İsrail Yine Suriye'ye Saldırdı, Şam Yönetimi Karşılık Verdi

Suriye medyası İsrail'in, Şam'a füze saldırısı gerçekleştirdiğini bildirdi. Saldırıda 4 rejim askerinin yaralandığı ifade edildi. İsrail'in saldırısına "düşman füzelerine karşılık veriyoruz" karşılığı geldi. İsrail'in Dimona Nükleer santrali yakınlarında patlamalar duyulduğu aktarıldı.

Esed Üçüncü Dönem İçin Devlet Başkanlığına Aday Oldu

Suriye'de rejim bölgesinde devlet başkanlığı seçimine gidiyor. Mevcut Devlet Başkanı Beşşar Esed, üçüncü döneme ulaşma amacıyla 26 Mayıs’ta yapılması planlanan devlet başkanlığı seçimi için yeniden adaylığını sundu.

Suriye 26 Mayıs'ta Sandık Başına Gidiyor! Esad Yeniden Aday Olacak mı?

Savaşın 11. yılına girdiği Suriye'de halk 26 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. Devlet başkanlığı için yapılacak seçimlerde Esad'ın yeniden aday olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil!

Rus Savaş Uçakları İdlib'i Hedef Aldı: 7 Ölü, 14 Yaralı

Rusya'ya ait savaş uçaklarının Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib'e yaptığı hava saldırılarında 7 sivilin hayatını kaybettiği, 14 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Rusya İkili Bir Dil Kullanıyor: Rusya Neden O Bölgeyi Hedef Alıyor?

Suriye paramparça edildi. Binlerce kilometre öteden hemen sınırımıza dahil olan devletler burada at koşturuyor.

Türkiye, Rusya ve Katar'dan Ortak Suriye Açıklaması

Türkiye, Rusya ve Katar dışişleri bakanları ilk kez üçlü formatta Doha'da bir araya geldi. Üç ülke, Suriye'nin toprak bütünlüğüne destek ve ayrılıkçı hareketlere karşı ortak mücadele mesajı verdi.

Suriye Savaşının Üzerinden 10 Yıl Geçmesine Rağmen Barış Halen Uzak Bir İhtimal

Şiddet ve insanlık trajedisiyle son on yıla damgasını vuran Suriye savaşında, çatışmaların hızı ve yoğunluğunda bir azalma olmasına rağmen açtığı yaraların halen kanadığına ve ufukta henüz barışın görünmediğine vurgu yapıldı.

Suriye’de 10 Yıllık Savaşın Ağır Bilançosu: 387 Bin Ölü; 5,6 Milyon Muhacir

Suriye’de 10 yıldır süren savaş, milyonlarca kişinin yaşamını alt üst ederken, ülkenin ekonomisine de büyük darbe vurdu. Rakamlar savaşın, gerek insani gerek mali açıdan ülkeyi nasıl uçurumun kenarına getirdiğini açıkça ortaya koyuyor.

ABD Ordusu, Suriye’de ki Kuvvetlerini Korumak için Hava Füzesi Sistemi mi Kurdu?

ABD ordusu, Suriye’nin kuzeydoğusundaki Deyrizor yakınlarında bulunan askerlerini korumak için kısa menzilli savunma sistemi kurdu.

BM: Suriye İç Savaşında Tutuklanan On Binlerce İnsan Hala Kayıp

Birleşmiş Milletler (BM), Suriye'deki iç savaş esnasında yapılan tutuklamalarda on binlerce insanın hala kayıp olduğunu bildirdi.

Biden İlk Askeri Harekat Emrini Verdi: Yine Suriye Vuruldu

Amerika'nın yeni başkanı ilk harekat emrini yine bir Müslüman ülkeye verdi. ABD ordusu, Suriye'de Irak saldırılarıyla ilişkili olduğu iddiasıyla İran destekli gruplara ait bir hedefe saldırı düzenledi.

Teröristlere Destek Veren ABD, Artık Bunu Gizlemiyor!

Gara'daki mağara katliamının ardından Türkiye ile kriz yaşayan ABD, Suriye'nin kuzeydoğusunda yeni bir adım atıyor. Arap medyasının yayınladığı haber gündemde bomba etkisine neden oldu.

SDG ile Suriye Rejimi Prensipte Anlaştı

ABD’nin desteğiyle Fırat’ın doğusu ve Cezire bölgesini kontrol eden PKK/PYD'nin başını çektiği SDG ile Suriye rejiminin geçtiğimiz günlerde Şam’da gerçekleştirdiği görüşmede iki taraf prensipte anlaşmaya vardı. Özerk Yönetim’e ayrıcalık verilmesi teklifine, rejim karşı çıkmadı.

