D-8 25 Yaşında!

Küresel sömürü düzenine karşı kurulan D-8 25. yılına girdi. Bu yıl 11 Haziran Cumartesi günü birliğin kuruluş imzalarının atıldığı Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek programda, D-8’in barış ve huzur için insanlığın kurtuluş reçetesi olduğu vurgulanacak.

"İsrail'le Normalleşme Olmaz"

İşgalci İsrail'in Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırının 12'inci yıl dönümünde yürüyüş düzenledi. İHH Başkanı Bülent Yıldırım: “Türkiye, İsrail'le normalleşme adımlarından vazgeçmelidir. İsrail'le normalleşme olmaz. İsrail’i sevmiyoruz, Bunu tüm dünyaya duyuruyoruz” dedi.

“Ukrayna’nın Ardından Tüm Dünya Bayraktar Müşterisi Oldu”

Baykar Teknoloji’nin yöneticisi Selçuk Bayraktar, Ukrayna’nın savaş sırasında Rus topçu sistemlerini ve zırhlı araçlarını Bayraktar insansız hava araçlarını (İHA) kullanarak imha etmesinin, dünyadaki tüm ülkeleri olası müşteriler haline getirdiğini söyledi.

Pençe-Kilit Harekatı'nda 5 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Harekatı'nda çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı bildirildi. Ardından yaralı olarak hastaneye kaldırılan iki askerimizin de şehit olduğu haberi geldi.

Türkiye ile Cezayir Arasında 15 Anlaşma İmzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'un huzurunda 15 anlaşma imzalandı.

Uygurlar’dan Aileleri İçin BM'ye Çağrı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet’in, Çin’in Şincan bölgesindeki kamplarda tutulduğu belirtilen Uygurlar konusunda hazırlayacağı raporla ilgili, Türkiye’de yaşayan aile üyeleri 40 bin imzalı dilekçeyle çağrı yaptı.

Hindukuş Dağlarında Bir Yiğit!

Bosna'da, Alpler'de, Afganistan'da, Hindukuş Dağları'nda... Hatta Allah-u Ekber'de, Erciyes'te... Dağlara yazılan bir hakikat hikayesi. Bahattin Ağabey aramızdan ayrılalı 12 yıl oldu.

Unutturulan Zafer; Kut'ül Amare

Osmanlı Devleti'nin İngiliz kuvvetleri ve müttefiklerine karşı kazandığı Kut-ül Amare zaferinin 106. yıl dönümü.

“Müslümanların Tek Gündemi Kudüs Olmalı”

Uluslararası Müslüman topluluklar birliği adına açıklama yapan ESAM Genel Bakanı Recai Kutan, İslam coğrafyasına seslendi. "Kudüs, kutsal beldeyi savaş ve çatışma diyarına dönüştürenlerden, kendisini ilah zanneden zalim ve despotlardan kurtarılmalıdır. ” ifadelerini kullandı.

Yavru Vatan Dönüm Dönüm Satılmış

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer’in geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama gündeme bomba gibi düştü. Ada'da yaklaşık olarak 31.500 kadar sözleşmenin yabancılara ait olduğu ileri sürüldü.

Ukrayna-Rusya Heyetleri İstanbul'da Masada: İlk Uzlaşılar Sağlandı

Rusya ve Ukrayna müzakerelerinin İstanbul ayağında önemli mesafe katedildi. Ukraynalı müzakereci Arakhamia, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 ülkeyi garantör ülke olarak görmek istediklerini söyledi. Rusya ise diyalog için Kiev ve Çernihiv çevresinde operasyonların duracağını açıkladı.

İhvan’ın Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Dünyadaki önemli İslami hareketlerden olan İhvan-ı Müslimin’in (Müslüman Kardeşler Teşkilatı) 94. kuruluş yıl dönümü İstanbul’da kutlanırken etkinliğe çok sayıda isim katıldı.

“Kudüs Bir Bilinç Savaşıdır”

Uluslararası Minber-i Aksa 3. İmamlar, Hatipler ve Davetçiler Kongresi, İstanbul’da gerçekleştirildi. Programa dünyanın dört bir yanından alimler ve kanaat önderleri katılırken katılımcılar arasında Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de yer aldı.

