Türkiye

Bitlis'te Helikopter Düştü: 11 Şehidimiz Var

05 Mart 2021 13:38

Bingöl'den Tatvan'a giden askeri helikopterin Bitlis'te düşmesi sonucu 11 askerimizin şehit olduğu, 4 askerimizin de yaralandığı açıkladı. Şehitlerimizin cenazeleri düzenlenen askeri törenin ardından memleketlerine gönderildi.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, helikopter kazasında şehit olan 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve 10 askerimizin Türk bayrağına sarılı cenazeleri, devlet töreni için Elazığ'dan Ankara'ya uğurlandı.

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere dün saat 13.55'te kalkan ve 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ile beraberindeki askerleri taşıyan, 'Cougar' tipi helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesilmişti. Arama çalışmaları sonucu helikopterin, Tatvan ilçesine bağlı Çekmece köyü yakınlarında düştüğü tespit edildi.

Helikopterdeki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Jandarma İstihbarat Kurmay Albay Şentürk Aydınyer (49), Kurmay Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (36), Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (34), Kurmay Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir, Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Ömer Umulu (40), Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Nazmi Yılmaz, Teknisyen Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (29), Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül (45), Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci şehit olurken, 4 askerimiz de yaralandı.

Şehit 11 askerin Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi'ndeki otopsi işlemleri tamamlandı.

Ertesi sabah saatlerinde ise Elazığ'da şehit askerlerimiz için bir tören düzenlendi. Törenin ardından şehitlerimizin cenazeleri memleketlerine gönderildi.