Hamas’tan İsrail’e Sert Uyarı: Bedeli Ağır Olacak

Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesindeki Filistinlilerin evlerinin gasp edilmesi ve İşgal güçlerinin saldırılarına Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’ndan tarihi uyarı geldi. “Saldırganlık durmazsa bedeli ağır olacak” denildi.

Filistinli Milletvekilinden Ramazan’ın Son 10 Gününü Mescidi Aksa’da Geçirme Çağrısı

Yahudi örgütlerin büyük baskın çağrıları yapmalarına ve işgalci güçlerin zulümlerine karşın, Hamas'ın Kudüs kentindeki önde gelen liderlerinden Milletvekili Muhammed Ebu Tayr, işgal güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin artan baskınlarına karşı Ramazan ayının son 10 gününde Mescidi Aksa’da ribatın yoğunlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Mescid-i Aksa İçin Teyakkuz Vakti

Siyonistler, Mescid-i Aksa’ya yönelik büyük bir baskına hazırlanıyor. Söz konusu plan karşısında Müslümanların bir an evvel caydırıcı bir tepki vermeleri gerekiyor.

İşgal Güçleri Nisan’da 420 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin Esir Araştırmaları Merkezi, işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik baskılarını ve gözaltı operasyonlarını Nisan ayında da sürdürdüğünü, operasyonların özellikle Kudüs kentini hedef aldığını açıkladı.

Hamas'ın Seçimlerin İptaline Tepkisi Sürüyor: Kapsamlı Reform Çağrısı

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Abbas Yönetimi’nin, milletvekili seçimlerini erteleme kararının esef verici olduğunu vurgularken, Hareketten yapılan açıklamada Filistin siyasi partilerine "kapsamlı reform" çağrısında bulunuldu.

İsrail İşgal Güçleri Filistinli Bir Çocuğu Gözünden Vurdu

İşgalci İsrail güçleri El Halil’in merkezinde çalıştığı sebze dükkanının girişinde duran 14 yaşındaki bir Filistinli çocuğu, plastik mermi ile gözünden vurdu. İşgal güçleri çocuğa ilk yardımda bulunmadılar ve çocuğun Kudüs'te bir hastaneye ulaşması 11 saat sürdü. Filistinli çocuğun bir gözü ise kör kaldı.

Yahudi Örgütleri, Mescidi Aksa’ya Büyük Bir Baskın Hazırlığı Yapıyor

Tapınak (Heykel) grupları olarak adlandırılan aşırılık yanlısı Yahudi örgütleri, İslam dünyası açısından tarifsiz değere sahip olan Ramazan ayının 28’inci gününde Mescidi Aksa’ya geniş çaplı baskın düzenleme çağrılarını sürdürüyor.

Mahmud Abbas, Kudüs’ü Gerekçe Göstererek Seçimleri Erteleme Kararı Aldı

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, işgalci İsrail yönetiminin, “hükümet olmadığı” gerekçesiyle işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Filistin seçimlerine ilişkin kendilerine bir cevap vermekten kaçındığını açıkladı ve bunu gerekçe göstererek belirsiz bir tarihe kadar seçimlerin ertelendiğini resmen duyurdu.

Filistin'de Seçimler Erteleniyor mu? Son Gelişmeler Neler?

İsrail ordu radyosu, Filistin yönetiminin seçimleri erteleme kararı aldığını uluslararası kamuoyu ve Mısır ile paylaştığını ileri sürdü. Ramallah’tan bu konuda resmi bir açıklama yapılacağı bildirildi. Ayrıca, İsrail’in Kudüs’te seçimlere izin vermemesi bu durumun nedeni olarak gösterildi.

İnsan Hakları İzleme Örgütü: "İsrail İnsanlığa Karşı Suç İşliyor"

İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch - HRW), İsrail'in Filistinlilere yaptığının apartheid (ayrımcılık) ve zulüm olduğunu bildirdi.

Kudüs Varoluş Mücadelesi Veriyor

İsrail'in Mescid-i Aksa üzerindeki kirli uygulamaları devam ederken Hamas, Filistinli gruplar ile gençlik ve kadın faaliyetlerini sahada daha fazla birlikte hareket etmeye ve ortak liderlik oluşturmaya davet etti. Hamas liderlerinden Halid Meşal de, Kudüs’ü Yahudileştirme planlarına karşı uyarılarda bulundu.

Siyonist İsrail'den Gazze'ye Büyük Zulüm! Av Mesafesini 0'a İndirdiler

İşgal ve abluka altındaki Gazze'de Siyonist İsrail, Filistinlilere denizde av yasağını sıfıra indirdi ve tamamen kapattı. Siyonist İsrail, gerekçe olarak Gazze'den atılan roketi gösterdi.

