İsrail Siyasi Krizden Çıkamıyor: 2 Yılda 5. Seçime Gidiliyor

İsrail’de siyasi krizlerin adamı olarak anılmaya başlanan Netanyahu'ya yeni hükümeti kurması için verilen süre sona erdi. Yolsuzluklarla mahkemeleri görülen Netanyahu iki yıldan uzun süredir devam eden siyasi çıkmazı kıramadı, yeniden seçime gidilmesi gündeme geldi.

Hamas’tan İsrail’e Sert Uyarı: Bedeli Ağır Olacak

Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesindeki Filistinlilerin evlerinin gasp edilmesi ve İşgal güçlerinin saldırılarına Hamas’ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları’ndan tarihi uyarı geldi. “Saldırganlık durmazsa bedeli ağır olacak” denildi.

Filistinli Milletvekilinden Ramazan’ın Son 10 Gününü Mescidi Aksa’da Geçirme Çağrısı

Yahudi örgütlerin büyük baskın çağrıları yapmalarına ve işgalci güçlerin zulümlerine karşın, Hamas'ın Kudüs kentindeki önde gelen liderlerinden Milletvekili Muhammed Ebu Tayr, işgal güçleri ile Yahudi yerleşimcilerin artan baskınlarına karşı Ramazan ayının son 10 gününde Mescidi Aksa’da ribatın yoğunlaştırılması gerektiğini vurguladı.

Suriye'de Başkanlık Seçiminde Yarışacak Adaylar Belli Oldu

Suriye Anayasa Mahkemesi, 26 Mayıs'ta yapılacak devlet başkanlığı seçiminde Beşar Esad'ın yanı sıra Abdallah Saloum Abdallah ve Mahmoud Ahmed Marei'nin adaylık başvurularını kabul etti.

Mescid-i Aksa İçin Teyakkuz Vakti

Siyonistler, Mescid-i Aksa’ya yönelik büyük bir baskına hazırlanıyor. Söz konusu plan karşısında Müslümanların bir an evvel caydırıcı bir tepki vermeleri gerekiyor.

'Biden İran'ın 7 Milyar Dolarlık Malvarlığını Serbest Bırakabilir'

Lübnan kanalı el Meyadin'in Washington ile Tahran arasında yaptırımların kalkması ve tutuklu takası anlaşması iddiasına İran devlet televizyonuna konuşan bir İranlı yetkiliden doğrulama gelirken, casuslukla suçlanan Britanya vatandaşı Zaghari-Ratcliffe'in bırakılması da gündeme geldi. ABD Dışişleri ise tutuklu takası anlaşması iddiasını yalanladı.

Rusya: İran İle Nükleer Anlaşma Görüşmelerinin 3 Hafta İçinde Bitmesi Bekleniyor

Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Nezdinde Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mikhail Ulyanov, İran nükleer anlaşmasının tam olarak uygulanması ve ABD’nin dönüşünün ele alındığı görüşmelerin doğru yönde ilerlediğini belirtti.

İşgal Güçleri Nisan’da 420 Filistinliyi Gözaltına Aldı

Filistin Esir Araştırmaları Merkezi, işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik baskılarını ve gözaltı operasyonlarını Nisan ayında da sürdürdüğünü, operasyonların özellikle Kudüs kentini hedef aldığını açıkladı.

Hamas'ın Seçimlerin İptaline Tepkisi Sürüyor: Kapsamlı Reform Çağrısı

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Abbas Yönetimi’nin, milletvekili seçimlerini erteleme kararının esef verici olduğunu vurgularken, Hareketten yapılan açıklamada Filistin siyasi partilerine "kapsamlı reform" çağrısında bulunuldu.

İsrail İşgal Güçleri Filistinli Bir Çocuğu Gözünden Vurdu

İşgalci İsrail güçleri El Halil’in merkezinde çalıştığı sebze dükkanının girişinde duran 14 yaşındaki bir Filistinli çocuğu, plastik mermi ile gözünden vurdu. İşgal güçleri çocuğa ilk yardımda bulunmadılar ve çocuğun Kudüs'te bir hastaneye ulaşması 11 saat sürdü. Filistinli çocuğun bir gözü ise kör kaldı.

ABD Afganistan'dan Çekiliyor: 20 Yıldır Süren İşgalin Kısa Geçmişi

Afganistan'da konuşlu ABD ve NATO silahlı kuvvetleri, bugünden itibaren resmen çekilmeye başladı. Halen ülkede bulunan, sayıları 2 bin 500 ila 3 bin arasında olduğu tahmin edilen ABD askerleri ile yaklaşık 7 bin NATO askeri personeli, bugünden itibaren aşamalı olarak ülkeyi terk edecek.

Yahudi Örgütleri, Mescidi Aksa’ya Büyük Bir Baskın Hazırlığı Yapıyor

Tapınak (Heykel) grupları olarak adlandırılan aşırılık yanlısı Yahudi örgütleri, İslam dünyası açısından tarifsiz değere sahip olan Ramazan ayının 28’inci gününde Mescidi Aksa’ya geniş çaplı baskın düzenleme çağrılarını sürdürüyor.

