Çavuşoğlu: Türkiye'nin Geleceğini AB'de Görüyoruz, AB Reformlara Destek Olmalı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Türkiye'nin geleceğini Avrupa’da gördüklerini ve bunu birlikte inşa etmek istediklerini açıkladı.

Mekke'nin Fethi Programı Bu Yıl Ekranlardan Dünyaya Yayılacak

Anadolu Gençlik Derneği’nin, her yıl Türkiye’nin 81 ilinde düzenlediği, Mekke’nin Fethi programı bu yıl Kovid-19 pandemisi nedeniyle online gerçekleştirilecek. Program, 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21.00’da başlayacak.

Çin'in 'İade Anlaşması'nı Onaylamasına Tepkiler Büyüyor

Türkiye ile Çin arasında 2017 yılında imzalanan "Suçluların İadesi Anlaşması"nın Çin tarafınca onaylanmasına tepkiler sürüyor. Uygurlar, Doğu Türkistan meselesinde Türkiye’nin, son yıllarda eksen kayması yaşadığını düşünüyor.

Türkiye ve Rusya’dan ABD’ye: "İşbirliğimiz Devam Edecek"

Rusya’nın Soçi kentinde bugün Türkiye - Rusya Ortak Stratejik Planlama Grubu’nun sekizinci toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Ankara ile Moskova’nın ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırım Yoluyla Mücadele Yasası (CAATSA) kapsamında hayata geçirdiği yaptırım kararlarına karşı ortak tavır aldığı ve almaya devam edeceği yönündeki ifadeler ön plana çıktı.

Savunma Bakanı Akar'dan Azerbaycan Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Azerbaycan'a gittiğini açıkladı. "Personelimiz orada hazır bekliyor. Ortak merkezin inşasının bitmesi ve faaliyete geçmesinin ardından biri general 35 subayımız derhal göreve başlayacak" dedi.

Türkiye'deki Uygurlar Çin İle Suçluların İadesi Anlaşmasından Ötürü Endişeli

Çin, Türkiye ile suçluların iadesini öngören anlaşmayı onayladı. Henüz TBMM'den geçmeyen anlaşma, Türkiye'de yaşayan Uygur Müslümanları ve ailelerinin Çin'e iadesine yol açabileceği endişelerini ortaya çıkardı.

Böyle Müttefik Düşman Başına

ABD ile ilişkiler Cumhuriyet’in ilk yıllarıyla birlikte kurulurken ABD’nin süreç içerisinde defalarca Türkiye’nin karşısında yer aldığı görüldü.

Akar: "Türk Askerine Saldırırsa Hafter Unsurları Kaçacak Yer Bulamaz"

Kuvvet komutanları ile birlikte Trablus’a çıkarma yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye yönelik açıklamalarda bulunan Halife Hafter’i hedef aldı. ‘‘Darbeci ve dış mihrakların piyonu, başkalarının oyuncağı" dedi.

STK'lara Kayyum Atama ve BM Kararlarına Bağlamakla Eleştirilen Teklif TBMM'den Geçti

TBMM Genel Kurulu'ndan geçen "Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi", derneklere ilişkin içerdiği maddeler nedeniyle "STK çalışmalarını durdurma ve BM kararlarına bağlama" gerekçesiyle yoğun şekilde eleştiriliyor.

Kitle İmha Silahları ve STK'ları İlişkilendiren Kanun Teklifine Tepkiler Sürüyor

Milli Görüşçü Kuruluşların yayınladığı ortak bildiride 'Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesi'ne ilişkin kanun teklifine "Zor günlerde mazlumların yardımına koşan STK'larımızın çalışmaları engellenmemelidir." denildi.

İsrail ile İstihbari İlişkilerimiz Devam Ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası konuştu. Erdoğan, "İsrail ile istihbari noktada ilişkilerimiz kesilmiş değil, devam ediyor." dedi.

Bakü, Ankara-Tel Aviv Hattında Arabuluculuğa Soyundu

Siyonist rejimle “normalleşme” sürecinde sıcak gelişmeler yaşanırken son olarak İsrail medyasında dikkat çeken bir haber yer aldı. Buna göre Bakü, Ankara-Tel Aviv hattında arabuluculuğa soyundu.

AGD: STK'larımız İşlevsizleştirilmesin

TBMM gündemine getirilen “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun”a bir tepki de Anadolu Gençlik Derneği'nden geldi. "Vakıflarımızı, derneklerimizi işlevsizleştirecek ve STK’larımızı Siyonist ve emperyalist güçlerin kararlarına mahkûm edecek" denildi.

