Japonya'da Robotlar İnsanların Yerine Çalışmaya Başladı

Japonya'da halkın yaklaşık üçte birinin 65 yaş ve üstü olması iş veren şirketler için büyük bir sorun haline geldi. Bu duruma karşı, ülkenin önde gelen market zincirleri çareyi hızla gelişmekte olan robot teknolojisinde buldu.

Hamas lideri İsmail Heniye Lübnan'da

Hamas lideri İsmail Heniye: ❝Toprak bizimdir. Filistin bizimdir. Kudüs bizimdir. Her yeri bizimdir. Allah (cc) ve Kur'an bizimledir.❞

BAE Aracılığıyla Körfez'e Siyonist Baskın İlk Uçuşla Resmen Başladı

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin normalleşme anlaşması uyarınca Tel Aviv'den kalkan uçak Suudi Arabistan üzerinden geçerek Abu Dabi'ye ilk ticari uçuşu gerçekleştirdi.

İskandinavya’da İslam Düşmanları Neden Ayaklandı?

İskandinav ülkeleri son günlerde sıkça İslam düşmanı grupların eylemleri ile gündeme geliyor. Peki İskandinavya'da neler oluyor?

İslam Birliği Kurulduğu Zaman Ne Olacak?

Necmettin Erbakan Hoca ve İslam Birliği

El Hacc Malik El Şahbaz’ın (Malcolm X) Doğumunun Üzerinden 95 Yıl Geçti

Amerika suçludur. Ve yine bu sebepten ötürü tek umudumuz, suçlu bir topluma entegre olmak değil. Bu suçlu toplumdan tam olarak ayrılmaktır.'

Kominist Çin Yönetimi Bir Cami Minaresini Daha Yıktı

Kominist Çin Yönetimi, Ortadoğu ülkelerindeki mimariden esinlenerek yapılan bir Cami minaresini daha yıktı. Çin’e bağlı Ninksia Huy Özerk bölgesinin Yinchuan kentindeki, Uluslararası Müslüman iş ve Ticaret Merkezi camisinin minaresi buldozerlerle yerle bir edildi.

Keşmir’de Hint Güçlerine Karşı Ayaklanma Başladı

Keşmir özgürlük mücadelesinin üst düzey komutanlarından Riyad Naikoo ve Aadil Ahmad'in şehid edilmesi üzerine bugün Kaşmir'in farklı yerlerinde Hindistan karşıtı büyük gösteriler düzenlendi.

İtalya'da Koronavirüs'e Karşı Kur'an-ı Kerim Okundu

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İtalya'nın Carpi kentinde 'Salgına karşı birlikte dua ediyoruz' etkinliği düzenlendi.‬ İmam Murad Selmi, Kuran-ı Kerim'den Âl-i İmrân Suresi’nden ayetler okuyarak, salgının son bulması için dua etti.

Avusturyalı Koyu Hristiyan Olan Ünlü Boksör Wilhelm Ott İslam ile Şereflendi

MMA'in 37 yaşındaki ünlü boksörü, koronavirüs nedeniyle evinde karantinada olmasından dolayı internet üzerinden şehadet getirerek Müslüman oldu.

Budist Zulmünden Kaçan ve Aylardır Açık Sularda Olan Arakanlılar Denizden Toplandı

Arakan’da zulümden kaçarak Malezya'ya gitmek isteyen çok sayıda Müslümanın deniz yolculuğu 2 aydır devam ediyor.‬ Bangladeş 32 Arakanlının cansız bedenlerinin denizden çıkarıldığını açıkladı.

Meksikalı Genç Şehadeti İnternet Üzerinden Getirdi

Aylardır internet üzerinden İslamiyet’i araştıran Meksikalı genç, koronavirüse karşı önlem amaçlı bulunduğu evinde görüntülü konuşma üzerinden Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Endülüs’ten Avrupa’ya: Allah-u Ekber

Granada’da geçtiğimiz günlerde yaklaşık 500 yıl sonra ilk ezanın okunmasının ardından kentin ilk camisi olan Ulu Cami’den de ezan sesi yükseldi.‬ Tarihte olduğu gibi camin minaresine çıkan müezzin Endülüs’ün İslam mührü El Hamra Sarayı'na dahası Avrupa’ya doğru okunan ezanı yinelemiş oldu.‬

Endülüs’te 500 Yıl Sonra İlk Defa Ezan Okundu

İspanya’nın Granada bölgesindeki camilerden koronavirüs salgınından dolayı Müslümanları motive etmek amacıyla ezan okunmasına izin verildi. Böylece Endülüs’te 500 yıl sonra bir ilk gerçekleşmiş oldu.

