Avrupa’da En Az 18 Bin Sığınmacı Çocuk Kayıp

Yanında annesi babası ya da herhangi bir yetişkin olmadan Avrupa ülkelerine gelen 18 bin 292 sığınmacı çocuk hâlâ kayıp. Kaybolan çocukların büyük çoğunluğunu Fas, Cezayir ve Eritre'den gelen sığınmacılar oluşturuyor.

Rusya ve Ukrayna Karşılıklı Olarak Diplomatları Sınırdışı Etti

Ukrayna ile Rusya sınırında gerilim yükseliyor. AB dışişleri bakanları toplantısı öncesinde Rusya ve Ukrayna karşılıklı olarak iki diplomatı sınır dışı etti. Rusya gerçekten Ukrayna'yı işgal etmeyi mi planlıyor? Yoksa asker yığarak mesaj mı vermek istiyor?

ABD'nin Ardından İngiltere'de Karadeniz'e İki Savaş Gemisi Gönderecek

Ukrayna ile Rusya arasında artan gerilimin ortasında, İngiliz donanmasının Ukrayna ile dayanışma göstergesi olarak Mayıs ayında Karadeniz’e iki savaş gemisi göndereceği bildirildi.

Danimarka Kullanımını Durdurduğu AstraZeneca Aşıları Yoksul Ülkelere Dağıtacak!

Danimarka'dan skandal karar! Dünya Sağlık Örgütü'nün, Danimarka'nın Covid-19'a karşı ülkede kullanılan AstraZeneca aşılarını yapmayı durdurması sonrası, bu aşıları ekonomik açıdan gelişmemiş ülkelerle paylaşmayı düşündüğünü açıkladı.

Fransa'da IGMG Hedefte: Cami'den Sonra Okula da Engel Olunuyor

Fransa'da uzun süredir yaşanan tartışmaların ardından IGMG teşkilatının inşa ettiği özel okul projesi de Fransızların tepkisini çekti. Belediyenin inşaatı durdurmasına karşın mahkeme hukuka aykırı bir durum olmadığına hüküm getirdi. Projenin devamına karar verdi. Merkez sağ parti ise IGMG'ye kapatma çağrısında bulundu.

Ukrayna-Rusya Krizi: Rusya'dan 'Gerekirse Müdahale Ederiz' Uyarısı

Son günlerde yeniden tırmanışa geçen Rusya-Ukrayna geriliminde tansiyonu artıran gelişmeler yaşanıyor. ABD'li bir yetkili, Karadeniz'e savaş gemisi gönderebileceklerini açıklarken, üst düzey bir Rus yetkili de müdahale uyarısı yaptı.

İnşası Devam Eden Cami Fransızları Rahatsız Etti!

Strazburg kentinde, İslam Toplumu Milli Görüş derneği tarafından inşa edilen cami Fransızları rahatsız etti. Hükümet sözcüsü Gabriel Attal'ın IGMG için "Cumhuriyetin değerlerine karşı, kadın erkek eşitliğine karşı, insan onuruna karşı" sözleri tepkileri beraberinde getirdi.

Fransa'dan IGMG ve DTİB'e Baskı: Faaliyetleri Durdurulmalı!

Fransa Hükümet Sözcüsü Attal, hazırladıkları İslami İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan kurumları hedef alarak '"Fransa'da faaliyette bulunmamaları ve var olmamaları gerekiyor" dedi.

Macron: Türkiye, Fransa'da Seçimlere Müdahale Girişimlerinde Bulunacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinde 2022 yılında gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerine Türkiye'nin 'müdahale girişiminde' bulunmamasını istedi.

AB ve Çin Arasında Yaptırım Krizi Tırmanıyor

Pekin'in Uygurlara yönelik politikası nedeniyle AB ve Çin arasında yaşanan yaptırım krizi tırmanıyor. Çok sayıda AB ülkesi, başkentlerindeki Çin büyükelçilerini acil görüşmeye çağırdı.

Gökyüzünden Bakıldığında: Dünyanın Kirli Suları

Birleşmiş Milletler’in Dünya Su Gününü kutladığı bu günlerde gökyüzünden çekilen fotoğraflar dünyanın dört bir tarafındaki su kirliliğini gözler önüne serdi.

Almanya'da Bir Eyalet Yargı Çalışanlarına Dini Giysileri Yasakladı

Almanya'da bir eyalet parlamentosu, yargıçların, savcıların ve diğer yargı çalışanlarının dini ve ideolojik giysiler giymesini yasaklayan bir yasayı kabul etti. Pratikte başörtülü Müslüman kadınlar ve kipa takan Yahudi erkekleri hedef aldığı aktarılan yasaya ülkede tepki yağdı.

