Türkiye'den ABD'nin YPG/SDG ile Petrol Anlaşmasına 'Terörizme Finansman Tepkisi

Türk Dışişleri Bakanlığı, ABD'li şirketin Suriye'nin kuzeyinde başını YPG'nin çektiği SDG ile yaptığı petrol anlaşmasına tepki gösterdi. 'Terörizme finansman' olarak değerlendirilen anlaşmaya, 'kabul edilemez' tepkisi gösterildi.

Ayasofya'ya Bayramda da İlgi Yoğun Oldu

86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya’da ilk bayrama ilgi yoğun oldu. İstanbul’un ve Türkiye’nin dört bir yanından gelenlerin yoğun katılım gösterdiği Bayram namazı ve sonrasında Ayasofya ziyaretçi akınına uğradı.

Türkiye ile Azerbaycan Ortak Askeri Tatbikata Başladı

Türk ve Azerbaycan hava ve kara kuvvetleri Azerbaycan'da ortak askeri tatbikata başladı. Türkiye ile Azerbaycan'ın ortak çalışması, Ermenistan'ın Rusya ile askeri tatbikat düzenlemesinin hemen ardından duyuruldu.

Türkiye Doğu Akdeniz’de Yeniden Navtex İlan Etti

Oruç Reis'in ardından Türkiye yeniden Doğu Akdeniz’de Navtex duyurusu yaptı. Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemisi Güney Kıbrıs ile Lübnan arasında kalan deniz sahasında görevlendirildi.

Hulusi Akar’dan ABD’ye F-35 ve S-400 Mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar, Türkiye’nin F-35 programından çıkarılmasının birtakım üretim risklerini beraberinde getirdiğini ve projenin maliyetini artırdığını söyledi. “S-400 alımı tercih değil gereklilik” ifadelerini kullandı.

Yunanistan'dan Türk Mallarını Boykot Çağrısı

Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden cami olarak hizmet vermeye başlamasına en büyük tepkilerden birini veren Yunanistan'da, Türk mallarına boykot çağrısı yapıldı.

Ayasofya'nın İbadete Açılması Atina ve Selanik'te Protesto Edildi

Ayasofya'nın ibadete açılması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ilk cuma namazının kılınmasının ardından Yunanistan'ın başkenti Atina ve ikinci büyük şehri Selanik'te yüzlerce kişi protesto gösterisi düzenledi.

Fethin Sembolü Dünya Gündeminde: Hakkın Tarafı Gururlu, Batıl Endişeli

Türkiye’yi mevcut sınırlarına çeken Lozan Anlaşması’nın yıldönümünde kılınan Cuma namazıyla yeniden ibadete açılan İstanbul’un Fethi’nin sembolü Ayasofya Camii yine dünya gündemindeki yerini aldı. Batı dünyası rahatsızlığını dile getirdi.

Ayasofya’da 86 Yıl Sonra Cuma Namazı Kılındı

Ayasofya Cami, 86 yıl sonra kılınan Cuma namazı ile birlikte yeniden ibadete açılmış oldu. Fethin sembolü, tarihi serüvenine yakışır şekilde bir mahşeri kalabalığa ev sahipliği yaptı.

Ayasofya Camii'ne 3 İmam ve 5 Müezzin Atandı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya Camii'nde görevlendirilen imam ve müezzinleri açıkladı. Erbaş, "Ayasofya Camisi'ne 3 imam ve 5 müezzin atıyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Rusya, Libya Konusunda Mutabakata Vardı

Rusya ve Türkiye heyetleri arasında Ankara'da yapılan görüşmeler sonucunda ortak bildiri yayınladı. Bildiride Ankara ve Moskova'nın 4 madde üzerinde mutabakat sağladığı vurgulandı.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 46. Yıl Dönümü

Devlet böyle tarihÎ bir zaferi nasıl yok sayar! Bugün Doğu Akdeniz’de söz söyleme hakkına sahipsek bunu Kıbrıs Barış Harekâtı’na borçluyuz.

Ayasofya'daki Mozaik ve Freskler Perde ile Kapatılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya’daki mozaik, fresk ve tasvirlerin kapatılmasına ilişkin, “Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor” dedi.

Ayasofya Kararı İslam Dünyasını Sevince Boğdu, Sıra Mescid-i Aksa'da..

Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması kararı Kafkasya'dan Balkanlar'a, Kuzey Afrika'dan Körfez'e İslam dünyasını sevince boğdu. İslam dünyasının dini liderleri, duydukları mutlulukları Türkiye ile paylaştı.