"Direnişçi Gençler, İsrail’e Kudüs’ün Yahudileştirilemeyeceği Dersi Verdi"

Şeyh İkrime Sabri, Kudüs gençlerinin cesaret ve yiğitlik gösterdiğini, İsrail’e bu şehrin aşılmaz ve planlandığı gibi Yahudileştirilemeyeceği dersi verdiğini söyledi.

Mecid-i Aksa Kıyamda, Kudüs Direniyor!

Ramazan ayının ikinci haftası geride kalırken İsrail işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik baskı ve saldırıları da devam ediyor. Tüm provokasyonlara rağmen binlerce Filistinli Mescid-İ Aksa'ya akın etti. Namaz çıkışlarında ise işgal güçlerinin saldırılarına karşı direniş vardı. İsrailli sivil provokatörler de Filistinlilerin mülklerini hedef aldı.

Siyonist İsrail Yine Gazze'ye Saldırdı

Siyonist İsrail'e ait tanklar sınırda bulunan Hamas noktasını vurdu. Saldırının Gazze'den atıldığı iddia edilen roketlere karşılık olarak yapıldığı belirtiliyor.

Mahmud Abbas'a Yakın İsimler Seçimlerin Ertelenmesi için Baskı Yapıyor

Hamas seçim tarihinin bir günlüğüne bile ertelenmesini reddediyor.

Heniyye: Kimlik Savaşında Kudüs Halkımız Yalnız Değildir

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, irade ve kimlik savaşında Kudüs halkının yalnız olmadığını ve her zaman yanlarında olacaklarını vurguladı.

Kudüs Direniyor... İşgal Güçleriyle Yaşanan Çatışmalarda 105 Filistinli Yaralandı

Mübarek Ramazan ayının onuncu gününün idrak edildiği dün (22 Nisan Perşembe) akşam Kudüs sokakları, işgal ve Yahudi yerleşimciler karşıtı büyük bir direnişe tanıklık etti. İşgal altındaki Doğu Kudüs'ün ana kapılarından biri olan Bab El-Amud (Şam Kapısı) meydanı savaş alanına döndü. Irkçı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarını protesto eden onlarca Filistinli genç yaralandı. 

“İsrail Terörüyle Mücadele Edin”

Filistin topraklarında terör estiren işgalci İsrail, Ramazan-ı Şerif ile birlikte zulümlerini daha da artırdı. Kudüs ve Filistin Başmüftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, İslam ülkelerinin idarecilerine ve halklarına, "İsrail terörüyle mücadele edin" çağrısında bulundu.

Filistin Seçimlerine Karşı İsrail Baskısı Arttı, Hamas: Ertelenmesi Bile Tehlikeli!

Filistin seçimleri yaklaşırken İsrail'in baskı politikası da arttı. Seçimlere ilişkin düzenlemek istenen basın toplantıları engellendi. Seçimlerde aday olan 3 kişi de gözaltına alındı. "Seçimlerin ertelenmesi söz konusu olamaz" diyen Hamas yönetimi, "zamanında yapılması için ortak mücadele" çağrısında bulundu.

Duası Kabul Olan Şehit: Abdulaziz el-Rantisi

Ümettin onuru Hamas'ın liderliğini yürütmüş olan Abdulaziz el-Rantisi şehadetinin 17. yılında anılıyor.

İsrail, Bu Ramazan Ayında da Gazze'ye Saldırdı

İsrail savaş uçakları, bu sabah (16 Nisan Cuma) abluka altındaki Gazze Şeridi’nde bazı noktaları hedef aldı. Abluka altındaki Gazze Şeridi’nden de İsrail tarafında yer alan Yahudi yerleşim alanlarına bir füze atıldığı ileri sürüldü.

Yahudilerin Mescidi Aksa'ya Provokatif Ziyaretleri Ramazan'da da Devam Ediyor

Onlarca Siyonist yerleşimci, bu sabah işgal kuvvetlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescidi Aksa’ya baskın düzenledi.

Papaz Musellem: Hamas Bünyesinde Hristiyanlar İçin Basın Merkezi Oluşturulsun

Uluslararası Kudüs Adalet ve Barış Komitesi Başkanı Katolik Papaz Manuel Musellem, Hamas bünyesinde, hareketin maruz kaldığı iftiralara karşı koyacak bir Hıristiyan medya merkezinin oluşturulması çağrısında bulundu.

Hamas: Dış Siyasi Ofisin Başına Halid Meşal Seçildi

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, eski lider Halid Meşal’in dış siyasi ofisin (diaspora) başkanı olarak seçildiğini açıkladı.

Ramazan'da İşgale Karşı Mescidi Aksa'yı Ziyaret ve Ribat Çağrısı

Kudüs Yüksek İslam Heyeti ve Kudüs Alimler ve Davetçiler Heyeti, Ramazan-ı Şerif’in gelmesi münasebetiyle Filistin halkına, işgal rejiminin Yahudileştirme tehditleriyle karşı karşıya kalan Mescidi Aksa’yı ziyaret ve işgale karşı burada Allah yolunda ribatta bulunma çağrısı yaptı.