Türkiye’de Covid 19'dan Can Kaybı 20'nin Altına İndi

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 18 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 4.648'e çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 168 bin 340 olurken 133 bin 400 hasta da iyileşti. Kontrollü sosyal hayata geçiş başlasa da Bakan Koca, ''Tehlike henüz geçmiş değil" ifadelerini kullandı.

Fetih Nesli e-Şölen’de Buluştu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her yıl büyük heyecan ile kutlanan İstanbul’un Fethi’nin 567. Yıldönümü, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında dijital ortamda bir dizi etkinlikle anıldı.

Şehirler Arası Seyahat Kısıtlaması 1 Haziran'da Kalkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehirler arası seyahat kısıtlaması 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını açıkladı. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ise devam edecek.

Türkiye Yeni Normalleşme Önlemlerini Başlatıyor

Türkiye’de Corona virüsü salgınında can kaybı ve vaka sayısında düşüş yaşanırken ''kontrollu sosyal hayat'' yaklaşımıyla ilerleyen normalleşme süreci kapsamında yeni önlemler açıklanmaya devam ediyor.

Türkiye’de Covid 19'dan İyileşenlerin Sayısı 125 Bini Geçti

Sağlık Bakanlığı, son 28 saatte 30 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 4.489'a çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 162 bin 120 olurken 125 bin 963 hasta da iyileşti. Bakan Koca, ''Yeni hayat tarzımız: kontrollü sosyal hayat, hep birlikte tedbir" ifadelerini kullandı.

Medet Önlü Cinayetinin Üzerinden 7 Yıl Geçti Zanlılar İse Hala Yakalanmadı

Tam 7 yıl önce bugün 22 Mayıs 2013’te Çeçen diasporasının en etkili isimlerinden Çeçen-İçkerya Fahri Konsolosu Medet Önlü, Ankara Balgat'taki ofisinde katledildi. Çeçen direnişine verdiği destekle tanınan Önlü’nün katil zanlıları hapis cezası alırken azmettiricisi ise hala yakalanamadı.

Evde Bayram Namazı Nasıl Kılınır?

Ramazan Bayramı namazı koronavirüs salgınından dolayı camilerde kılınamayacak. 'Evde bayram namazı dahil nasıl bir uygulama yapalım, ne tavsiye edersiniz?' sorusuna Nurettin Yıldız Hoca açıklık getirdi.

“Filistin Meselesinde Sorun İşgalin Kendisidir”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail'in yeni hükümetinin Batı Şeria’daki yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak edeceğini açıklamasının, İsrail’in işgal politikasının yeni adımı olduğunu bildirdi.

Ramazan Bayramında Tüm Yurtta Sokağa Çıkma Kısıtlaması Uygulanacak

Normalleşme takviminin adım adım hayata geçirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan bayramında 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

Mavi Marmara Şehitlerimizin Katili Bakan Oldu

Mavi Marmara şehitlerimizin katillerinden biri olan Gabi Ashkenazi, Siyonist İsrail rejiminin Dışişleri Bakanı oldu. Ashkenazi'nin yargılandığı dava Türkiye-İsrail anlaşması sonucunda düşürülmüştü.

Türkiye’de Koronavirüs Vaka Sayısı Binin Altına Düştü

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 27 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 4.249'a çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 153 bin 548 olurken 114 bin 990 hasta da iyileşti. Bayramda ise tüm yurtta sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

Hindukuş Dağlarında Bir Yiğit!

Bosna'da, Alpler'de, Afganistan'da, Hindukuş Dağları'nda... Hatta Allah-u Ekber'de, Erciyes'te... Dağlara yazılan bir hakikat hikayesi. Bahattin Ağabey aramızdan ayrılalı 10 yıl oldu.

Bayram Namazı Kılınacak mı? Bayram Namazı Evde Kılınır mı?