“Kudüs Rabıtları ve Gazze Direnişçileri Normalleşme Adımlarını da Engelleyecek”

Uluslararası Kudüs Emanetim Forumu’nun dördüncüsü bu yıl “Gençliğin Miracı Kudüs” temasıyla İstanbul’da düzenlendi. "Kudüs’te ribat bekleyen, Gazze'de direniş gösteren kardeşlerimiz inşallah Yahudilerle normalleşme adımlarını da engelleyecek” ifadelerine yer verildi.

Özgür Filistin Yolunda Güçlü Bir Adım: Dijital Hafıza Merkezi

İnternet sitesinden, müzeye, sanal gerçeklikten yayınevine kıymetli projeleri bünyesinde barındıran Dijital Hafıza Merkezi pazar günü itibarıyla toplum ile buluştu.

'Gençliğin Miracı Kudüs'

25 ülkeden Mescid-i Aksa ve Kudüs için çalışan gençlik teşkilatları İstanbul'da buluşuyor. 4. Uluslararası 'Kudüs Emanetim Gençlik Forumu' 18-19 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu seneki tema ise “Gençliğin Miracı Kudüs' olacak.

İşgalci Herzog Türkiye'ye Geldi

İşgalci İsrail Cumhurbaşkanı Herzog iki günlük ziyareti kapsamında Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Külliye'de ağırlanan Herzog'un ziyaretine bir tepki de Hamas'tan geldi. Türkiye genelinde ise protesto gösterileri düzenlendi.

Yine Aldatmasın!

Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, yeni bir “normalleşme” rüzgârı kapsamında bugün ülkemize gelecek. İsrail’le varılan önceki “normalleşme”nin sonuçları endişeleri artırıyor.

Mazlum Uygur Kadınlar İçin Çin Konsolosluğu Önünde Eylem Düzenlenecek

Çin Toplama Kamplarında tutulan, işkence gören, tecavüze maruz kalan, acı çeken kadınların kurtarılması ve toplama kamplarının kapatılması için 8 Mart Salı Dünya Kadınlar Günü'nde Çin Konsolosluğu önünde eylem düzenlenecek.

“İsrail İle Normalleşmek Caiz Değildir”

Yurt dışındaki Filistinli Âlimler Heyeti Başkanı ve Dünya Müslüman Âlimler Birliği Üyesi Dr. Nevvaf Tekrurİ, “İsrail’den Türkiye veya hiçbir Müslüman ülkeye fayda olmaz. İsrail ile normalleşmek caiz değildir” şeklinde konuştu.

Boğazlar Savaş Gemilerine Kapatıldı: Bütün Ülkeleri Uyardık

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bütün ülkeleri boğazlardan savaş gemisi geçirmemesi konusunda uyardık. Bugüne kadar boğazlardan herhangi bir geçiş ve geçiş talebi olmadı” diye konuştu.

AGD, Hindistanlı Müslümanlar için Kıyamda: "Hindistan’daki Zulme Dur De"

Hindistan’da Müslümanların uğradığı zulme karşı Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu önünde bir protesto gösterisi düzenledi.

Herzog Gelmeden Jest Geldi

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un Türkiye ziyareti öncesi yeni bir bilgi ortaya çıktı. İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı bölgesinde 9 tarihi sinagog restore edilerek ziyarete açılacak.

İsrail Basını: Dışişleri Direktörü İbrahim Kalın'la Görüştü

İşgalci İsrail merkezli Ynet haber sitesi, Dışişleri Bakanlığı Genel Direktörü Alon Ushpiz'in geçen ay gizlice Türkiye'ye gelerek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la görüştüğünü öne sürdü.

“Ümmetin Ve İnsanlığın Meseleleri Çözümsüz Değildir”

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan, Keşmir Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında çağrıda bulundu. "İngiltere, ayrılırken bölgeye çatışma ve huzursuzluk tohumlarını ekmiş ve Hindistan- Pakistan arasında ‘Keşmir’ ihtilafını ortaya çıkarmıştır” dedi.

Yunanistan'ın Mülteci Zulmü Protesto Edildi: İnsanlık Dondu!

Yunanistan’da, eşyaları ve kıyafetleri gasp edilerek sınır dışı edilen 19 mültecinin donarak can vermesi İstanbul'daki Yunanistan Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.