Arjantin’de Bir Televizyon Kanalı Koronavirüs Salgınını Nakşibendi Üyesi İle Konuştu

Arjantin'de yayın yapan bir televizyon kanalı, ülkede yaşayan Nakşibendi Tarikatı mensubu bir vatandaşına bağlanarak virüsün Müslümanları nasıl etkilediğini ve (manevi bağlamda) ne yapılması gerektiğini sordu.‬

Bangladeş'te On Binlerce Kişi Koronavirüsten Korunmak için Toplu Dua Etti

Bangladeş'te koronavirüsten ölen ilk vaka açıklandı. On binlerce kişi virüsten korunmak için toplu dua etti. Yerel kaynaklar 25 bin kişini katıldığı ana organizasyonun yanı sıra camilerde de dualar edildiğini aktardı.

Fransa’da Bir Kişi Daha Şehadet Getirerek İslam ile Şereflendi

Fransa’da bir kişi daha şehadet getirerek İslam ile şereflendi. Camide imam ile birlikte Kelime-i Tevhid’i okuyan Fransız’ın, Bilal ismini aldığı duyuruldu.

Mescid-i Harem'de Korona Virüs Önlemi!

Suudi Arabistan'ın 27 Şubat tarihinde aldığı Umre Ziyaretlerini geçici olarak durdurma kararı sonrası, ülkede alınan önlemler çerçevesinde bugün İkindi Namazı öncesi Mescid-i Harem'de gerçekleştirilen dezenfekte çalışmaları sırasında Tavaf alanının tamamen boşaltıldığı görüldü.

Dağıstanlı 101 Yaşındaki Kadın Lenin’den Yeltsin’e 10 Rus Lider Devirdi

Dağıstanlı 101 yaşındaki kadın Stalin’den Gorbaçov’a Lenin’den Yeltsin’e 10 Rus lider devirdi. Uzun yaşamasının sırrını ise “Le ilahe illallah, Muhammeden Resulullah” sözleriyle açıkladı.

Afganistan’da Taliban Zaferi: Amerika Çekiliyor

Taliban, Tekbirler eşliğinde Amerika’yı Afganistan’dan kovacak olan anlaşmanın yapılacağı otele yürüdü.

Hindu Fanatikler Camilere Saldırdı!

Trump’ın Hindistan ziyareti sırasında Başkent Yeni Delhi’nin Ashok Nagar bölgesinde cami kundaklandı! Irkçı Hindular cami minaresine bazı bayraklar astı, Müslüman esnafın dükkanlarını yağmaladı.

israil işgal güçleri Gazze sınırında bir vahşete daha imza attı

‪İşgalciler, HanYunus kentinin doğusunda şehid ettikleri Filistinli gençlerin cenazelerini arkadaşları almasın diye vahşi bir şekilde kepçe ile kaçırdı. Bölgeye koşan Filistinlilerden 2’si de ateş açılarak vuruldu.

TSK destekli Suriye Muhalif Milli Ordusunun Hazırlık ve Çatışmalar

TSK destekli Suriye Muhalif Milli Ordusunun, İdlib'in Neyrab kasabasının tamamını yeniden ele geçirdiği bildirildi. 2 şehid verdiğimiz cephe hattında yaşanan rejimin püskürtülmesine yönelik hazırlıklar ve sıcak çatışmalar görüntülendi.

İsrail Güçlerinin Açtığı Ateş Sonucu Yaralanan 9 Yaşındaki Filistinli Malik İsa Gözünü Kaybetti

İsrail işgali altındaki Kudüs'ün İsaviyye beldesinde İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu başından yaralanan 9 yaşındaki Filistinli Malik İsa gözünü kaybetti. İsa'nın babası, "Oğlumun hayatı kurtuldu ama sol gözünü kaybetti." dedi.

