İsrail Sadece Araplar İçin Değil, İnsanlık İçin Tehlike

Filistin İsrail’le İlişkileri Normalleştirmeye Karşı Mücadele Merkezi, İsrail işgalinin sadece Filistin için değil bölgedeki bütün Arap ülkeleri ve hatta tüm insanlık için tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

Pompeo Taliban Anlaşma Sonrası Afganistan'da

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Taliban ile varılan barış anlaşmayı kaldığı yerden devam ettirmek için Afganistan'da. Görüşmeler ülkede yaşanan siyasi çekişme ve açmaz nedeniyle duraklamıştı. Ülkedeki çatışma ortamı ise devam ediyor.

2. Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi

Milli Savunma Bakanlığı: Moskova Mutabakatı çerçevesinde; İdlib’deki M4 karayolunda kara ve hava unsurlarının katılımıyla 2’nci Türk-Rus birleşik kara devriyesi icra edildi.

Mescidi Aksa İbadete Kapatıldı, Gazze İçin Uyarı Yapıldı

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Filistin Koordinatörü McGoldrick, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin "korkutucu sonuçları olabilir" uyarısında bulundu.

Suud Rejimine Çağrı: Filistinli Esirleri Serbest Bırak

“Hudari’ye ve Suudi Arabistan’daki Filistinli Tutuklulara Özgürlük” kampanyası, korona virüsünün yayılmasından dolayı hayatları hakkında ciddi endişe oluşması sebebiyle Suudi Arabistan’daki bütün Filistinli tutukluların derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı.

Gazze Koronavirüs Salgınına Karşı Hazırlıklarını Tamamladı

Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra Koronavirüs salgını ile ilgili yaptığı açıklamada "Karantina merkezlerinde bulunan hasta sayısı 787’dir ve bunlardan 100’ü için özel yerler hazırlanmıştır. Tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır" dedi.

Filistin Direnişinin Lideri Şeyh Ahmed Yasin

Filistin davasının önemli isimlerinden ve Hamas’ın kurucusu Şeyh Ahmed Yasin, 22 Mart 2004 tarihinde Gazze’de tekerlekli sandalyesiyle kıldığı sabah namazından sonra, camiden evine giderken İsrail'in attığı füzelerle şehid edildi.

''Koronavirüs Nedeniyle İsrail'de Onbinlerce Kişi Ölebilir''

İşgalci İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısının onbinleri bulabileceğini söyledi.

İsrail’den İtiraf: Askerlerimiz Hamas’tan Korkuyor!

Arabi 21 sitesinden naklettiği habere göre, emekli siyonist General Yair Golan, İsrailli askerlerin Hamas güçleri ile karşı karşıya gelmekten korktuğunu itiraf etti.

Ruhani’den ABD Halkına Koronavirüs Mesajı: Yaptırımlar Halkımızı Öldürüyor!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, “ABD yaptırımları İran halkının koronavirüsle mücadelesine engel olarak, vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesine yol açıyor.” dedi.

Hamas’tan Gazze İçin Korona Virüs Açıklaması

Hamas Siyasi Birim üyesi Dr. Halil el-Hayye, hükümet işlerindeki kardeşlerle, korona virüsünün Gazze Şeridi’ne girişini önlemek için bazı gerekli önlemler alınması üzerinde anlaştıklarını vurguladı.

Amerikan Helikopteri Lübnan’dan Ajan Kaçırdı

Kıbrıs’tan kalkan Amerika’ya ait askeri helikopter dün sabah Beyrut’taki Amerikan Büyükelçiliğine iniş yaptı. Amerikan helikopteri, Büyükelçilik binasına indikten birkaç dakika sonra yeniden havalandığı gözlemlendi.

Kabe ve Mescidi Nebevi’de Namaza Ara Verildi

İslam dünyasının en kutsal iki mescidi koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında yasaklandı. Haremi Şerif ve Mescidi Nebevi'de bulunmaya ve namaz kılmaya yasak getirildi.

ABD Irak'taki El Kaim Üssünü Terketti

IŞİD’e karşı mücadele gerekçesiyle bölgede bulunan ABD’nin başını çektiği Koalisyon gücü, Irak’ın Suriye sınırında bulunan "El Kaim" üssünü boşaltarak Irak güvenlik güçlerine teslim etti.

