Balkanlar

Koronavirüsün Etkisini Artırdığı Kuzey Makedonya’dan Türkler Karayoluyla Ayrıldı

08 Nisan 2020 21:19

Koronavirüs, Avrupa’nın zayıf halkası olarak görülen Balkanlar’da da yayılmaya devam ediyor. Kuzey Makedonya’da bulunan Türkler karayoluyla bölgeden ayrılırken ülkeye destek amacıyla Türkiye’den yardım gönderildi.

Muslim Port Haber Merkezi | Yasir Alkan

Sağlık Bakanlığı tarafından kronavirüsle ilgili paylaşılan son verilerde Kuzey Makedonya’da 2 kişinin öldüğü, 5 kişinin iyileştiğini ve 18 yeni vakanın tespit edildiği açıklandı. Sağlık Bakanı VenkoFilipçe, basın toplantısında Üsküp’teki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniğinde toplam 67, “8 Eylül” Şehir Hastanesinde ise 19 hastanın bulunduğunu açıkladı. Salgının baş gösterdiği tarihten itibaren Kuzey Makedonya’da toplam 29 ölü, 35 iyileşen ve 617 koronavirüs vakası tespit edildi.


Başbakan Oliver Spasovski’de, alınan yeni önlemler hakkında düzenlediği basın toplantısında vatandaşların Paskalya ve Ramazan ayı tebriklerini telefon aracılığıyla birbirine tebrik etmesi ve evlerde toplanmaması çağrısında bulundu. Spasovski “Bu bizi daha zayıf mümin yapmaz, aksine hayat kurtardığımızı bildiğimiz için ruhumuz daha güçlü hale gelecektir” dedi.