Hint Polis Müslüman Öğrencilere Saldırdı

Hint polisinin Müslüman öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu Yeni Delhi Üniversitesi kütüphanesindeki öğrencilere sert müdahalesinin görüntüleri ortaya çıktı. Hindu polislerin jop ve demir sopalarla öğrencileri dövdüğü görüldü.

Filistin’in Nablus Kentinden Aksa Sloganları

Filistin’in Nablus kentinde sabah namazı programı sonrası toplanan yüzlerce kişi, “Canımız, kanımız Aksa’ya feda olsun” sloganları attı.

Kabe’den Aksa’ya Destek Sloganları Yükseldi

Umre ibadeti için Mekke’de bulunan AGD üyesi grup, Safa-Merve sayını ‘Canımız, kanımız Aksa’ya feda olsun’ sloganları eşliğinde yürüdü.

Macron hükümeti, hayvan gübresiyle protesto edildi

Fransa’da Macron hükümetinin tarım politikalarını protesto eden göstericiler, Saint-Omer kenti meydanını hayvan gübresi ile doldurdu.

ABD’nin Manhattan bölgesinde Amerikalı bir genç şehadet getirerek Müslüman oldu.

ABD’nin Manhattan bölgesinde Midtown Mescidinde cuma namazı sonrası Amerikalı bir genç şehadet getirerek Müslüman oldu. Amerikalı genç, Peter olan ismini Kerim olarak değiştireceğini açıkladı.

Filistin direnişi, Ramallah'a saldıran bir İsrail devriyesini ateşe verdi.

Filistin direnişi, Ramallah'a saldıran bir İsrail devriyesini ateşe verdi.

İsrail Askeri Alevler İçinde

Filistin’in El Halil kentinde Müslümanlara müdahale eden işgalci İsrail askeri atılan molotof kokteyli sonucu alevler içinde kaldı.

AB’de Koca Dönem Bitti, İngiltere Brexit ile Resmen Birlikten Ayrıldı

Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu'ndan İngiliz bayrağı indirildi. İngiltere, 1973'ten bu yana 47 yıldır bir parçası ve kurucu üyesi olduğu bloka veda etti.

AP'de Türkiye Karşıtı Provakatif Eylem: Bayrak Yırtıldı

Brüksel'deki AP Genel Kurulunun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda, Yunanistan'ın aşırı ırkçı vekili Loannis Lagos provakatif eyleme başvurarak Türk bayrağını yırttı.

Hz. Peygamberden Bahsettiği Sırada Hakka Teslim Oldu

Kuveyt’te mülteci konumundaki Filistinli vaiz Mahmut Abdülbaki, bir nikah merasimine katıldı. Vaiz Abdülbaki’nin, sohbetinde Hz. Peygamberden örnek verdiği sırada aniden şehadet getirerek vefat ettiği bildirildi.

Kazak Celilova Çin Zulmünü Anlattı: Müslüman Kimliğimizden Dolayı İskence Gördük

Hiçbir suçu olmadığı halde Çin zindanlarına atılan, işkencelere maruz kalan Gülbahar Celilova, Çin zulmü altında geçen 1 yıl 3 ay 10 günü Muslim Port'a anlattı. Celilova, 'Hemen hemen hepimiz Müslüman olduğumuzdan ve etnik kimliğimizden dolayı bu zulümleri bize uyguladılar.' dedi.

ABD'nin Oshkosh kentinde polis ve öğrenci arasında çatışma

ABD'nin Oshkosh kentinde bir okulda polis ve öğrenci arasında çatışma yaşandı.‬ Korku ve paniğin yaşandığı okuldaki Müslüman öğrenci Dua Ahmad, 100 kadar arkadaşını alarak camiye sığındı. Dua’nın kapıları kilitleyerek arkadaşlarını saldırıdan koruduğu o anlar kameraya da yansıdı.

Rus Askerler Çeçenistan'ın Başkenti Grozni'yi Yerle Bir Etti

Aralık 2000 tarihinde Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de yüzlerce sivili katleden Ruslar kenti de yerle bir etti. Rus askerler kanlı baskınlarla işgal ettikleri kentte havaya uçurdukları binaların önünde de pozlar verdi.