Herkesin merak ettiği soru; Bayram namazı kılınacak mı? Alternatif yöntemleri şimdiden araştırılan konu ile ilgili önemli bilgiler..

DSÖ: Koronavirüs Kalıcı Olabilir

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün endemiye dönüşebileceği ve kalıcı olabileceği uyarısında bulundu. DSÖ, aşı bulunsa bile mücadelede büyük çaba gerekeceğine dikkat çekti.

Türkiye’de Covid-19’dan Can Verenlerin Sayısı 4 Bini Geçti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 41 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 4.096'ya çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 148 bin 067 olurken 108 bin 137 hasta da iyileşti. Böylece Türkiye'de iyileşen hasta sayısı 100 bini aşmış oldu.

‘BM’nin Hafter’in Yaptığı Vahşet Karşısında Sessiz Kalması Kabul Edilemez’

Libya’da gayrimeşru Hafter’e bağlı güçlerin son günlerde başkent Trablus ile çevresine düzenlediği saldırılarda Türkiye Büyükelçiliği bölgesini de hedef alması üzerine Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yayınladı. 'Çıkarlarımız hedef alınırsa Hafter unsurları meşru hedef olur' denildi.

Vuslat Derneği, Mazlumlara 'Ümmet Sofraları' Kurdu

Ramazan ayı ile birlikte 'Ümmet Sofraları' ve 'Ensar Evleri' gibi projeleri hayata geçiren Vuslat Derneği, Türkiye ile 30 ülkedeki insani yardım ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye'de Koronavirüsü Atlatanların Sayısı 90 Bini Geçti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 47 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 3.786'ya çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 138 bin 657 olurken 92 bin 691 hasta da iyileşti. Yeni tip koronavirüsün dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı ise 4 milyonu aştı.

Erdoğan ‘Normalleşme Planını’ Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından bulunduğu açıklamada normalleşme planını açıkladı.

Koronavirüs: Türkiye Hangi Ülkeye Ne Kadar Yardım Gönderdi?

Koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte Türkiye pek çok ülkeye kişisel koruyucu ekipmanların da aralarında bulunduğu yardım malzemeleri gönderdi.

Türkiye'den Filistin'e Tıbbi Yardım

Türkiye'den Filistin'e gönderilecek tıbbi yardımların bu akşam yola çıkacağı bildirildi.

Unutturulan Zafer; Kut'ül Amare

Osmanlı Devleti'nin İngiliz kuvvetleri ve müttefiklerine karşı kazandığı Kut-ül Amare zaferinin 104. yıl dönümü.

‘Aile Kurumu Çökertiliyor, Sosyal Toplum İğdiş Ediliyor’

Diyanet İşleri Başkanı’nın Cuma hutbesinde, zina ve homoseksüelliğin Kur’an’da lanetlendiğini söylemesine karşı ayaklanan Barolara tepkiler devam etti. Ankara Barosu’ndan sonra İstanbul Barosu’na karşı suç duyurusunda bulunuldu.

Türkiye 'Evde Kal' Çağrısına Uydu

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 78 kişinin daha vefatıyla birlikte can kaybının 3.397'ya çıktığını açıkladı. Türkiye'de toplam vaka sayısı 126 bin 045 olurken 63 bin 151 hasta da iyileşti. Verilere göre ise Türkiye'de 'evde kal' çağrılarına yüksek oranda uyulduğu görüldü.

Korona, İslam’ı Dünya Gündemine Çıkardı

İlahiyatçı-vaiz Mahmut Toptaş, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün İslam'ı dünya gündemine çıkardığını yazdı. Yaşanan süreci 'İslam’dan mıknatıslanmanın sonucu' olarak ifade etti.

Sokağa Çıkma Yasağı Bayrama Kadar Hafta Sonları Uygulanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamasına bu hafta üç gün olmak üzere bayram sonuna kadar hafta sonları devam etmeyi planladıklarını açıkladı. Erdoğan, 1 Mayıs'tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyurdu.