Bartın'ın Amasra İlçesindeki Maden Ocağında Patlama: 41 Kişi Hayatını Kaybetti

Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ait maden ocağında cuma akşamı meydana gelen grizu patlamasında 41 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

KKTC’de Siyonistlere Karşı Harekete Geçildi: Yasa Teklifi Meclis’te

Ulusal Birlik Partisi (UBP) İskele Milletvekili Yasemin Öztürk’ün KKTC Meclisi’ne sunduğu öneri kabul edilirse KKTC topraklarında yabancıların taşınmaz mal alımına sınırlama getirilmiş olacak.

İDDEF, Dünyanın Dört Bir Yanında Mevlid Kandili Kutlandı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in dünyaya teşrifleri dolayısıyla İDDEF tarafından dünyanın dört bir yanında Mevlid-i Şerif programları düzenledi.

Yine Aldatıldık

Ankara’nın uzunca süren görüşmeler neticesinde normalleşme kararı aldığı İsrail, Türkiye’nin birincil düşmanlarından olan Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi üzerinden kritik hamlelerde bulunuyor.

Türkiye'den Siyonist İsrail'e Büyükelçi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Türkiye'nin, İşgalci İsrail’e büyükelçi atayacağını açıkladı. Hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Herzog ile görüşmesinde atamaların hızlandırılacağı aktarıldı. Kararın İsrail'in Gazze'de 49 sivili katletmesinden hemen sonra gelmesi dikkat çekti.

3 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinden PKK terör örgütü tarafından açılan taciz ateşi sonucunda 2 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Ardından Pençe 1-2 Harekât bölgesinde EYP patlaması sonucu bir askerimizin daha şehit olduğu aktarıldı.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 48. Yıl Dönümü

Devlet böyle tarihÎ bir zaferi nasıl yok sayar! Bugün Doğu Akdeniz’de söz söyleme hakkına sahipsek bunu Kıbrıs Barış Harekâtı’na borçluyuz.

İran Dışişleri Bakanı: Türkiye'nin Güvenliği İran'ın Güvenliği Demektir

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan Ankara'yı ziyaret etti. Türkiye'nin sınır güvenliği ve operasyon hazırlığına ilişkin “İran için Türkiye'nin güvenliği İran'ın güvenliği demektir. Bizim bölgeye, dost ve kardeş ülkeye hayırdan başka bir temennimiz yoktur” dedi.

Mahmut Efendi Hazretleri Hakk'a Uğurlandı

İsmailağa Cemaati Şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu Hoca Efendi, Fatih Camii'nde cuma namazını müteakip eşine ender rastlanan kalabalık bir cemaatin katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından Edirnekapı Sakızağacı Şehitliğine dualarla defnedildi.

Mahmud Efendi (Ustaosmanoğlu) Hakk’a Yürüdü

Türkiye ve dünyada binlerce talebenin yetişmesine vesile olan "kitap değil adam yazan alim" tanımlaması yapılan İsmailağa Cemaati'nin Şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu Hoca Efendi Hakk'a yürüdü. Müslüman Alimler Birliği başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan çok sayıda taziye yayınlandı.

Önce Herzog Şimdi de Lapid: Siyonistler Türkiye'yi Mesken Tuttu

Vatandaşlarına 'Türkiye’ye gitmeyin' çağrısı yapan İşgalci İsrail'in Dışişleri Bakanı Yair Lapid, Perşembe günü Türkiye'yi ziyaret edeceği aktarıldı.

Recai Kutan: Hindistan'da İslam Düşmanlığı Sistematik Bir Hal Almıştır

ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Hindistan’da Müslümanlara karşı yapılan şiddet ve nefret eylemleri ile ilgili açıklamada bulundu. "Müslüman düşmanlığı ve İslamofobi; siyasilerin sürece katılması ve kışkırtıcı eylemleriyle boyut değiştirerek sistematik bir hal aldı" dedi.

D-8 25 Yaşında!

Küresel sömürü düzenine karşı kurulan D-8 25. yılına girdi. Bu yıl 11 Haziran Cumartesi günü birliğin kuruluş imzalarının atıldığı Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek programda, D-8’in barış ve huzur için insanlığın kurtuluş reçetesi olduğu vurgulanacak.

