Türkiye Dar Bir Alana Hapsedilmek İsteniyor

Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı cephenin önde gelen aktörlerinden olan GKRY atmış olduğu illegal adımlarla ülkemizin dar bir alana hapsolmasını amaçlıyor.

Doğu Türkistan Meclis Başkanı Evden Çıkmaması İçin Gözetim Altına Alındı

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’nin Ankara ziyareti öncesinde Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk, Kayseri’de evinde gözetim altına alındı.

Uygurlar Wang Yi'nin Türkiye Ziyaretini Protesto Etti

İstanbul’da yaşayan Uygurlar, Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi'nin Ankara ziyareti nedeniyle Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto gösterisi düzenledi.

NATO: Başka Hiçbir Müttefik Türkiye Kadar Mülteciyi Barındırmıyor

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin önemli bir müttefik olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye sınırı bulunuyor ve uluslararası terörle mücadelede önemli bir rolü bulunuyor. Başka hiçbir müttefik Türkiye kadar mülteciyi barındırmıyor" dedi.

Avrupa, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden Rahatsızmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararnamesinden saatler sonra Avrupa Konseyi konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Komisyon rahatsızlığını dile getirdi.

Erdoğan Bloomberg'e Yazdı! Suriye'de Barış Ankara'dan Geçiyor

Suriye iç savaşının 11. yılına girildi. Suriye savaşının yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg'e makale yazdı. Erdoğan, "Batı bu sorunu çözmeli" dedi.

Doğu Akdeniz’de Kritik Gelişmeler...

Türkiye'yi yakından ilgilendiren Doğu Akdeniz'de son derece kritik gelişmeler yaşanıyor.

Çavuşoğlu: Mısır İle Diplomatik Temaslarımız Başladı

Türkiye'nin Mısır ile yakın ilişkilere dönme konusundaki beklenen açıklama Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan geldi. "Diplomatik düzeyde temaslarımız başladı" diyen Çavuşoğlu, İsrail, Suudi Arabistan ve BAE için de önemli açıklamalarda bulundu.

"Türkiye'yi İsrail Silahlarıyla Vuracağız"

Provokatif haberleriyle bilinen Yunan gazetesi Pentapostagma, "Yardım geliyor: Türkiye'yi İsrail silahlarıyla vuracağız" manşetini attı.

Uygur Kadınları İstanbul'da Çin'i Protesto Etti

İstanbul'daki Çin Başkonsolosluğu yakınlarında toplanan yaklaşık 200 kadar Doğu Türkistanlı kadın, Çin’deki yakınlarının zorla kamplara kapatılması ve yakınlarından haber alamadıkları gerekçesiyle protesto gösterisi düzenledi.

Kudüs İçin Kıyama!

Kıymetli çalışmalara imza atılacak Uluslararası Kudüs Haftası bugün başlıyor...

Uygur ve Suriyeli Mülteciler Türkiye'de Birlikte Yuva Kuruyor

Müslüman Uygurlar ilk olarak 1990'larda Doğu Türkistan’da ki Çin zulümden kaçarak Türkiye'ye gelmeye başladılar. Kayseri’nin Türkistan Mahallesi olarak adlandırılan bölgesinde, Suriye’den gelen mültecilere yardımcı olan Müslüman Uygurlar, Türkiye’de birlikte yuva kuruyorlar.

Bitlis'te Helikopter Düştü: 11 Şehidimiz Var

Bingöl'den Tatvan'a giden askeri helikopterin Bitlis'te düşmesi sonucu 11 askerimizin şehit olduğu, 4 askerimizin de yaralandığı açıkladı. Şehitlerimizin cenazeleri düzenlenen askeri törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Bir Adım da Türkiye’den Geldi! Mısır ile Anlaşma İmzalanabilir

Doğu Akdeniz’de hidrokarbon ihalesi ilan eden Mısır’ın, Türkiye’nin kıta sahanlığı tezine uygun bir şekilde hareket etmesi açılamasının ardından Türkiye de Mısır ile ilişkilerin geliştirilmesine yeşil ışık yaktı.

“Mücahid Erbakan” ve “İslam Birliği” İdeali

Sadece Türkiye değil dünya siyasetine de damga vuran 54. Hükümetin Başbakanı Necmettin Erbakan’ın en büyük ideallerinden biri de İslam Birliği projesiydi. Erbakan Hoca, bu ideali ile İslam ülkeleri arasında yayılan kan ve gözyaşını durdurmayı ve “Birlik” oluşturarak ortak kalkınma ile refah seviyesini artırmayı hedefliyordu.

Fatih Camii’nin Son Dersiâm’ına Veda

Fatih Camii’nin Son Dersiâm’ı, Büyük Hadis Alimi Muhammed Emin Saraç Hocaefendi’nin vefatının ardından, başta Dünya Müslüman Alimler Birliği olmak üzere birçok kurum, İslam Alimi, İslami Hareket taziye yayımladı.

Muhammed Emin Saraç Hocaefendi Alem-i Cemâl'e Uğurlandı

Hadis alimi Muhammed Emin Saraç Hocaefendi’nin cenaze namazı, 65 yılını vererek ilim yuvasına çevirdiği Fatih Cami’nde kılındı.

Muhammed Emin Saraç Hocaefendi'nin Ardından

Hadis Alimi Muhammed Emin Saraç Hocaefendi’nin vefatının ardından birçok alim, siyasi ve İslam dünyasından isimler başsağlığı mesajları yayınladı. Ömrünü adadığı talebe yetiştirme ve ilim öğrenme yoluna vurgu yapan isimler Hocaefendi’yi rahmetle andı.

Yeni Amerika Yönetimi İle İlk Temas: Çavuşoğlu Blinken'la Görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü. Gara'daki 13 şehidimizden S 400'lere, Yunanistan ile krizden Suriye meselesine kadar bir çok konunun ele alındığı bildirildi.

Türkiye-Pakistan Askeri İşbirliğinde Bugüne Nasıl Gelindi?

Yeni yılın ilk haftalarında, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir tören vardı.

Ve Geldiler!

Türkiye ile işgalci İsrail arasında on yıl sonra bir ilk yaşandı. Israir havayolu şirketine ait bir yolcu uçağı İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

Yunanistan ve Kıbrıs: İki Devletli Çözüme Yokuz

Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ın talep ettiği "iki devletli çözüm"ü reddederek sadece BM kararları temelinde bir anlaşmaya imza atacaklarını bildirdi.

Büyükelçi Kolaylıkla Atanabilir

İsrail rejiminden Ankara’ya yeni atama! Maslahatgüzardan Türkiye ile “normalleşme” mesajı.

Biden Yönetimiyle Ankara Arasında İlk Görüşme

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bir telefon görüşmesi yaptı.

Ersin Tatar: Türkiye’den ve Türk Askerinden Kesinlikle Vazgeçmeyeceğiz

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar bölgedeki son gelişmelere ilişkin, “Anavatan Türkiye’nin garantörlüğünden ve Türk askerinden kesinlikle vazgeçmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Kıbrıs’a ‘Federe Devlet’ Baskısı

Kıbrıs’ta KKTC’yi tanımayan ve Rum yönetiminden taraf olan BM geçtiğimiz günlerde federasyon devlet baskısını yineledi.