Endonezya Koronavirüsü Önlemek Amacıyla Yarasaları İtlaf Etti

Endonezya'da yeni tip koronavirüs salgınına yönelik önlemler çerçevesinde yüzlerce yarasa itlaf edildi.

Koronavirüs Yayılmaya Devam Ediyor

Koronavirüs yayılmaya devam ediyor. 2020 başlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs 3 aylık bir sürede neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Şuana kadar 111bin kişi hastalığa yakalanırken 62bin kişi tedavi edildi. 3892 kişi ise hayatını kaybetti.

Koronavirüste Son Durum: ‘Bütün Ülkelere Yayılabilir’

Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Korona virüsün hızla yayıldığını ve artık tüm ülkelerin salgına hazırlıklı olması gerektiğini açıkladı.

Singapur’da Koronavirüs Tespit Edilen İstanbul Aktarmalı Uçak Geri Gönderildi

Singapurlu yetkililer, bir yolcuda yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilen Türk Hava Yolları'na ait uçağın yolcusuz bir şekilde İstanbul'a geri gönderildiğini açıkladı.

Doğu Türkistanlı 80 Bin Kişi Fabrikalarda Zorla Çalıştırılıyor, Alınıp Satılıyor

Avustralya merkezli düşünce kuruluşu ASPI'nin pazar günü yayınladığı bir rapor, 2017 ile 2019 yılları arasında on binlerce Uygur'un Çin genelindeki fabrikalarda zorla çalıştırıldığını ortaya koydu.

Koronavirüs Can Almaya Devam Ediyor

Tayland'da yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti. Ülkede tanı koyulan kişi sayısı ise 42 olarak açıklandı. Virüs Ermenistan'a da sıçradı. İran'dan gelen bir yolcuda virüs tespit edildiği duyuruldu.

Malezya Başbakanı Belli Oldu

Malezya’da Mahathir Muhammed’in istifasının ardından eski İçişleri Bakanı Muhyiddin Yassin’i başbakan olarak görevlendirildi.

Hindu Fanatikler Camilere Saldırdı!

Trump’ın Hindistan ziyareti sırasında Başkent Yeni Delhi’nin Ashok Nagar bölgesinde cami kundaklandı.

Trump Hindistan’da; İki Emperyalist Devletten Demokrasi Nutuğu...

Hindistan'a ilk kez resmi ziyarette bulunan ABD Başkanı Donald Trump, ilk gün Başbakan Narendra Modi'yle dünyanın en büyük kriket stadyumunda devasa bir kitleye hitap etti, bağımsızlık lideri Mahatma Gandi'nin konutu Sabarmati Aşram'a gitti.

Malezya'da Koalisyon Kurulamadı Mahathir İstifa Etti

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, muhalefet partileriyle yeni koalisyon kurma çabalarının sonuçsuz kalması üzerine başbakanlıktan istifa etti.

Mahathir Başbakanlığı Bırakacağı Tarihi Açıkladı

Malezya Başbakanı Muhammed, ülkede tartışma konusu olan başbakanlık değişimine ilişkin açıklamada bulundu.

300 Kişi Aynı Anda Müslüman Oldu, İslam’a Kavuştu

Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda Animizm inancına sahip Tau Taa Wana kabilesinden 300 kişi, ihtida merasimiyle aynı anda Müslüman oldu.

Koronavirüs Yayılmaya Devam Ediyor, Japonya'da da Ölüm Gerçekleşti!

Çin'de ilk olarak geçtiğimiz aralık ayında çıkan ölümcül koronavirüs (Covid-19) kaynaklı can kaybı sayısı toplam bin 367'ye yükseldi.

Koronavirüs'ten Ölenlerin Sayısı Bini Geçti

Çin’de yeni tip koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 108 kişi yaşamını yitirdi. Ölü sayısının toplamda 1017’ye yükseldiği ülkede Pekin hükümeti, Hubei Sağlık Komisyonu başkanı ve önde gelen yöneticileri görevlerinden aldı.

İstanbul’da Keşmir Kıyamı: Ümmetin Ortak Meselesidir

'Keşmir Dayanışma Günü' dolayısıyla Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi tarafından eylem düzenlendi.

Koronavirüsü Kötü Hal Alıyor; Ölü Sayısı 425 Oldu

Merkezi Çin'in Vuhan kenti olan koronavirüs salgınında, 4 Şubat itibariyla ölü sayısının 425'e ulaştığı açıklandı. Virüsü kaptığı tespit edilenlerin sayısının ise 20 bin 438'e çıktığı duyuruldu.

Koronavirüs'te Can Kaybı SARS'ı Geçti: 361 Ölü!

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla ülke geneline yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında ölü sayısı 361’e, virüsten etkilenenlerin sayısı ise 17 bin 205’e yükseldi.

Çin'de Bulunan Türk Vatandaşları Tahliye Edildi

Yeni tip koronavirüs salgınının yaşandığı Çin'in Vuhan kentinden tahliye edilen 32'si Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 42 kişiyi taşıyan askeri uçak Etimesgut Havaalanı'na indi.

Çin, Salgın Şehri Vuhan'a Asker Sevkiyatı Yaptı

Çin'in farklı bölgelerinden kalkan sekiz askeri kargo uçağı koronavirüs salgını altındaki Vuhan kentine 1400 sağlık personelinin yanı sıra tıbbi malzeme nakletti. Öte yandan salgınla mücadelede ihmalden dolayı 6 yetkili görevden alındı.

Koronavirüs: Dünya Sağlık Örgütü'nün Acil Durum İlanı Ne Anlama Geliyor?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'de yaklaşık 1 ay önce ortaya çıkan yeni koronavirüs hakkında "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ilan etti.

Koronavirüs'ten Ölenlerin Sayısı 170'i Geçti, Salgın Körfez'e de Sıçradı

Çin'de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında can kaybı 170'e, salgından etkilenen kişi sayısı ise 7 bin 711’e yükseldi.

Çin’de Koronavirüsten Ölenlerin Sayısı Artıyor; Can Kaybı 106'ya Yükseldi

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve salgına dönüşen yeni tip koranavirüs (2019-nCoV) nedeniyle ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 106'ya çıktı.

Çin Virüsü Yayılıyor, Ölü Sayısı 80'i Geçti

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak hızla yayılan yeni koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 81'e yükseldi, virüsün bulaştığı 461 kişininse durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Koronavirüsten Korunmak İçin Ne Yapmalı? Alınan Önlemler İşe Yarıyor mu?

Çin'de ölümcül koronavirüs salgınını kontrol altına almak amacıyla 13 kentte ulaşım askıya alındı. "Mühürlenen şehirler" olarak adlandırılan kentlerde yaşayan yaklaşık 38 milyon insanın çıkışı kısıtlandı. Peki koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler işe yarıyor mu ve insanlar bu hastalıktan korunmak için ne yapmalı?

Çin'de Koronavirüs Salgını Yayılıyor, Ölü Sayısı Artıyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (2019-nCoV) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 25'e yükseldi.

Çin'den Koronavirüs Salgını Ülkelere Yayıldı: 17 Ölü

Çin'in Wuhan şehrinde patlak veren ve hızla yayılan koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 17'ye yükseldi ve rapor edilen vaka sayısı da hızla artıyor.