"İsrail'le Normalleşme Olmaz"

İşgalci İsrail'in Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırının 12'inci yıl dönümünde yürüyüş düzenledi. İHH Başkanı Bülent Yıldırım: “Türkiye, İsrail'le normalleşme adımlarından vazgeçmelidir. İsrail'le normalleşme olmaz. İsrail’i sevmiyoruz, Bunu tüm dünyaya duyuruyoruz” dedi.

“Ukrayna’nın Ardından Tüm Dünya Bayraktar Müşterisi Oldu”

Baykar Teknoloji’nin yöneticisi Selçuk Bayraktar, Ukrayna’nın savaş sırasında Rus topçu sistemlerini ve zırhlı araçlarını Bayraktar insansız hava araçlarını (İHA) kullanarak imha etmesinin, dünyadaki tüm ülkeleri olası müşteriler haline getirdiğini söyledi.

Pençe-Kilit Harekatı'nda 5 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Harekatı'nda çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğu, 4 askerin de yaralandığı bildirildi. Ardından yaralı olarak hastaneye kaldırılan iki askerimizin de şehit olduğu haberi geldi.

Türkiye ile Cezayir Arasında 15 Anlaşma İmzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'un huzurunda 15 anlaşma imzalandı.

Uygurlar’dan Aileleri İçin BM'ye Çağrı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet’in, Çin’in Şincan bölgesindeki kamplarda tutulduğu belirtilen Uygurlar konusunda hazırlayacağı raporla ilgili, Türkiye’de yaşayan aile üyeleri 40 bin imzalı dilekçeyle çağrı yaptı.

Hindukuş Dağlarında Bir Yiğit!

Bosna'da, Alpler'de, Afganistan'da, Hindukuş Dağları'nda... Hatta Allah-u Ekber'de, Erciyes'te... Dağlara yazılan bir hakikat hikayesi. Bahattin Ağabey aramızdan ayrılalı 12 yıl oldu.

Unutturulan Zafer; Kut'ül Amare

Osmanlı Devleti'nin İngiliz kuvvetleri ve müttefiklerine karşı kazandığı Kut-ül Amare zaferinin 106. yıl dönümü.

“Müslümanların Tek Gündemi Kudüs Olmalı”

Uluslararası Müslüman topluluklar birliği adına açıklama yapan ESAM Genel Bakanı Recai Kutan, İslam coğrafyasına seslendi. "Kudüs, kutsal beldeyi savaş ve çatışma diyarına dönüştürenlerden, kendisini ilah zanneden zalim ve despotlardan kurtarılmalıdır. ” ifadelerini kullandı.

Yavru Vatan Dönüm Dönüm Satılmış

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer’in geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama gündeme bomba gibi düştü. Ada'da yaklaşık olarak 31.500 kadar sözleşmenin yabancılara ait olduğu ileri sürüldü.

Ukrayna-Rusya Heyetleri İstanbul'da Masada: İlk Uzlaşılar Sağlandı

Rusya ve Ukrayna müzakerelerinin İstanbul ayağında önemli mesafe katedildi. Ukraynalı müzakereci Arakhamia, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 8 ülkeyi garantör ülke olarak görmek istediklerini söyledi. Rusya ise diyalog için Kiev ve Çernihiv çevresinde operasyonların duracağını açıkladı.

İhvan’ın Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Dünyadaki önemli İslami hareketlerden olan İhvan-ı Müslimin’in (Müslüman Kardeşler Teşkilatı) 94. kuruluş yıl dönümü İstanbul’da kutlanırken etkinliğe çok sayıda isim katıldı.

“Kudüs Bir Bilinç Savaşıdır”

Uluslararası Minber-i Aksa 3. İmamlar, Hatipler ve Davetçiler Kongresi, İstanbul’da gerçekleştirildi. Programa dünyanın dört bir yanından alimler ve kanaat önderleri katılırken katılımcılar arasında Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de yer aldı.

“Kudüs Rabıtları ve Gazze Direnişçileri Normalleşme Adımlarını da Engelleyecek”

Uluslararası Kudüs Emanetim Forumu’nun dördüncüsü bu yıl “Gençliğin Miracı Kudüs” temasıyla İstanbul’da düzenlendi. "Kudüs’te ribat bekleyen, Gazze'de direniş gösteren kardeşlerimiz inşallah Yahudilerle normalleşme adımlarını da engelleyecek” ifadelerine yer verildi.