Hamas'tan Akdeniz'e Füze Denemesi

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) 10 Ağustos Pazartesi günü Gazze Şeridi'nde füze denemesi gerçekleştirdi. Hamas, füzeleri Akdeniz sularına doğru fırlattı.

İsrail, Gazze'nin Tek Ticaret Kapısını Kapattı

İsrail Gazze'ye ticari malların giriş kapısı olan Kerm Ebu Salim'i kapattı. Karara gerekçe olarak Gazze'den yapılan balon saldırıları gösterildi.

Beyrut Patlaması: Lübnan'da Hükümet Görevden Ayrılıyor, Bütün Kabine İstifa Etti

Lübnan'da geçen hafta meydana gelen patlamanın ardından bütün kabine istifa etti. Daha önce dört bakanın istifa ettiği Lübnan'da yapılan kabine toplantısında toplu istifa kararı çıktı.

Kuveyt Yüz Binlerce Yabancı İşçiyi Sınır Dışı Edecek

Kuveyt hükümeti, işgücü piyasasındaki dengesizliklerin ve demografik yapı üzerindeki etkilerinin giderilmesi için yarım milyondan fazla yabancı işçinin sınır dışı edilmesi yönünde bir planları olduğunu açıkladı. Kamu kurumlarında çalışan yabancı kökenlilerin sayısı yüzde 50 oranında azaltılacak.

Şeyh Raid Salah'tan Uyarı: İsrail, Mescidi Aksa’yı Yıkmak İstiyor

1948'de işgal edilmiş bölgedeki Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah, işlediği savaş suçlarıyla sürekli olarak gündeme gelen Siyonist İsrail’in, ilk kıblemiz Mescidi Aksa’yı yıkmak istediği uyarısında bulundu.

Lübnan İçin 298 Milyon Dolar Toplandı

Fransa Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Emmanuel Macron öncülüğünde düzenlenen uluslararası bağış kampanyası kapsamında ülkelerin bağışladığı toplam miktarın 298 milyon doları bulduğu bildirildi.

Sıradaki Lübnan Olmasın

Lübnan’daki protestolara ve krizin derinleşmesine Amerika’nın tam destek vermesi BOP’u akıllara getirdi.

Lübnan'da Patlamadan Bu Yana 4 Bakan, 6 Milletvekili İstifa Etti

Lübnan'daki Beyrut Limanı'nda çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve binlercesinin yaralanmasına neden olan patlamanın ardından Adalet Bakanı Damianos Kattar ve 1 milletvekili daha görevinden istifa etti. Patlamadan bu yana istifa eden Bakan sayısı 4'e yükseldi.

Oktay ve Çavuşoğlu Lübnan'da: Beyrut Limanı ve Çevresinin İnşasına Hazırız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Beyrut Limanı ve çevresindeki binaların tekrar inşası konusunda Türkiye'nin sonuna kadar yardıma hazır olduğunu, Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar Mersin Limanı'nın Lübnan'ın hizmetinde olacağını bildirdi.

Lübnan Protestoları: Emekli Askerler Dışişleri Bakanlığı'nı Bastı

Lübnanlılar, 4 Ağustos'ta Beyrut Limanı'nda meydana gelen şiddetli patlamadan sorumlu tuttukları siyasi isimleri ve yetkilileri protesto ediyor.

Siyonist Haham: İsrail'deki Siyasi Gelişmeler Yıkılışına İşaret Ediyor

Siyonist haham İsrail’in ne zaman ve kim tarafından yıkılacağına dair öngörüsünü açıkladı.

Suudi Arabistan'ın 'Sinek' Lakaplı Trolleri Sosyal Medyada Korku Saçıyor

Suudi Arabistan iktidarını eleştirenlere yönelik sosyal medyada organize bir şekilde linç kampanyası yürüten "troller" bölge uzmanlarının gündeminde.

İsrail Güçleri, Çocuğuna Süt Hazırlayacak Olan Filistinli Kadını Vurarak Şehit Etti

Sabaha karşı bebeğine süt hazırlamak için kalkan 23 yaşındaki Filistinli genç anne Dalia Samudi, işgalci israil askerleri tarafından şehit edildi.

''Fransa, Lübnan'da Üzerine Düşeni Yapmazsa Boşluğu Türkiye Doldurur''

Beyrut limanında gerçekleşen patlamanın ardından Beyrut'u ilk ziyaret eden yabancı lider olan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin Lübnan'da üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini söyledi. Macron, aksi takdirde bu 'boşluğun' Türkiye, İran ve Suudi Arabistan tarafından doldurulacağını öne sürdü.

