Keşmir'de Öldürülen 3 Gencin Cesedi Kayıp: #ReturnTheBodies

Keşmir halkı Hindistan zulmüne direniyor. Müslüman mahallelerine düzenlenen baskınlarda katledilen ve cesetlerine el konulan gençler için #ReturnTheBodies (cesetleri iade edin) çağrısı hızla yayıldı.

Afganistan'da Gazeteci Cinayetleri: Bismillah Aymak Öldürülen Dördüncü Gazeteci Oldu

Afganistan'da son iki ay içinde gerçekleşen dördüncü benzer cinayette, Gor eyaletinde çalışan Bismillah Aymak isimli gazeteci öldürüldü.

Keşmir’de Hindistan İşgali Sürüyor: 3 Genç Katledildi

Keşmir’in Srinagar kentinde İşgalci Hint askerlerinin üç Müslüman direnişçiyi katlettiği bildirildi. Gençlerin cenazelerine de el konuldu.

Afganistan'da Barış Görüşmelerine Rağmen Bombalar Susmuyor

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir milletvekilinin konvoyundaki araca konulan bombanın patlatılması sonucu en az 9 kişi yaşamını yitirirken, 20 kişi de yaralandı.

Hindistan Keşmir'de Sınır İhlali Yaptı Pakistan Karşılık Verdi

Pakistan Yönetimi, Hindistan'ın Keşmir Kontrol Hattı'nda sınır ihlali yaptığını ve karşılık verildiğini açıkladı. Çıkan çatışmada Pakistan 2 askerini kaybederken Hint askerinin de öldürüldüğü bildirildi.

Hindistan Keşmir’de Devlet Terörü Sergiliyor

Hindistan’ın, 5 Ağustos 2019 tarihinde Keşmir’in otonom yapısını sağlayan “370. madde”yi kaldırıp Keşmir’i ilhak etme planını ortaya koymasının ardından bölgede zulüm dayanılmaz boyutlara ulaştı.

Afgan Hükümeti ve Taliban Yol Haritasında Anlaştı

Afgan hükümeti ile Taliban temsilcileri, barış görüşmelerini devam ettirmek için bir ön anlaşmaya vardıklarını açıkladı. İki taraf 19 yıldır süren savaş sırasında ilk kez yazılı anlaşma imzaladı.

Cammu Keşmir’i İlhak Yolunda Hindistan’ın 3 Adımlı Planı

Son nüfus sayımına göre büyük çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu Keşmir’de Hindistan tarafından ilhak adımları atılıyor.

Zalimler Değişti, Zulüm Değişmedi!

İslam coğrafyasının kanayan yaralarından olan Keşmir’de asırlardır zulüm yaşanıyor.

Afganistan’da İki Ayrı İntihar Saldırısında En Az 34 Kişi Hayatını Kaybetti

Afganistan’da askerlerin bulunduğu bina ile bir yerel yöneticiyi hedef alan ve iki ayrı bombalı araç saldırısında en az 34 kişi hayatını kaybetti. İntihar saldırılarında bombalı araçları infilak ettiren iki kişi de ölenler arasında bulunuyor.

Avustralya, Afgan Sivilleri Kasten Katleden 10 Askerini Ordudan Kovdu

Avustralya, Afganistan'da görev yaparken savunmasız sivillerin ve tutukluluların kasıtlı olarak öldürülmesine ilişkin raporun yayınlanmasının ardından 10 askerin ordu ile ilişiğinin kesileceğini duyurdu.

Şeyh Abdullah Azzam ve Küresel Cihat

Cihat yanlısı hareketin gelen isimlerinden, Batılı uzmanlarca "küresel cihat hareketinin babası" olarak adlandırılan Filistinli Abdullah Azzam gerek siyasi, gerek fikri, gerekse askeri açıdan yakın tarihte önemli bir yer edinmektedir.

Afganistan'da 14 Yıllık Savaşta 26 Bin Çocuk Katledildi

Önce Rusya ardından Amerika işgali altında savaşın uzun yıllardır hüküm sürdüğü Afganistan'da her gün ortalama 5 çocuğun hayatını kaybettiği ya da yaralandığı tespit edildi.

Pakistan'da Rizvi'yi Yüz Binlerce Kişi Ebediyete Uğurladı

Pakistan'ın Lahor kentinde hayatını kaybeden Müslüman siyasetçi ve din adamı Hadim Hüseyin Rizvi'nin cenazesine yüz binlerce kişi katıldı.

