Hindistan Ordusu Keşmir’e Baskın Düzenledi: 2 Kişi Katledildi 15 Ev Yakıldı

Hindistan ordusu, iki Müslüman direnişçiyi bulmak için Keşmir’in Srinagar kentine düzenlediği baskında 15 evi ateşe verdi. Çıkan olaylarda Hindistan ordusundan 4 kişi de yaralandı.

Zalim Çin, Kadir Gecesi'nde İçki Yarışması Düzenledi

Doğu Türkistan'daki zulmüne devam eden Çin güçlerinin Kadir Gecesi'nde içki yarışması düzenlediği bildirildi.

Doğu Türkistan'ın Nüfusu Azalıyor

Çin’deki Uygur nüfusu, “toplama kamplarının” kurulduğu 2017’den sonra sert şekilde düştü. Kaşgar’da 2017 yılında kaydedilen yüzde 13’lük doğum oranı sadece 1 yıl sonra yüzde 0,3’e düştü

Kamplardaki Arakanlı Müslümanlar Bayrama Virüs Tehdidi Altında Giriyor

Bangladeş'te 1 milyondan fazla Arakanlı mültecinin olumsuz şartlar altında kaldığı kamplarda koronavirüs hızla yayılıyor. Muslim Port'a konuşan bir yardım gönüllüsü, kamplarda en az 4 vaka görüldüğü ve sayının artmasından endişe edildiğini aktardı.

Tarihi Şehir Kaşgar Değiştiriliyor!

Zalim Çin yönetiminin Doğu Türkistan’daki tarihi yapıların Çinleştirilmesi projesi kapsamında 5 büyük şehirden biri olan Kaşgar şehri ve birçok nahiyede çalışma yaptığı bildirildi.

Uygur Türkü Ömer Hamdullah Doğu Türkistan'daki Çin Zulmünü Anlattı!

Uygur Türkü Ömer Hamdullah'ın Doğu Türkistan'daki Çin zulmünü anlattı.

''Uygur'' Tanımı Doğu Türkistan'dan Silindi!

Çin Komünist Partisi resmi web sitelerinin “Uygur” kelimesini "Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi" tanımından kaldırarak sadece "Xinjiang Özerk Bölgesi" kullanımında bulunduğu bildirildi.

"Bırak Oruç Tutmayı, Müslümanım Diyen Öldürülüyor"

Doğu Türkistan'daki Müslümanların oruç tutamadıklarını söyleyen Özuygur, "Bizim rahat bir şekilde oruç tutmamız, ibadet etmemiz Rabbimizin bir lütfudur" dedi.

Çin Uzay İstasyonunu İki Yıl İçinde Tamamlamayı Planlıyor

Çin uzay istayonu kurma çalışmalarına hız verdi. İki yıl içinde kalıcı uzay istasyonu kurmayı hedefleyen Çin, çalışmayı tamamlamak üzere önümüzdeki dönemde toplam sekiz ayrı seferde mürettebat ve araç yollamayı planlıyor.

Doğu Türkistan Unutulmadı!

Dün akşam sosyal medyada '#DoğuTürkistanıUnutmadık' başlığı ile birlikte çok önemli paylaşımlarda bulunuldu. Gerçekleştirilen paylaşımlarda zalim Çin'e önemli sorular da yöneltildi.

En Son Gelen Tanık Toplama Kamplarındaki Çin Zulmünü Anlattı

Çin'in zulüm kampında yaşadıklarını anlatan Uygur asıllı Tursunai Zainawuddin yürek yakan ifadeler kullandı.

Başörtüsü Taktığı için Uygur Kadına 19 Yıl Hapis Cezası Verildi

Zalim Çin güçlerinin başörtüsü taktığı için Uygur Türkü bir kadına 19 yıl hapis cezası verdiği öğrenildi.

Korona Gölgesinde Ümmetin Ramazan’ı - Endonezya Müslümanları

Millî Gazete, Ramazan-ı Şerif’in teşrifini hasretle bekleyen İslam coğrafyasını mercek altına alıyor. Yazı dizisinin ilk bölümüne Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu İmam As'ari konuk oldu.

Budist Zulmünden Kaçan ve Aylardır Açık Sularda Olan Arakanlılar Denizden Toplandı

Arakan’da zulümden kaçarak Malezya'ya gitmek isteyen çok sayıda Müslümanın deniz yolculuğu 2 aydır devam ediyor.‬ Bangladeş 32 Arakanlının cansız bedenlerinin denizden çıkarıldığını açıkladı.