Beyrut’taki Liman Patlaması Bitik Olan Lübnan Ekonomisini Nasıl Etkileyecek?

Beyrut patlamasını yorumlayan uzmanlar, Lübnan’da yaşanan felaketin ülkenin çok ihtiyaç duyulan ithalatı için felaket anlamına geldiğini, büyük olasılıkla zaten değer kaybeden para biriminin ve düşüşe geçen ekonominin daha da kötü duruma geleceğini söyledi.

Lübnan Başkent Beyrut'daki Patlamanın Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

Beyrutlular, Salı günü akşamüzeri saatlerinde limanda meydana gelen ve yarattığı şok dalgaları tüm başkente yayılan patlamanın ardından Çarşamba sabahı büyük bir yıkıma uyandı. Patlamada en az 135 kişinin öldüğü, 5 binden fazla kişinin de yaralandığı bildiriliyor.

Hamas: Beyrut Patlaması Hem Lübnanlılar Hem de Filistinliler İçin Felakettir

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Enformasyon Dairesi Başkanı Rafet Murre, Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın hem Lübnanlıları hem de Filistinlileri eşit derece etkileyen büyük bir felaket olduğunu belirtti.

İsrailli Feiglin: Lübnan'da Muhteşem Bir Havai Fişek Gösterisi Seyrettik

İsrail'deki sağcı Zehut (Kimlik) Partisi Başkanı ve eski Meclis Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin, dün Beyrut Limanı'nda meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölümüne neden olan patlamadan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Kudüs'te Sözde Arkeolojik Kazılarla İslami İzler Yok Ediliyor

Kudüs'ün altındaki İsrail kazılarıyla oluşan tüneller, bölgede yaşayan Filistinlilerin hayatlarını ve Mescid-i Aksa’nın temellerini tehlikeye atıyor. İslami izlerin yok edilmesiyle yalnızca Yahudi anlatısı ilerletilmeye çalışılıyor.

İsrail, Suriye'nin Irak Sınırını da Bombaladı

Arap basını ve Suriye rejim medyası, İsrail'in Golan Tepeleri üzerinde ve Irak-Suriye sınırı yakınında bir dizi hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Irkçı Yahudiler, Filistinlilere Ait Araçları Ateşe Verdi

Irkçı Yahudi yerleşimciler, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Nablus kentinin güneyindeki Far’ata beldesinde Filistinlilere ait 2 aracı ateşe verdi. 

Lübnan Tarihinin En Şiddetli Patlamasında Neler Yaşandı

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta büyük bir patlama meydana geldi. Patlamada can kaybının 130'u geçtiği bildirilirken, 5 bin kişinin üzerinde yaralı olduğu açıklandı. Lübnan Başbakanı da 2 haftalık olağanüstü hal ilan etti.

Suriye Rejim Güçleri İle HTŞ Arasında Çatışma: 18 Ölü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’ne göre, Suriye’nin kuzeybatısında ateşkese rağmen rejim güçleri ve Heyetül Tahrir-uş Şam (eski Nusra Cephesi) arasında yaşanan çatışmalarda taraflardan 18 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

İsrail Yine Bir Bayramda Gazze'yi Bombaladı

İsrail işgal güçlerine ait uçaklar yine bu bayramda da Gazze'ye saldırdı. Savaş uçakları gece yarısı Gazze'nin güneyindeki tarım arazilerini bombaladı.  Gazze direnişinin de işgal hedeflerine misillemeyle karşılık verdiği aktarıldı.

Esed Yönetimi: ABD'li Petrol Firması SDG/YPG ile Anlaştı, Bu Çalma Girişimi

Suriye'de Esed rejimine bağlı Dışişleri Bakanlığı ABD'li bir petrol firmasının, YPG/PKK'nın başını çektiği SDG'nin kontrolü altında bulunan bölgedeki petrolün alımı için bu grupla anlaşma imzaladığını duyurdu. 'Anlaşmanın ülkedeki ham petrolü çalma' amaçlı olduğu belirtildi.

İsrail'in Mısır'a Sattığı Alman Denizaltılarının Soruşturulması İstendi

İsrail'de bazı eski askeri yetkililerin, Alman denizaltıları dosyasının yeniden açılmasını ve Başbakan Benyamin Netanyahu'nun bu işe bulaşmasının sorgulanmasını talep ettiği aktarıldı.