de büyükelçilik açma konusunda anlaştıkları bildirildi.

İsrail, Korona Bahanesiyle Cami Arazisine El Koydu

Hamas, İsrail İşgal Yönetiminin, Batı Şeria’da bulunan Hz. İbrahim Camisi’nin vakıf arazilerine el koymasını “Müslümanları provoke etme” girişimi olarak nitelendirdi.

İsrail’de Bir Yıl Sonra Yeni Kabine Oluşturuldu

İsrail'de Kasım 2018'de abluka altındaki Gazze Şeridi'nde düzenlenen saldırının ardından başlayan ve ülkede üç kez seçim düzenlenmesine yol açan koalisyon krizi, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun, Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz ile kurduğu hükümeti Meclise sunmasıyla son buldu.

İdlib'de Silahlar Nasıl Susar?

Uluslararası Kriz Grubu (ICG), “İdlib’de Silahları Susturmak” başlıklı yeni raporuyla, Suriye’de muhaliflerin son kalesi olan İdlib vilayetinin tamamen Şam yönetimine geçmesini engellemeye dönük kalıcı bir anlaşmanın parametrelerini masaya yatırdı.

'Dubai Merkezli İki Şirket Libya'ya Batılı Paralı Askerler Gönderdi'

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Libya Yaptırım Komitesi, Dubai merkezli iki şirketin, Libya'nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in Trablus'u ele geçirmesine destek olmak için ülkeye kısa süreliğine Batılı paralı askerler gönderdiğini bildirdi.

İran, Covid-19 Kısıtlamalarını Ramazan Bayramı'ndan Sonra Kaldırıyor

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülke genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı getirilen kısıtlamaların Ramazan Bayramı'ndan sonra kaldırılacağını açıkladı.

Kazımi, Irak'ı Kurtaracak mı?

Kazımi’nin en zor görevi, Irak’ı burada kontrolü elde bırakmak istemeyen İran’dan kurtarmak ve ülkesini tehlikeli bir aşamaya ulaşan ABD-İran çatışmasının tehlikelerinden uzaklaştırmaktır.

İsrail Koronavirüse Rağmen Filistinli Çocukları Tutuklamaya Devam Ediyor

Koronavirüs salgınına rağmen işgalci İsrail’in tutukladığı Filistinli çocukların sayısında artış görüldü. Filistinli yetkililer, yasal işlemlerin askıya alındığını, neredeyse tüm hapishane ziyaretlerinin iptal edildiğini ve çocukların aileler ve avukatlar ile yüz yüze görüşmelerinin engellendiğini söyledi.

Hizbullah’tan Lübnan Hükümetine Esad ile İlişkileri Düzeltin Çağrısı

Lübnan'daki Şii Hizbullah örgütü Genel Sekreteri Nasrallah, ülkedeki ekonomik krizin çözümü için hükümete, Beşşar Esad rejimiyle ilişkileri düzeltme çağrısında bulundu

İşgalci İsrail, Harem-i İbrahim'e Bağlı Vakıf Arazilerine El Koyuyor

Siyonist işgalci İsrail rejiminin Yahudi işgalcilerin Mescidi Aksa’ya baskınlarının önünü açmak için Batı Şeria’da bulunan Hz. İbrahim Camisi'nin arazilerine el koyduğu bildirildi.

Kafasına Taş İsabet Eden İsrail Askeri Öldü

Bir Siyonist İsrail rejimi askerinin başına taş isabet etmesi nedeniyle öldüğü bildirildi.

'Deniz Tatbikatı Sırasında Meydana Gelen Kazada En Az 19 Kişi Öldü'

İran Ordusu, pazar günü düzenlenen deniz tatbikatı sırasında bir savaş gemisine yanlışlıkla füze atılması sonucu en az 19 kişinin öldüğünü ve 15 kişinin yaralandığını bildirdi.

Suudi Arabistan KDV’yi Üç Katına Çıkardı, Halka Devlet Yardımlarını Durdurdu

Covid-19 salgını küresel ekonomiyi vururken, durgunluk petrol fiyatlarına da yansıdı. Bir ara eksiye kadar düşen fiyatları petrol üreticisi ülkeleri zora soktu.