Kırgızistan'da Protestocular Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı Alanına Girdi

Kırgızistan'da başkanlık sarayı ve parlamento alanının içine giren kalabalıklar, ülkede dün gerçekleştirilen seçimleri protesto etmeye devam ediyor. Protestocular son olarak Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı alanına girdi.

Kırgızistan'da Genel Seçimin Ardından Polisle Muhalifler Arasında Arbede

Kırgızistan'da dün yapılan milletvekili genel seçimlerinde barajı geçemediği bildirilen partilerin üye, lider ve seçmenlerinin seçim sonuçlarını protesto etmek için başkent Bişkek'te toplandı. Seçimde hile yapıldığını öne süren muhalifler, hükümet binasına girmeye çalışınca polis müdahale etti.

Afganistan'da Hava Saldırısında 20'den Fazla Sivil Hayatını Kaybetti

Afganistan’da düzenlenen hava saldırısında aralarında çocukların da bulunduğu en az 24 kişi hayatını kaybetti. Operasyon Kunduz bölgesinde yapıldı.

Penşir Aslanı Ahmet Şah Mesud'un Mücadelesi ve 11 Eylül

“Amir Seyp”in öldürülmesi ile 11 Eylül ve küresel güçlerin bölge ile ilgili çekişmelerinin kesinlikle bağlantısı vardır. Abdullah Azzam’ı kim öldürdü ise, Ziyaülhak'ı kimler ortadan kaldırıldı ise, Mesut suikastında da o bağlantılara bakmak yerinde olacak.

Afganistan’da Mahkum Takası Tamamlandı, Sıra Müzakerelerde

Afganistan'daki yetkililer, yaklaşık 400 Taliban mahkumundan oluşan son grubun serbest bırakıldığını açıkladı. Uzun süre tıkanan takasın sonuçlanmasıyla, Afgan hükümeti ve Taliban arasında ABD'nin arabuluculuğunda barış görüşmelerinin başlatılması için zemin oluştu.

Hindistan Keşmir İle İletişimi Kesti Sokağa Çıkma Yasağı Getirdi

Hindistan’ın Britanya İmparatorluğu'ndan ayrılmasının 73'üncü yıl dönümününde Cammu Keşmir’de internet kesildi, bölge genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hindistan işgali altındaki Keşmir, dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline geldi.

Hz.Peygamber'e (sav) Hakaret Mesajı Hintli Müslümanları Ayağa Kaldırdı

Hindistan'ın "Silikon Vadisi" olarak bilinen Bengaluru kentinde, Hz. Muhammed'e (sav) hakaret içeren bir Facebook paylaşımı sonrası Müslümanlar ayaklandı. Çıkan olaylara Polisin müdahalesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti. En az 110 kişi de gözaltına alındı.

Keşmir'in Statüsü'nün Değiştirilmesinin Yıl Dönümünde Sokak Yasağı

Hindistan'daki ırkçı Modi hükümeti, Cammu Keşmir'in özel statüsünün kaldırılmasının birinci yıl dönümünde olası protestoları engellemek için bölgede iki günlük sokağa çıkma yasağa ilan etti.

Taliban: İslami Bir Yönetim Kurmanın Eşiğindeyiz

Taliban lideri Heybetullah Ahundzade, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Afganistan'da İslami bir yönetim kurmaya yaklaştıklarını söyledi.

Pakistan'da Karaçi Borsası'na Silahlı Saldırı Düzenlendi

Pakistan'da menkul kıymetler borsası (PSX) binasına rastgele ateş açarak giren ve beş kişinin ölümüne, üç kişinin yaralanmasına sebep olan dört saldırgan etkisiz hale getirildi.

Pakistan Başbakanı İmran Han: ABD Usame bin Ladin'i Şehit Etti

Pakistan Başbakanı İmran Han, mecliste yürütülen bütçe görüşmeleri esnasında El Kaide'nin kurucu lideri Usame bin Ladin hakkında 'şehit edildi' ifadesini kullandı.

Kabil'de Camiye Bombalı Saldırı: İmam Muhammed Ayaz Niyazi Öldürüldü

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Vezir Ekber Han Camisi'ne düzenlenen bombalı saldırıda ülkenin önemli din alimlerinden imam Muhammed Ayaz Niyazi ile bir kişi hayatını kaybetti.

Hindistan'da 2 Yaşındaki Çocuk Açlıktan Ölen Annesini Uyandırmaya Çalıştı

Hindistan'da bir göçmen işçi kadının açlık, susuzluk ve aşırı sıcaklar nedeniyle Muzafferpur kentindeki tren istasyonunda hayatını kaybetmesi ve bundan habersiz iki yaşındaki küçük çocuğun da annesini uyandırmaya çalışırken çekilen trajik görüntüsü izleyenleri hem yasa boğdu hem de hükümete yönelik tepkilere neden oldu.