İsrail'den Suriye'de Konuşlu İran Devrim Muhafızları'na Hava Saldırısı

Suriye rejimi, hava savunma sistemlerinin 'İsrail jetlerinin Şam'a yönelik düzenlediği füze saldırılarına müdahalede bulunduğunu ve düşürdüğünü ' bildirdi.

ABD-YPG İşbirliği Yeniden Başladı! ABD ile Suriye'de Ortak Operasyon!

ABD'de Joe Biden'in göreve başlamasının ardından YPG yeniden Suriye'de harekete geçti. ABD, PKK/YPG:'nin Suriye uzantısı SDG ile ortak operasyon gerçekleştirdi.

İsrail'in Aralıksız Suriye Saldırıları: Kimse de Bir Şey Demiyor!

İsrail, Suriye'ye 20 hava saldırısı düzenledi. Üstelik sınırındaki Golan ya da Şam değil, Irak sınırında İranlı milislerin bulunduğu Ebu Kemal bombalandı. Suriye Gözlemevi 23 kişinin öldüğünü aktarırken Esed rejimi de saldırıları doğruladı.

İsrail ‘Savaşlar Arası Savaş’ Stratejisini Tırmandırıyor

İsrail, Suriye'de İran'a karşı "savaşlar arası savaş" olarak tanımladığı stratejiye hız verdi. İsrail savaş uçakları, Suriye'nin güneyindeki çeşitli bölgelere broşürler attı.

Rusya Ayn İsa'ya Askeri Polis Takviyesi Yolladı

Moskova, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la yapacağı görüşmeden birgün önce yaptığı bir açıklamayla, Suriye’ye takviye kuvvet gönderdiğini belirtti.

Ayn İsa Cephelerinde Aralıklı Çatışmaların Ardından Sükunet Hakim

Suriye’nin Ayn İsa kasabasının doğu ve kuzeydoğu cephelerinde, Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu (SMO) grupları ile YPG/PKK'nın gövdesini oluşturduğu SDG arasında önceki gece başlayan şiddetli çatışmaların ardından bu cephelerde sükunet hakim oldu.

Mikdad’dan ABD’ye Askerlerini Suriye’den Çek Çağırısı

Suriye'de Esed rejiminin yeni Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, İran’ın Suriye’deki askeri varlığının ‘meşru ve sınırlı’ olduğunu söylerken Ankara’yı ‘ayrılıkçıların oluşturduğu riskler’ konusunda uyardı.

Suriye Muhalif Ordusu PKK/YPG Saldırılarına Karşılık Verdi

Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG'nin gövdesini oluşturduğu SDG son dönemde artan saldırılarına Türkiye'nin destek verdiği Suriye Milli Ordusu'nun (SMO) Ayn İsa'da karşılık verdiği ve bazı tarım arazilerini ele geçirdiği bildirildi.

Suriye'deki Türk Birlikleri Gözlem Noktalarından Çekiliyor mu?

Suriye'nin kuzeybatısındaki 12'den fazla gözlem noktası bulunan Türkiye'nin 7 gözlem noktasından askerlerini çektiği öne sürüldü.

"İran Devrim Muhafızları Suriye’de Birçok Üssü Boşalttı"

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun (DMO) Suriye’deki birçok üssü tahliye ettiğini duyurdu. Öte yandan Suriye rejiminin kontrolündeki bölgelerde Rusya-İran rekabetinin yeniden baş gösterdiği aktarıldı.

Ayn İsa'da Neler Oluyor? Yeni Bir Operasyon Olacak mı?

Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı Operasyonu bölgesine PKK/PYD'nin başını çektiği SDG'nin saldırıları üzerine muhalif güçlerin misillemeyi arttırması, 'bölgeye yeni bir operasyonu mu olacak?' sorusunu gündeme getirdi.

Suriye Milli Ordusu İle SDG Arasında Çatışma: En Az 18 Kişi Hayatını Kaybetti

Suriye'nin kuzeyinde PKK/PYD'nin gövdesini oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile Türkiye'nin destek verdiği Suriye Milli Ordusu (SMO) arasındaki son dönemin en şiddetli çatışmalarında can kayıplarının olduğu açıklandı.

Siyonist İsrail, Suriye'de Golan ve Şam’ı Vurdu

İsrail, işgal altında tuttuğu Golan Tepeleri’ne bağlı bölgede Suriye ordusu ve İran’a bağlı Kudüs Gücü Birliği hedeflerine hava saldırısı düzenledi.