Avrupa’da İslam Düşmanlığı Artıyor: İsviçre Peçe ve Burkayı Yasaklıyor

İsviçre'de 7 Mart tarihinde tartışmalı bir oylama yapılacak. Ülkede yaşayan Müslümanlar duruma tepki gösterirken, Irkçı ve İslam düşmanı sağ partiler peçe-burka yasağının gelmesi için seçim kampanyaları düzenliyor.

Danimarka'da İslam'a Çirkin Saldırı! Kur'an-ı Kerim Yaktılar!

Danimarka'da İslam'a çirkin saldırı düzenlendi. Bir kişi, sokak ortasında Kur'an-ı Kerim'i yaktı. Tam bu esnada bir kişi ona müdahale etti. Danimarka'da büyük tepki çeken görüntüler geldi.

Macron: Koronavirüs Aşılarının Yüzde 5’ini Afrika’ya Aktaralım

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, zengin ülkelerin sahip oldukları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının yüzde 5’ini Afrika kıtasına aktarmalarını önerdi.

Hollanda'nın İstihbarat Raporuna Müslümanlar Tepki Gösterdi

Hollandalı Müslümanlar, Hollanda istihbaratının hazırladığı ve özellikle Türkiye kökenlileri hedef gösteren rapora tepki gösterdi.

Fransa’daki İslam Karşıtı Yasa Tasarısı Meclis’ten Geçti

Fransa'da Müslümanları hedef aldığı gerekçesiyle eleştirilen ve "ayrılıkçı" olarak bilinen yasa tasarısı Ulusal Meclis'te kabul edildi. Tasarı 30 Mart'tan itibaren Senato'da görüşülecek.

Hz. Muhammed'e Hakaretin Suç Sayılması için 124 bin 170 İmza Toplandı

Hollanda'da Müslümanların kurduğu NIDA Partisi, Hz. Muhammed'e hakaret edilmesinin suç sayılması ve cezalandırılması için toplanan 124 bin imzalı dilekçeyi, temsil eden bir panoyu Hollanda Parlamentosunun bulunduğu Binnenhof meydanındaki Şovalye salonunun kapısına astı.

Türk Dernekleri 'Fransız İslamı' Tartışmasında Hedefte

Yoğun tartışmalara konu olan "Fransa İslamı İlkeler Tüzüğü" Fransız hükümeti ile bu tüzüğe imza atmayan Türk derneklerini karşı karşıya getirdi. Dernekler ve hükümet arasında bir süredir yaşanan gerginlik, karşılıklı açıklamalarla daha da büyüyor.

Srebrenitsa'da Görev Yapan Hollanda Askerlerine 5 bin Euro'luk Ödeme

Hollanda, Bosna Savaşı sırasında sivillere yönelik katliamı görmezden geldi, askerlerini ödüllendirdi! BM'ye bağlı görev yapan ve Srebrenitsa’daki katliamlara seyirci kalan Hollandalı askerlere 5 bin euro ödeneceği açıklandı.

Almanya'da Müslümanlara Yönelik Saldırılarda Artış

Almanya genelinde 2020 yılında Müslümanlara ve Müslüman kuruluşlara yönelik 900'den fazla saldırının kayıt altına alındığı açıklandı.

Askeri Simülasyon Basına Sızdı: Rus Ordusu Varşova’yı 4 Günde Kuşatabilir

Polonya'yı bir Rus saldırısından korumayı amaçlayan askeri simülasyonlarda beklenmedik bir sonuç çıktı; sadece dört günde başkent Varşova Rus tankları tarafından kuşatıldı.

Sözde 'Fransız İslamı' Tasarısına Müslüman, Katolik ve Yahudilerden Karşı Tavır

Fransa’da iktidarın ülkedeki Müslüman oluşumlar ve İslam'a karşı hazırlattığı mücadele yasa tasarısı Müslümanlar dışından diğer dini grupların da tepkisini çekiyor.

Fransız Bakan Camileri Kapatmakla Övündü

Fransa'nın İslam düşmanı politikalarıyla gündemden düşmeyen Macron hükümetinde, camileri kapatan İçişleri Bakanı Darmanin son bir buçuk ayda 12 cami kapatmakla övündü.

Macron Gâvurluk Peşinde: Sözde Fransa İslamı Mecliste

Fransa'nın İslam düşmanı Cumhurbaşkanı Macron'un "Fransa İslamı" hedefleyen yasa tasarısı kamuoyunun ardından mecliste de yoğun tartışmalara yol açtı. İçişleri Bakanı, "Müslümanların ülkeyi ele geçirmesine karşı koymak zorundayız" dedi.

Belçika'da Ahlaksızlığa Karşı Açıklamalarda Bulunan Türk İmam Sınır Dışı Ediliyor

Belçika, ahlaksızlığa karşı paylaşımda bulunan Türk imamı sınır dışı ediyor.