Koronavirüs Salgını, 12 Milyon Göçmen Çocuğu Tehdit Ediyor

Uluslararası Çocukları Kurtarın Vakfı (Save the Children), mülteci ve göçmen kamplarında yaşayan ve sayıları 12 milyonu bulduğu tahmin edilen çocuğun, koronavirüs salgını yüzünden büyük bir tehdit altında olduğu uyarısında bulundu.

Siyonist İsrail’den Gazze’ye Yeni Saldırı Planı

Gazze’deki direniş güçleri Siyonist rejimin Gazze’ye yeni bir saldırı düzenleyeceğini tahmin edildiği bildirildi.

Dünya Sağlık Örgütü: Suriye'de Koronavirüs Vakasına Rastlanılmadı

Suriye'de Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamasına göre hem Esed'in kontrolündeki bölgelerde hem de muhaliflerin kontrolünde bulunan bölgelerde koronavirüs vakasına rastlanılmadı.

Suriye Savaşında 9'uncu Yıl Geride Kaldı

Suriye'de savaş 9'uncu yılı geride bıraktı. Yüz binlerce kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca kişinin mülteci konumuna düştüğü ülkede savaş hızını azaltsa da halen devam ediyor.

Dünya Müslüman Alimler Birliği’nden Koronavirüs Fetvası: Namazları Evlerinizde Kılın

Dünya Müslüman Alimler Birliği, insanlara virüsün geçme tehlikesi olasılığından dolayı cuma ve namazların cemaatle kılınmasının şeri olarak gerekmediği ifade etti.

Suudi Arabistan’da 298 Kişi Daha Tutuklandı

Suudi Arabistan Kontrol ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu, ceza muhakemeleri kanununa göre mali ve idari yolsuzluk yaparak, kamu görevini ihlali ettiğinden şüphelenilen 674 kişinin ifadesinin alındığını ve 298 kişinin tutuklandığını açıkladı. Ayrıca 219 kişi hakkında da soruşturma açıldı.

Mescid-i Aksa Kısmen İbadete Kapatıldı

Kudüs'teki kutsal mekanımız Mescid-i Aksa'nın koronavirüs salgını kaynaklı kaygılar nedeniyle, süresiz olarak kısmen kapatıldığı açıklandı.

Kuveyt'te Ezana 'Namazı Evinizde Kılın' Çağrısı Eklendi

Koronavirüs nedeniyle halkın kalabalık alanlara gitmemesi uyarısında bulunan Din İşleri Bakanlığı, ezan okunurken "evinizde kalın" bölümü eklenmesi için talimat verdi. İlahiyatçı Cemil Kılıç, aynı uygulamanın Türkiye'de de yapılmasını talep etti.

Korona Virüs Mossad'ın Yurt Dışı Faaliyetlerini de Vurdu

İsrael Defence dergisi, Corona virüsünün Mossad’ın dünyanın değişik ülkelerinde yürüttüğü istihbarat operasyonlarını etkilediğini yazdı.

Ekonomik Krizdeki Lübnan'da Hizbullah IMF Yardımına Karşı Çıkmayacak

Son 30 yılın en büyük ekonomik krizini yaşayan Lübnan’da, Hizbullah’ın IMF’ye karşı tutumu yumuşadı

Irak'ta 2 Amerikan, 1 İngiliz Askeri Öldürüldü

Irak’ta Taci Askeri Üssü'ne düzenlenen roketli saldırıda, 2 Amerikan askeri ve 1 İngiliz'in öldüğü, 11 askerin ise yaralandığı bildirildi.

Suudi Arabistan-Rusya Rekabeti ve Petrol Fiyatlarının Seyri

OPEC toplantısından ek kesinti kararı çıkmaması üzerine Suudi Arabistan'ın 8 dolarlık indirime gitmesi ile tarihi düşüş yaşayarak 31 dolara kadar gerileyen petrolde Rusya'nın ardından Suudi Arabistan'dan da fiyatları bir kez daha düşüşe geçirecek hamle geldi.