Erdoğan: Avrupa Faşizmi Yeni Bir Safhaya Geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya ve Fransa'ya yüklenerek Avrupa'da İslam düşmanlığı yapıldığını söyledi. Erdoğan "Avrupa faşizmi yeni bir safhaya geçmiştir" diye konuştu. "Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var." dedi.

Erdoğan: S-400 Testleri Yapıldı, ABD'nin Yaklaşımı Bizi Bağlamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "(S400) Bu testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor. Amerika'nın bu yaklaşımı kesinlikle bizi bağlamaz." dedi.

'Azerbaycan'dan Asker Talebi Gelirse Türkiye Tereddüt Etmez'

Azerbaycan'ın asker talep etmesi durumunda Türkiye'nin bu talebi karşılayıp karşılamayacağı sorusuna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: "Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez." şeklinde yanıt verdi.

Türkiye'den Lozan Anlaşması İhlali Uyarısıyla NAVTEX

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin doğal kaynak arama faaliyetlerine karşı hamleler nedeniyle yaşanan gerilim devam ederken Türkiye, 1923 yılında imzalanan Lozan Anlaşması’nın ihlal edildiğini duyurdu. Yeni bir NAVTEX daha yayımlandı.

Yunanistan’dan Türkiye Sınırındaki Duvarı Genişletme Planı

Yunanistan hükümeti, göçmenlerin kitlesel bir şekilde sınırı geçmeye çalışabilecekleri endişesiyle Türkiye ile kuzeydoğu sınırındaki duvarı genişletme planlarını tamamladığını açıkladı.

Tatar KKTC'nin Beşinci Cumhurbaşkanı Seçildi, Akıncı Siyaseti Bıraktı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanlığı seçiminde kesin sonuçlar açıklandı, Ersin Tatar KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçildi. Seçim sonuçlarının ardından açıklama yapan rakibi Mustafa Akıncı ise siyaseti bıraktığını duyurdu.

AGD 81 İlde “Gardaşlarımızın Yanındayız” Dedi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Ermenistan’ın Azerbaycanlı sivilleri hedef alan saldırılarını protesto etmek için Türkiye’nin 81 ilinde meydanlara indi.

KKTC'de Ersin Tatar Yeni Cumhurbaşkanı Oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunda, Ulusal Birlik Partisinin (UBP) adayı Ersin Tatar yüzde 51,5 ile sandıktan galip çıktı. Cumhurbaşkanı ve bağımsız aday Mustafa Akıncı’nın oy oranı ise yüzde 48,5 kaldı.

KKTC Cumhurbaşkanlığı İkinci Turu Seçimi İçin Sandık Başında

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) halk, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için pazar günü oy kullanıyor.

Azerbaycan’ın İşgalden Kurtarılan Topraklarına Cansuyu Olacaklar

Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da işgalden kurtardığı bölgelerde insani yardım çalışması başlatmak için kampanya başlatan Cansuyu Derneği yöneticileri, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'i ziyaret etti.

Azerbaycan’da Katledilen Siviller için İstanbul’da Kıyama Duruldu

Ermenistan ordusunun Gence kentine yönelik saldırısında katledilen aralarında çocuklarında bulunduğu siviller için, AGD İstanbul Şubesinin tertibiyle Fatih camiinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erdoğan: Karadeniz’de Bulunan Doğal Gaz Rezervi 405 Milyar Metreküpe Yükseldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih sondaj gemisinde incelemelerde bulunmasının ardından yaptığı açıklamada, Karadeniz'deki Tuna 1 bölgesinde 85 milyar metreküp daha doğal gaz rezervi bulunduğunu, böylece bulunan doğalgaz rezervinin 320'den 405 milyar metreküpe yükseldiğini açıkladı.

Hatay'da Yangın Yaraları Sarılıyor

Anadolu Gençlik Derneği Hatay şubesi terör örgütlerinin yaktığı düşünülen ormanlık arazilerde ağaçlandırma çalışmaları yapacak.