Almanya'da binlerce çiftçi traktörleriyle hükümetinin tarım politikalarını protesto etti

Almanya'da binlerce çiftçi, traktörleriyle Berlin’e gelerek, Başbakan Merkel liderliğindeki koalisyon hükümetinin tarım politikalarını protesto etti. Protestolarda, binlerce traktörün başkent merkezine girmesi nedeniyle trafik felç oldu.

İsrail Askerleri 13 Yaşındaki Filistinliyi Gözaltına Alıp Gözü Kapalı Dolaştırıldı

İsrail işgal askerleri, bu ayın başında 13 yaşındaki Filistinli Abdülhalid İdris’i El Halil kentinde gözaltına aldı. Dakikalarca gözleri bağlı halde dolaştırılan Filistinli çocuk, başına vurulması ve küfürler edilmesine rağmen dik duruşundan ödün vermedi.

Norveç'te aşırı ırkçı grup Kur'an-ı Kerim'i yakmak istedi

Norveç'te, "Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun (SION)" isimli aşırı ırkçı grup, Kur'an-ı Kerim yakmak istedi. Kelamullahı yakmaya çalışan faşizana, Filistinli bir Müslüman müdahale etti. Polisin devreye girdiği olayda bazı grup üyelerinin kutsal kitabı yerlere attığı bildirildi.

Avustralya’da Müslüman kadına vahşice saldırıldı!

Sydney’de bir kafede oturan ve hamile olduğu belirtilen Müslüman kadına bir ırkçı faşizan vahşice saldırdı. İslam karşıtlığı gözünü bürüyen saldırgan kadını defalarca yumrukladı, kafasına tekmeler attı.

Dünyanın en büyük kapalı cezaevi!

Dünyanın en büyük kapalı cezaevi! 1 milyon 900 bin Filistinli 363 km2’de yaşıyor. Dünya’da km2 başına en fazla insan burada bulunuyor. Ayrıca her yerden çevrilen kapalı cezaevinde sürekli devam eden siyonist işgal, ambargo, hukuk tanımaz saldırı ve bombardımanlar!...

Çin, Ülkedeki Camileri Yıkmaya Devam Ediyor!

Komünist Çin Yönetimi’nin Müslümanlara yönelik zulümleri devam ediyor. İslami özellik taşıyan bir çok alana kısıtlama getiren Çin Yönetimi Camileri yıkmaya başladı. Hui Müslümanlarına ait bir ibadethane daha buldozerle yıkıldı.

İsrail'in Davetlisi Suudi Arabistanlı Gazeteci Mescid-i Aksa'dan Kovuldu

İsrail'in davetlisi olarak gelen ve adının Muhammed Suud Zeyd olduğu öğrenilen Suudi Arabistanlı gazeteci, Filistinliler tarafından Mescid-i Aksa'dan kovuldu.

Afgan Çocuk 15 Temmuz Şehitleri için Pedal Çevirdi

Görüntüler Afganistan'ın kuzeyindeki Cüzcan vilayetinin Akça ilçesinden. Bir çocuk 15 Temmuz şehitlerine destek için Türk bayrağını bisikletine astı, Akça sokaklarında çoşkuyla pedal çevirdi.

İdlib'e Saldırı: 50 Sivil Hayatını Kaybetti

Rus savaş uçaklarının Suriye'nin İdlib kentinde bir pazar yerine düzenlediği hava saldırısında ilk belirlemelere göre 50 sivil hayatını kaybetti. Rusya ise saldırı iddialarını yalanladı.

İsrail, Kudüs’te Yıkıma Başladı

İsrail işgal güçlerinin nezaretindeki buldozerler, Kudüs ile Batı Şeria’yı ayıran utanç duvarına çok yakın olduğu gerekçesiyle Filistinlilere ait 16 binanın yıkımına başladı.

Muson Yağmurları Rohingya Kampları Vurdu

Bangladeş’in Arakan sınırında etkili olan Muson yağmurları Rohingya Müslümanlarının kaldığı kampları vurdu. Irkçı Budistlerin zulmünden kaçan Müslümanlar bu şartlar altında yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor.

MuslimPort - Ümmetin Dünyası