Afganistan, Cezaevlerindeki 100 Taliban Üyesini Serbest Bıraktı

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban ile Kabil arasında Ramazan Bayramı dolayısıyla karşılıklı ateşkes ilan edilmesinin ardından, “bir iyi niyet jesti” olarak bu kez cezaevlerindeki 100 Taliban üyesinin serbest bıraktı

Hayırla Bezenmiş Bir Yaşam: Abdulsettar Edhi

İnsanların gözünü madde sevgisinin bürüdüğü günümüz dünyasında herkes bir şekilde zengin olma peşinde. Dünyanın en zengin dilencisi olarak bilinen Abdulsettar Edhi ise hakiki gönül zenginliğine erişmiş bir hayırsever.

Hashimpura ve Maliyana Katliamı'nın 33. Yılında Gelmeyen Adalet

Hint polis güçlerinin Başkent Yeni Delhi'ye 90 km uzaklıktaki Meerut'a bağlı Hashimpura'da 22 Mayıs 1987'de gerçekleştirdiği ve 42 genç Müslümanı öldürdüğü katliam üzerine, 23 Mayıs 1987 günü yaklaşık 4.500 Müslümanın yaşadığı 5 Km uzaklıktaki Maliyana'da protestolar düzenlendi.

Pakistan'da Lahor-Karaçi Seferini Yapan Bir Yolcu Uçağı Yerleşim Alanına Düştü

Pakistan'da Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağı, Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü.

Hindistan - Çin Sınırındaki Kriz Büyüyor

Dünyanın nüfus bakımından en kalabalık iki ülkesi Çin ve Hindistan arasındaki tartışmalı sınır hattında bir kez daha gerilim yaşandı. Ay başında yaklaşık 150 askerin sınırda yumruklaştığı olaydan 10 gün sonra iki ülke bir kez daha karşı karşıya geldi.

Dağıstan’da Koronavirüs Salgını Büyüyor, Başkent Karantinaya Alındı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dağıstan'daki koronavirüs durumunun ciddi boyutta ve zor bir aşamada olduğunu belirterek bölgenin sağlık sisteminin baskı altında bulunduğunu söyledi.

Afganistan’da İktidar Paylaşımında Uzlaşı Sağlandı

Afganistan'da Devlet Başkanı Eşref Gani ve rakibi Abdullah Abdullah bir iktidar paylaşımı anlaşmasına imza atarak ülkede aylardır devam eden siyasi belirsizliği sonlandırdı.

Afganistan'da Cenaze Törenine Düzenelenen Bombalı Saldırıda Onlarca Kişi Can Verdi

Afganistan'ın doğusunda bir cenaze töreninin hedef alındığı bombalı saldırıda onlarca kişi hayatını kaybetti ve yaralandı.

Mevlana Nizami: Dünya Karşı Gelse Allah Yolundan Ayrılmam!

Bangladeş Cemaat-i İslami liderlerinden Mevlana Nizami şehadetinin dördüncü sene-i devriyesinde dualarla yad ediliyor.

Hindistan ve Çin Sınırında Arbede: 4 Hint ve 7 Çin Askeri Yaralandı

Hindistan Savunma Bakanlığı, ülkenin kuzey doğusundaki Çin sınırında devriye gezen Hint askerleri ile Çinli askerler arasında kısa süreli arbede yaşandığını açıkladı.

Keşmir’de Müslüman Komutanın Şehid Edilmesinin Ardından Ayaklanma Başladı

Keşmir’de Hizbul Mücahidin komutanı Riyad Naikoo'nun şehid edildi. Olaya tepki gösteren Keşmirliler, Pulwama bölgesinde ayaklanma başlattı. Çıkan olaylarda 1 kişi daha hayatını kaybederken Hint polisi, Keşmir'in güneyindeki Baighpora köyünde komutanın evini güvenlik çemberine aldı.

Pakistan için Ramazan Huzur Demek

Asya kıtasının ismi gibi ‘Pak (Temiz)’ ülkelerinden Pakistan İslam Cumhuriyeti, 212 milyon nüfusuyla ümmetin geleceği adına umut veren İslam ülkelerinin başında geliyor.

Koronavirüs ve Hint Milliyetçiliğinin Kıskacında Keşmir

Hindistan'ın yarım asırdan uzun süredir Cammu Keşmir'e özel statü tanıyan anayasa maddesini iptalinin ardından bölgenin içinde bulunduğu durum ve geleceğiyle ilgili gerilim sürüyor. Bu süreçte Keşmir, dünyanın en çok silahlandırılmış bölgelerinden biri ve iki nükleer güç arasındaki gerilimli bölge olurken bir yandan da koronavirüs salgınıyla savaşıyor!