KKTC'de Cumhurbaşkanlığı Seçimi İkinci Tura Kaldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Anayasa değişikliği halk oylamasında sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi.

KKTC'de Maraş Bölgesinin Bir Bölümü 46 Yıl Aradan Sonra Halka Açıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 46 yıldır kapalı olan Maraş bölgesinin bir bölümü halkın kullanımına açıldı. Açılma kararı, KKTC Başbakanı Ersin Tatar'ın Ankara ziyareti sırasında duyurulmuştu.

Türkiye ve Yunanistan İstikşafi Görüşmelerde Anlaştı

Türkiye ve Yunanistan, Doğu Akdeniz'deki anlaşmazlığı gidermek için güven artırıcı önlemler alınması ve istikşafi görüşmelerin yapılması konusunda anlaştı.

Karamollaoğlu: Maraş’ın Açılmasını Destekliyoruz

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Mısır’da Müslüman Kardeşler Teşkilatı’na (İhvan) bağlı 15 kişinin idamı ile ilgili kararın katliam olduğunu ifade etti. Maraş için alınan karara ilişkin de 'Kapalı Maraş çoktan açılmalıydı' dedi.

KKTC'de Koalisyon Ortağı Hükümetten Çekildi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) koalisyon ortaklarından Halkın Partisi (HP), Ulusal Birlik Partisi liderliğindeki hükümetten çekildiğini duyurdu. Başbakan Tatar yeni hükümet için cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonrasını işaret etti.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar: Kapalı Maraş Perşembe Günü Açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ortak basın toplantısında konuşan Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar, kapalı Maraş bölgesinde sahilin perşembe günü açılacağını söyledi.

Türkiye ile Kanada arasında SİHA Gerilimi

Kanada, Dağlık Karabağ'da kullanılan Türk SİHA'larında Kanada yapımı teçhizat bulunduğu iddiaları üzerine Türkiye'ye bazı malzemelerin ihracat iznini askıya aldı. Türk Dışişleri Kanada'yı çifte standartla suçladı.

Çavuşoğlu'ndan Azerbaycan'a Destek Ziyareti

Azerbaycan'a Ermenistan'la yaşanan çatışmalar nedeniyle bir destek ziyareti gerçekleştiren Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, uluslararası topluma da Azerbaycan için destek çağrısında bulundu.

Çavuşoğlu: "Ermenistan İşgal Ettiği Topraklardan Çıkmalıdır"

Ankara’daki Azerbaycan Büyükelçiliği’ni ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Karabağ sorununun tek çözümü Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan çekilmesidir.” ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Yetkilisinden İncirlik Açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, İncirlik Üssü’ne alternatif olarak Girit Adası’nın değerlendirildiği yönündeki iddialara ilişkin; “Elma ve armut kıyaslanmaz“ yanıtıyla iki üssün farklı görev kapsamında olduğunu belirtti.

Erdoğan'dan Dağlık Karabağ Açıklaması: Artık Vakti Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlık Karabağ krizine "artık bir son verilmesinin vaktinin geldiğini" söyledi. Savunma Bakanı Akar da Ermenistan'ın "yurt dışından getirdiği paralı askerleri" geri göndermesi gerektiğini belirtti.

MGK Bildirisinde Doğu Akdeniz Vurgusu

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Bildirisi'nde, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin, "Türk milletinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kara, deniz ve havadaki hak ve menfaatlerinin korunması hususunda taviz verilmeyeceği bir kez daha dile getirilmiştir" ifadesine yer verildi.

8. İslam İktisadı Atölyesi Etkinlikleri Başladı

İLKE İlim Kültür Eğitim Vakfı çatısı altında faaliyetlerini yürüten kuruluşların paydaşlığında gerçekleşen 8. İslam İktisadı Atölyesi, “İslam İktisadının Kurumları” temasıyla başladı.