Türkiye

Muhammed Emin Saraç Hocaefendi Alem-i Cemâl'e Uğurlandı

21 Şubat 2021 19:56

Hadis alimi Muhammed Emin Saraç Hocaefendi’nin cenaze namazı, 65 yılını vererek ilim yuvasına çevirdiği Fatih Cami’nde kılındı.

Muslim Port Haber Merkezi | Yunus Emre Kaynak

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beraberinde birçok siyasi isim, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahreddin Koca, alimler ve öğrencileri katılım sağladı. Cenaze namazında konuşan Erdoğan Emin Saraç Hocaefendi için 'Hocamız gerçekten ömrü yani bir muhaddis olarak tefsir fıkıh ilimlerinde olsun tüm bu islami ilimlerde hocamız hep öncülük etti' dedi.

Cenazesi Fatih Camisi'ne Getirildi

Tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında hayatını kaybeden Türkiye'nin önde gelen hadis, tefsir ve fıkıh alimlerinden Muhammed Emin Saraç Hocaefendi’nin cenazesi, evinin önünde helallik alınmasının ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omuzlarında Fatih Camisi'ne götürüldü.

Fatih Camisi'nde 65 yıl boyunca, tefsir, hadis ve fıkıh dersi veren, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yüzlerce talebe yetiştiren Türkiye'nin önde gelen alimlerinden Muhammed Emin Saraç Hocaefendi için Fatih Atikali Mahallesi'ndeki evinde helallik alındı.

Muhammed Emin Saraç Hocaefendi’nin cenazesi, okunan Kur'an-ı Kerim ve yapılan duaların ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omzunda Fatih Camisi'ne götürüldü.

Naaşı Kabe Örtüsüne Sarıldı

Muhammed Emin Saraç Hocaefendi’nin naaşı Fatih Camii’ne ulaştı. Hocaefendin’nin naaşı Kabe örtüsüne sarılı bir şekilde görüldü.