Erdoğan İle Putin Moskova’da Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin İdlib kentindeki gelişmeleri ele almak için Rus mevkidaşı Putin ile Moskova’da bir araya geldi.

Bakan Akar: Amacımız Çözümdür, Barışçıl Yöntemlerdir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de yaşananlarla ilgili, "Amacımız çözümdür, barışçıl yöntemlerdir" dedi.

MSB: İdlib'de 2 Asker Şehit Oldu, 6 Asker Yaralandı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin İdlib şehrinde yürüttüğü Bahar Kalkanı Harekatı'nda 2 asker hayatını kaybetti, 6 asker de yaralandı. Suriye'deki operasyonda şehit olan askerlerin sayısı 57'ye yükseldi.

Akar: Bahar Kalkanı Harekatı Sürmektedir

Milli Savunma Bakanı Akar: "27 Şubat’ta İdlib'deki menfur saldırıyı müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı başarıyla sürdürülmektedir" dedi.

Rusya: Türkiye ile Suriye'de Gerilimi Azaltma Konusunda Anlaşma Sağlandı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Rusya arasında yapılan görüşmeler sonucunda tarafların Suriye'de gerilimi azaltma konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

"Rusya Birliklerimizin Koordinelerini Biliyordu, Buna Rağmen Saldırı Yapıldı"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlb'de Esed rejiminin Türk askerleirne yönelik saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Rusya Savunma Bakanlığı: Rus Hava Kuvvetleri, Alanda Operasyon Düzenlemedi

Rusya Savunma Bakanlığı, İdlib'de dün gece 33 Türk askerinin şehit olmasıyla sonuçlanan saldırıya ilişkin "Rus Hava Kuvvetleri, Türk askerlerinin vurulduğu alanda operasyon düzenlemedi" açıklamasında bulundu.

İdlib’de Askerimiz Hedef Alındı: 33 Şehid 32 Yaralı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Hastanede 32 yaralımız bulunmaktadır." dedi.

İdlib'de Askerimizin Kasten Hedef Alındığını İddia Edildi

Daily Telegraph gazetesi, Suriye'de rejim askerleri arasındaki telsiz konuşmalarının, Esed güçlerinin İdlib'deki Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait gözlem noktasının kasten hedef alındığını gösterdiğini iddia etti.

Erdoğan Putin İle İdlib Krizini Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin İdlib kentindeki gelişmelerle ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Erdoğan, Putin ile görüşmesinde, İdlib'de çözümün Soçi Mutabakatının tam olarak uygulanmasından geçtiğini belirtti.

AB: Suriye Rejimi Ve Destekçilerinin İdlib'deki Saldırıları Kabul Edilemez

Avrupa Birliği (AB), Suriye hükümeti ve destekçilerinin İdlib'deki askeri saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirterek, tüm taraflara silahlı çatışmaları derhal durdurması çağrısında bulundu.

İdlib Krizi Devam Ederken ABD, Türkiye'nin Patriot İstediğini Aktardı

Türkiye'nin, Amerika Birleşik Devletlerin'den (ABD) Patriot sistemlerine ilişkin bir talepte bulunduğu ancak bu konuda henüz bir karar alınmadığı bildirildi.

Türkiye’nin Suriye’den Çıkma Sürecini Bakan Akar Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye'deki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. "Türkiye Suriye'den ne zaman çıkacak?" sorusuna yanıt verdi.

Muhalifler, İdlib'de Kaybettikleri Yerleri Geri Almak İçin Operasyon Başlattı

Astana anlaşmaları ve Soçi mutabakatını hiçe sayarak İdlib'in güneyinde ilerleyen Beşşar Esad rejimi güçlerine karşı operasyon başlatan ılımlı askeri muhalifler, Neyrab köyüne girdi. Köyde şiddetli çatışmalar devam ediyor.

'İdlib Harekatı Artık Bir An Meselesidir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, İdlib konusunda kendi harekât planlarını uygulamak üzere her türlü hazırlığını yapmıştır. Her operasyonda olduğu gibi, bu konuda da 'Bir gece ansızın gelebiliriz' diyoruz. Daha açık bir ifadeyle, İdlib harekatı artık bir an meselesidir" ifadelerini kullandı.

İdlib’i Çıkmaza Taşıyan Süreç Nasıl Gelişti?

Suriye’nin kuzeybatısında, sıcak günlerin yaşandığı İdlib krizine ilişkin Türkiye ile Rusya arasında heyetler düzeyinde görüşmeler gerçekleştirildi. Tarafların sonuç alınamadığı açıkladığı İdlib’i çıkmaza taşıyan süreç nasıl gelişti?

Esed Rejimi 8 Yıl Sonra Halep'in Tamamına Ulaştı

Suriye ordusu Pazar günü yaptığı operasyonlarla Halep'in batısında silahlı muhaliflerin kontrolünde bulunan pek çok noktayı kontrolü altına aldı.

İdlib’de 3 Ayda 830 Bin Kişi Evlerinden Oldu

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye'nin İdlib kentinde aralık ayının başından beri 830 binden fazla kişinin, son 3 günde ise 143 bin kişinin yerinden edildiğini açıkladı.

Son Kale İdlib’de Neler Oluyor?

Suriye’de muhaliflerin elinde kalan son kale, Rejimin ise Halep, Hama ve Humus’tan sonra hedefe koyduğu son büyük kent; İdlib. Son günlerde hareketliliğin iyice arttığı İdlib’deki bölgesel çatışmalar ve kitlesel göç ne anlama geliyor?

'İdlib'de Ateşkese Uymayanlara Karşı Zor Kullanılacak'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'de ateşkesi sağlamak ve kalıcı kılmak için ilave birliklerle alanın kontrol edileceğini belirtti. Akar, "Radikaller dahil ateşkese uymayanlara karşı zor kullanılacak, her türlü tedbir alınacaktır." dedi.

Amerika, Kamışlı'da Rejim Askerlerini Vurdu

Suriye'nin kuzeydoğusunda, Türkiye sınırındaki Kamışlı kentinde Suriye askerleri, kontrol noktasından geçmek isteyen ABD'ye ait askeri araçları durdurdu. İki grup arasında çıkan gerilim artınca ABD askerleri ateş açtı, Suriyeli bir asker hayatını kaybetti.

‘İdlib'de Soçi Anlaşması'na Bağlı Kalmadan Rejim Güçlerini Her Yerde Vuracağız’

Erdoğan, "Gözlem noktalarındaki ve diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı ilan ediyorum." dedi.

Muhalifler İdlip'te Operasyon Başlattı, Bir Rejim Helikopteri Düşürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, rejim unsurlarının İdlib'deki An Nayrab'daki bölgeden çıktığını ve rejime ait bir helikopterin muhalifler tarafından düşürüldüğünü açıkladı.

MSB: İdlib'de 5 Asker Şehit, 5 Asker Yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejim güçlerinin topçu ateşi sonucu 5 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

İran, İdlib Krizinde Arabuluculuğa Hazır Olduğunu Duyurdu

Tahran yönetimi, İran'ın “Türkiye ve Suriye arasındaki sorunların çözümü için arabuluculuk yapmaya hazır olduğunu” duyurdu. İran Dışişleri Bakanı Zarif Suriye krizinin tek çözüm yolunun diplomasi olduğunu vurguladı.

Rus Heyeti Ankara’da, İdlib Masada

İdlib başta olmak üzere Suriye gündemiyle toplanan Türk ve Rus heyetleri, Dışişleri Bakanlığında bir araya geldi. Dışişlerindeki toplantı 3 saat sürdü.