Koronavirüs Biyo-Teknolojik Silah Mı?

Korona bilinçli olarak üretilmiş olabilir mi? Üretildiyse kim hangi amaçla üretti? Dünya Sağlık Örgütü'nün eski uzmanlarından Peter Koenig'e göre Koronanın çıkarılmasındaki asıl hedef ID 2020 projesi.

Çin'deki Salgını Dünyaya Duyuran Gazetecilerden Haber Alınamıyor

Koronavirüs salgınını ve Çin hükümetinin virüsle mücadele şeklini dünyaya anlatan gazeteciler birer birer ortadan kayboluyor. Koronavirüs krizi ülkedeki basın özgürlüğü tablosunu gözler önüne seriyor.

Hindistan Cemaati İslami Eski Lideri Mevlana Sirajul Hasan Vefat Etti

Hindistan Cemaati İslami eski lideri Mevlana Sirajul Hasan 87 yaşında vefat etti. Bilimsel araştırmalara ve İslami çalışmalara öncülük etmesiyle tanınan Hasan, ülkenin güneyindeki Karnataka eyaletinde bulunan evinde yaşamını yitirdi.

“Erbakan Bosna Krizini Çözmek İçin Amerika’da Diplomasi Yürüttü”

Malezya İslam Partisi (PAS) lideri Abdul Hadi Awang, 1990 yılında Bosna krizi nedeniyle Erbakan önderliğinde Amerika’ya düzenledikleri diplomatik ziyareti anlattı. ‘‘Düşmanca muamele gördük. Ancak öğretmenimiz Erbakan, her fırsatta sabırlı ve güçlü olmalıyız telkininde bulundu’’ ifadelerini kullandı.

Güney Kore’de Genç Bir Davetçi: Yunus Toylan

İslam’ı güneşin doğup battığı her yere götürme ideali. Bu ideal uğrunda bir ömür geçirebilme gayesiyle yola düşmek ve her şeyi göze alabilmek. Gerçekten imrenilesi değil mi? Öyleyse sizi hikayesini anlatması için Kore Davetçisi Yunus Toylan ile baş başa bırakıyoruz.

Koronavirüs Sürecinde Vicdansız Hareket! Çin Uygurları Kullanıyor

Toplama kamplarında tutulan on binlerce Uygur gencinin, Çin’in iç bölgelerindeki işletme ve üretim tesislerinde zorunlu olarak çalıştırıldığı aktarıldı.

Yeni Zelanda'da 51 Müslümanı Katleden Terörist Suçunu Kabul Etti

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine düzenlediği silahlı saldırıda 51 kişiyi öldüren 49 kişiyi de yaralayan Brenton Tarrant, hakkındaki tüm suçlamaları kabul etti.

"Dünya Koronavirüse Kilitlenmişken Kimse Uygurları Duymuyor"

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği Başkanı Hidayet Oğuzhan, Çin güçlerinin Doğu Türkistanlılara yönelik uyguladığı zulme dair konuştu.

Bangladeş'te Binlerce Kişi Virüsten Korunmak İçin Toplu Dua Etti

Bangladeş'de koronavirüs salgınına bağlı ilk ölümün ardından on binlerce kişi Raipur şehrinde virüsten korunma duası için toplandı. Organizatörler toplu duaya katılımın 25 bin civarında olduğunu duyurdu.

Dünya Genelinde Vaka Sayısı 200 Bini Aştı

Dünya genelinde koronavirüs salgını hızla artarken ülkeler önlemlerini giderek artırıyor. Virüse yakalananların ve can kayıplarının artması üzerine alınan önlemler de gün geçtikçe sertleşiyor.

Endonezya Koronavirüsü Önlemek Amacıyla Yarasaları İtlaf Etti

Endonezya'da yeni tip koronavirüs salgınına yönelik önlemler çerçevesinde yüzlerce yarasa itlaf edildi.

Koronavirüs Yayılmaya Devam Ediyor

Koronavirüs yayılmaya devam ediyor. 2020 başlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs 3 aylık bir sürede neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Şuana kadar 111bin kişi hastalığa yakalanırken 62bin kişi tedavi edildi. 3892 kişi ise hayatını kaybetti.