Avustralya da Afganistan'da Sivilleri Öldürdü

Amerika'nın başını çektiği Batı İttifakında yer alan Avustralya askerleri de Afganistan'da savaş suçu işledi. Soruşturmayı yürüten Avustralya Savunma Kuvvetleri Genel Müfettişi tarafından hazırlanan rapor, 39 Afgan sivilin öldürüldüğünü ortaya koydu.

Hindu Erkekle Evlenmeyi Reddeden Müslüman Kadının Yakılarak Öldürüldüğü Aktarıldı

Hindistan'da Hindu bir erkekle evlenmeyi reddeden Müslüman bir genç kadın yakılarak katledildiği aktarıldı.

Taliban'ın İlerleyişi Hız Kazandı, Amerika Asker Çekiyor

Afganistan'da uzun süren savaşın kaybeden tarafı Amerika, Taliban'la masaya oturmasının ardından asker çekmeye devam ediyor. ABD askerlerinin sayısının 15 Ocak’a kadar 4.500’den 2.500’e indirileceği açıklandı. Irak'ta ise 3.000'den 2.500 indirilecek.

Hint İşgal Ordusu Pakistan Sınırında Bir Köyü Vurdu

Hindistan işgal güçleri Pakistan sınırlarındaki bir köyü topçu atışlarıyla vurdu. Saldırılarda en az 4 sivilin ve bir güvenlik personelinin can verdiği bildirildi. Pakistan'ın saldırılara misilleme ile karşılık verdiği aktarıldı.

İmran Han: Dost Ülkeler İsrail’i Tanıması İçin Pakistan’a Baskı Yapıyor

Pakistan Başbakanı İmran Han, dost olarak tabir ettiği bazı ülkelerin, Siyonist İsrail’i resmen tanıması için Pakistan’a baskı yaptığını belirtti. Filistin meselesi çözülene kadar Siyonist İsrail’i tanımayacağını vurguladı.

Fransa'dan ABD'ye: Afganistan ve Irak'tan Asker Çekmeyin

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Amerikalı mevkidaşı Mike Pompeo'ya Amerika'nın tek taraflı olarak Afganistan ve Irak'tan asker çekmesine karşı olduklarını dile getireceklerini söyledi.

Taliban: “Amerika’da Memur Değişikliği Olmuştur”

Amerika’daki Başkan değişikliği dikkatleri Afganistan’a çevirdi. Taliban seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklamasında “Tüm Amerikan birliklerinin Afganistan'dan çekilmesi, ülkemize müdahale olmaması, Afgan topraklarının ABD'ye karşı kullanılmaması iki ülkenin çıkarına olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kırgızistan'da Cumhurbaşkanlığı Yetkileri El Değiştirdi

Kırgızistan'da cezaevinden çıkarıldıktan sonra başbakanlık koltuğuna oturan eski Ata Curt Partisi Milletvekili Sadır Caparov, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov'un istifasının ardından cumhurbaşkanlığı yetkililerinin kendisine devredildiğini duyurdu.

Türkistan’ın Büyük Alimi Alâuddin Mansur Vefat Etti

Türkistan’ın yaşayan en büyük alimlerinden müfessir Alâuddin Mansur’un Taşkent’te vefat ettiğine dair haber Özbekistan internet siteleri ve sosyal medya tarafından duyuruldu.

Amerika İle Masaya Oturan Taliban Sahada İlerleyişini Sürdürüyor

Afganistan'ın Helmend eyaletinin merkezi Leşkergâh'ı ele geçiren Taliban’ın başkent Kabil'de de güvenliğin sağlanmasının vadedildiği bir bildiri dağıttığı aktarıldı.

Kırgızistan'da Protestolar Dinmiyor, Eski Cumhurbaşkanı Hedef Alındı

Kırgızistan'da cezaevinden çıkarılan ve Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov'un istifa etmesi talebiyle miting düzenleyen eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in aracı kurşunlandı. Protestolar ise devam ediyor.

Kırgızistan'da Protestolar Sonrası Pazar Günü Yapılan Genel Seçim İptal Edildi

Kırgızistan'da Pazar günü yapılan genel seçim dün akşamki protesto gösterileri sonrası iptal edildi.