‘Suçüstü’ İtiraf Getirdi!

İsrail ve Türkiye ilişkileri yeni bir noktanın eşiğinde! Bazı Cumhurbaşkanlığı kaynakları ikili ve diplomatik ilişkilerin Mart ayı itibariyle yeniden başlayabileceğini söyledi.

TBMM'ye Gelen Kitle İmha Silahları ve STK'ları İlişkilendiren Kanun Neyi İçeriyor?

TBMM gündemine getirilen “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun” eleştirileri de beraberinde getirdi. "Kendi memurunuzla ülke içi ve uluslararası ölçekte operasyon yetki veriyor" denildi.

Gaziantep'te Hastanedeki Patlamada Can Kaybı Sayısı 11'e Yükseldi

Gaziantep’te özel bir hastanenin COVID-19 yoğun bakım servisinde oksijen tüpü patladı. Olayda 11 kişi yaşamını yitirdi. Olayın ardından diğer hastanelere sevk edilen kişilerden biri daha hayatını kaybetti.

UNİAD Avrupa Müslümanlarının Sorularını Ele Alıyor

Uluslararası Üniversiteler ve Akademisyenler Derneği (UNİAD) Avrupa Müslümanlarının sorunlarının ele alınacağı Yabancı Dillerde Eğitim Seminerleri (YADES) için hazırlıklarını tamamladı. Programların Covid 19 salgınından dolayı bu yıl internet üzerinden düzenleneceği açıklandı.

İran'ın Ankara Büyükelçiliğinden Gerginliği Azaltan Açıklama: #kardeşlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Azerbaycan'da okuduğu şiirle başlayan Ankara-Tahran hattındaki gerginlikte, İran'dan tansiyon düşüren açıklama geldi. Tahran'ın Türkiye Konsolosluğu, İran Dışişleri Bakanlığının açıklamasını #kardeşlik etiketiyle paylaştı.

İsrail ile Türkiye Yeniden “Normalleşme” Görüşmeleri Yürütüyor

Uluslararası basının yanı sıra İsrail ve Türkiye medyasına yansıyan haberler Ankara tarafından yalanlanmazken Tel Aviv tarafından ise durumdan memnun olduğuna dair açıklamalar geldi.

Terörist İsrail’den Sivasspor Kafilesine Uçuş Engeli

Maccabi Tel-Aviv'le oynanan UEFA Avrupa Ligi maçı sonrası Sivas'a dönmeye hazırlanan Sivasspor kafilesi havalimanında mahsur kaldı.

Mavi Marmara Davası 4 Yıl Önce Bugün Düşürüldü! Biz Hâlâ Gemideyiz!

İşgalci İsrail'in Mavi Marmara gemisine yönelik uluslararası sularda gerçekleştirdiği saldırının üzerinden on yıl geçti. 4 yıl önce bugün normalleşme adı altında İsrail'in yargılanması düşürüldü.

Türkiye Birçok Ülkeye Yeni Büyükelçi Atadı

Dışişleri Bakanlığı'nca hazırlanan büyükelçiler kararnameyle, Türk diplomasisinin son dönemde ciddi sorunlar yaşadığı başkentlere yeni diplomatik temsilciler atadı. Bu başkentlerin arasında Washington, Paris ve Riyad da yer aldı.

Türkiye'de Alınan Covid-19 Önlemleri Genişletildi

Ülke genelindeki vaka sayısının 30 bin ve günlük can kaybının 180'i aşması üzerine daha katı önlem kararları alındı. Hafta içi her gün saat 21.00 ile sabah 05.00 ve cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Kıbrıs’ta Rezalet Görüntü: Bu Ayıp Temizlensin!

Müslümanların Kıbrıs’ı fethi sırasında şehit olan Mahmut Paşa’nın Lefkoşa’daki kabrinin yanına çöplerin bırakılması çirkin bir görüntü oluşturdu.

Almanya'dan Türkiye'ye 16 Yılda 1,5 Milyar Euroluk Donanma İhracatı

Almanya'dan Türkiye'ye 2004 yılından bu yana yapılan donanma ihracatının toplam değerinin 1,5 milyar euro olduğu aktarıldı.

"Kendimizi Avrupa'da Görüyoruz, Geleceğimizi Avrupa İle Kurmayı Tasavvur Ediyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendimizi başka yerde değil Avrupa'da görüyoruz. Geleceğimizi AB ile kurmayı tasavvur ediyoruz." dedi. Erdoğan G20 liderler zirvesine de video konferansı ile bağlandı.