Türkiye’ye Göç Artıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2019 yılına ait uluslararası göç istatistiklerini yayınladı. Buna göre 2019 yılında yurtdışından Türkiye’ye göç edenlerin sayısı 2018’e kıyasla yüzde 17,2 oranında artarak 677 bin 42 oldu.

Erdoğan: Kardeş Azerbaycan'ı Kesinlikle Yalnız Bırakmayız

Erdoğan, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Tovuz bölgesini hedef alan saldırılarına ilişkin, ''Ermenistan işgalci. Sürekli Azerbaycan'ın sivil bölgelerini ateş altında tutuyor. Biz kardeş Azerbaycan'ı kesinlikle yalnız bırakmayız.'' dedi.

Van'da Uçak Kazası: 7 Şehit

Van'da gece saatlerinde keşif uçağının düşmesi sonucu 2'si pilot 7 emniyet mensubumuz şehit oldu.

Fethin Sembolü Ayasofya ve İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa Arasındaki Bağ

Fethin sembolü Ayasofya’nın ibadete açılması kararının ardından, İslam dünyasında gözler İsrail işgali altındaki Mescid-i Aksa’ya çevrildi. Müslüman ülkelerden İlk kıblemizin işgalden kurtarılması için dayanışma beklentisi arttı.

Diyanet İşleri Başkanı Ayasofya Cami Konusunda Merak Edilenleri Cevapladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasına verilen tepkilere ilişkin, "Bağımsız bir ülkeyiz. Ayasofya'nın açılışı bağımsızlığımızla alakalı bir konudur, iç işlerimizdir. Dolayısıyla çeşitli ülkelerden bu konuyla ilgili yapılan konuşmalara saygı duyarız ama konuşmaları bizi bağlamaz" dedi.

Fatih Orta Çağı Kapattı, Batı Dünyası Değişmedi! Ayasofya'ya Aynı Yaklaşım!

Fethin sembolü Ayasofya'nın yeniden ibadete açılmasına Batı dünyası, 'Orta Çağ' yaklaşımını yineledi. Fatih Sultan'ın kapattığı bu karanlık çağın varisleri, Rusya'dan Yunanistan'a tek bir ağızla Ayasofya'da namaz kılınmasına karşı çıktı.

Ayasofya Camii Hakkında Karar Açıklandı

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Danıştay kararını Cumhurbaşkanı Erdoğan'da onadı.

Rus Haber Ajansı: Türkiye S-400'leri Amerikan Yapımı Savaş Uçakları İle Test Etti

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 füze savunma sistemlerini geçtiğimiz yıl Amerikan yapımı F-16 savaş uçakları ile test ettiği ileri sürüldü. Rus TASS haber ajansının Türk savunma sanayiinden kaynaklara dayandırdığı habere göre testler Kasım 2019'da gerçekleştirildi.

"AB Yaptırım Açıklarsa Biz de Karşılık Veririz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Adil davranmazsanız, Türkiye'ye yeni yaptırımlar ilan ederseniz, biz de karşılık vermek zorunda kalırız" uyarısında bulundu.

Yunanistan ve Rusya'dan Skandal Ayasofya Açıklaması Geldi

İstanbul'un fethinin ve Hakkın Batıla galebesinin sembolü olan Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması çağrıları Yunan Başpiskoposu ve Rus Ortodoks Kilisesini harekete geçirdi. Her iki taraf tarafta ağız birliğiyle 'kabul edilemez' açıklaması yaptı.

İHH'dan Doğu Türkistan Raporu: Asimilasyon ve Soykırım Politikalarına Devam Ediliyor

İHH tarafından "Doğu Türkistan'da Toplama Kampları: Adım Adım Soykırım" raporu kamuoyu ile paylaşıldı. "Çin, tüm uluslarası hukuk kurallarına aykırı bir şekilde asimilasyon ve soykırım politikalarına devam ediyor" ifadesine yer verildi.

Feryat Edip Erdoğan'a Seslendi! "Kardeşime Ve Kızına Sahip Çıkın"

Çin’in toplama kamplarında bulunan Mevlüde Hilaldin’in kardeşi Medine Nazimi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi; 'Kardeşim Uygur Türkü olduğu ve Türkiye'de eğitim aldığı için Çin'in hapishanelerinde çürümesine izin vermeyin' diyerek feryat etti.