İsrail'de Lag BaOmer Bayramı Kutlamalarında İzdiham: En Az 44 Kişi Öldü

İsrail'in işgal altında tuttuğu Safed kenti yakınlarında bulunan Meron Dağı'nda Lag BaOmer Bayramı'nın kutlandığı alandaki izdiham nedeniyle en az 44 kişi hayatını kaybetti, 103 kişi yaralandı.

Mahmud Abbas, Kudüs’ü Gerekçe Göstererek Seçimleri Erteleme Kararı Aldı

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, işgalci İsrail yönetiminin, “hükümet olmadığı” gerekçesiyle işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Filistin seçimlerine ilişkin kendilerine bir cevap vermekten kaçındığını açıkladı ve bunu gerekçe göstererek belirsiz bir tarihe kadar seçimlerin ertelendiğini resmen duyurdu.

Filistin'de Seçimler Erteleniyor mu? Son Gelişmeler Neler?

İsrail ordu radyosu, Filistin yönetiminin seçimleri erteleme kararı aldığını uluslararası kamuoyu ve Mısır ile paylaştığını ileri sürdü. Ramallah’tan bu konuda resmi bir açıklama yapılacağı bildirildi. Ayrıca, İsrail’in Kudüs’te seçimlere izin vermemesi bu durumun nedeni olarak gösterildi.

İnsan Hakları İzleme Örgütü: "İsrail İnsanlığa Karşı Suç İşliyor"

İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch - HRW), İsrail'in Filistinlilere yaptığının apartheid (ayrımcılık) ve zulüm olduğunu bildirdi.

Kudüs Varoluş Mücadelesi Veriyor

İsrail'in Mescid-i Aksa üzerindeki kirli uygulamaları devam ederken Hamas, Filistinli gruplar ile gençlik ve kadın faaliyetlerini sahada daha fazla birlikte hareket etmeye ve ortak liderlik oluşturmaya davet etti. Hamas liderlerinden Halid Meşal de, Kudüs’ü Yahudileştirme planlarına karşı uyarılarda bulundu.

Siyonist İsrail'den Gazze'ye Büyük Zulüm! Av Mesafesini 0'a İndirdiler

İşgal ve abluka altındaki Gazze'de Siyonist İsrail, Filistinlilere denizde av yasağını sıfıra indirdi ve tamamen kapattı. Siyonist İsrail, gerekçe olarak Gazze'den atılan roketi gösterdi.

Irak'ta Covid-19 Hastanesinde Yangın: En Az 82 Kişi Hayatını Kaybetti

Irak’ın başkenti Bağdat'ta Covid-19 hastalarının kaldığı hastanede çıkan yangın sonucu en az 82 kişi hayatını kaybetti. Yangının oksijen tüpünün patlaması sonucu meydana geldiği tahmin ediliyor.

"Direnişçi Gençler, İsrail’e Kudüs’ün Yahudileştirilemeyeceği Dersi Verdi"

Şeyh İkrime Sabri, Kudüs gençlerinin cesaret ve yiğitlik gösterdiğini, İsrail’e bu şehrin aşılmaz ve planlandığı gibi Yahudileştirilemeyeceği dersi verdiğini söyledi.

TSK'dan, Kuzey Irak'ta Terör Hedeflerine: Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonu

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK/KCK'ya karşı operasyon başlatıldığını duyurdu. Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil'e yönelik hava harekatına, topçu ve komando birliklerinin de destek verdiği belirtildi.

Mecid-i Aksa Kıyamda, Kudüs Direniyor!

Ramazan ayının ikinci haftası geride kalırken İsrail işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik baskı ve saldırıları da devam ediyor. Tüm provokasyonlara rağmen binlerce Filistinli Mescid-İ Aksa'ya akın etti. Namaz çıkışlarında ise işgal güçlerinin saldırılarına karşı direniş vardı. İsrailli sivil provokatörler de Filistinlilerin mülklerini hedef aldı.

Siyonist İsrail Yine Gazze'ye Saldırdı

Siyonist İsrail'e ait tanklar sınırda bulunan Hamas noktasını vurdu. Saldırının Gazze'den atıldığı iddia edilen roketlere karşılık olarak yapıldığı belirtiliyor.

Mahmud Abbas'a Yakın İsimler Seçimlerin Ertelenmesi için Baskı Yapıyor

Hamas seçim tarihinin bir günlüğüne bile ertelenmesini reddediyor.

Çocukları Cezaevine Konulan Eski Suudi Ajan Jabri ile Prens Selman Arasında Mücadele

Sürgünde yaşayan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile uluslararası arenada bir mücadeleye giren eski üst düzey istihbarat yetkilisinin ailesi, Riyad'ın eski ajan Saad el Jabri'yi ülkeye getirme çabalarının piyonu haline geldiklerini söylüyor.

Heniyye: Kimlik Savaşında Kudüs Halkımız Yalnız Değildir

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, irade ve kimlik savaşında Kudüs halkının yalnız olmadığını ve her zaman yanlarında olacaklarını vurguladı.